دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /

پروتئین شیر محافظ مینای دندان در مقابل اسید

مصرف شير به مقدار كافي در كودكي و بزرگسالي، مانع از ابتلابه پوكي استخوان خواهد شد. علاوه بر اين كلسيم و فسفر موجود در شير و محصولات لبني براي حفظ سلامت دندان ها نيز موثر است.
    وجود نوعي پروتئين به نام كازئين در شير باعث تشكيل لايه محافظ نازكي روي ميناي دندان مي شود كه مانع از دست رفتن كلسيم و فسفر از ميناي دندان، هنگام استفاده از موادغذايي كه حاوي مواد اسيدي هستند در دهان، مي شود. ذخيره بالاي پروتئين موجود در شير نيز در ثبات قند خون تاثيرگذار است.
    مصرف شير به مقدار زياد و افزايش ميزان دريافت كلسيم، باعث كاهش سطح كلسترول بد در خون مي شود. علاوه بر اين سطح كلسترول مفيد را نيز افزايش مي دهد و از اين رو با تحت تاثير قرار دادن اين دو ريسك فاكتور، احتمال ابتلابه بيماري هاي قلبي و عروقي را كم مي كند. گفته مي شود كلسيم، چربي هاي مضر را در روده به هم متصل مي كند و با ممانعت از جذب آنها، از افزايش سطح آن در خون جلوگيري مي كند.
    مصرف منظم محصولات لبني كم چرب نيز احتمال ابتلابه ديابت نوع دو را كاهش مي دهد. پائين بودن شاخص گلايسميك كه به كنترل سطح قند خون كمك مي كند از علل كاهش اين احتمال به حساب مي آيد.
    علاوه بر اين مصرف شير احتمال ابتلابه سرطان سينه و روده بزرگ را كم مي كند. مطالعات حاكي از آن است نوشيدن حداقل يك و نيم ليوان شير در روز، احتمال ابتلابه بيماري ها را نسبت به كساني كه كمتر از دو ليوان در هفته شير مي خورند، تا 35 درصد كاهش مي دهد.
    تامين آب بدن پس از انجام حركات ورزشي با مصرف شير نيز، به بدن كمك مي كند تا خستگي پس از ورزش كاهش پيدا كند. علاوه بر اين مصرف شير در حفاظت ازعملکرد اعصاب مفيد بوده و مصرف آن در شرايط پراسترس، ميزان استرس را كم مي كند.
ایران- 29 آذر 1389

Tags: 
تعداد نمایش ها: 1506

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر