دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /

عدم استفاده از کمپرس گرم برای تسکین درد دندان

دكتر نشاط، در رابطه با درمان‌هاي شايع دندان درد گفت: در اين زمينه مي‌توان با تجويز پزشك از مسکن و در صورت وجود عفونت از آنتي‌بيوتيک استفاده كرد. همچنين زماني كه پوسيدگي دندان به عصب رسيده بايد عصب کشي صورت گيرد؛ چرا كه درمان با دارو تنها براي مدتي درد دندان را کاهش مي‌دهد. چگونگي عصب کشي و درمان اين دندان درد بر عهده دندان پزشک است.
وي دندان دردها را سه نوع عنوان كرد و گفت: درد دنداني که پوسيدگي عميقي دارد اما هنوز پالپ آن چندان آسيب نديده و دندان درد موقت نام دارد. دندان دردهاي شبانه نيز در صورت پيشرفت پوسيدگي و رسيدن آن به پالپ دندان ايجاد مي‌شوند كه معمولا به دنبال مصرف مواد ترش و شيرين و گاه بر اثر گرما پديد مي‌آيند.
اين دندانپزشك با اشاره به دندان دردهاي ريشه‌اي ادامه داد: هر گاه در مراحل ابتدايي پوسيدگي دندان، درمان اساسي صورت نگيرد ممکن است درد براي مدتي ادامه يافته و سپس خود به خود متوقف شود؛ به طوري که دندان براي مدتي کاملا بدون درد باشد. سپس به علت التهاب و عفونت بافت‌هاي انتهاي ريشه مجددا دندان درد به وجود مي‌آيد. اين درد گاه خفيف و گاه بسيار شديد است. معمولا کوچک‌ترين ضربه به دندان باعث درد مي‌شود.
نشاط همچنين در رابطه با اهميت بهداشت دهان و دندان کودکان، گفت: دندانپزشک کودک مي‌تواند موارد نياز به ارتودنسي را تشخيص داده، پيش بيني و اقدامات لازم در اين زمينه را انجام دهد. آکادمي دندان پزشکي کودکان، حداقل سالانه دو بار معاينات دندانپزشکي را براي كودكان توصيه كرده است.
وي با بيان اين كه فلورايدتراپي، فلورايد ميناي دندان را زياد کرده و دندان را در برابر پوسيدگي مقاوم مي‌كند، افزود: همچنين در مورد آموزش بهداشت دهان به کودک اين نکته مهم است که مسواک زدن و نخ دندان، بهداشت دندان کودک را بهبود بخشيده و به حفظ سلامت دندان و لثه كودك كمك مي‌كند.
ایسنا- 27 شهریور 1389

Tags: 
تعداد نمایش ها: 2713

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر