دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /

آب لیمو و بهداشت دهان

ليموترش ميوه اي حاوي فلاونوئيد است که داراي خواص آنتي اکسيداني بوده و ضد سرطان است.اين ميوه از ابتلابه ديابت، يبوست، فشار خون بالا، تب، سوء هاضمه و بسياري ديگر از مشکلات سلامت جلوگيري مي کند و براي سلامت و شادابي پوست، مو و دندان ها مفيد است.
    مطالعات نيز نشان داده است مصرف ليموترش يا آب آن با تشکيل ادرار سيتراتي و جلوگيري از تشکيل کريستال ها در روند بيماري سنگ کليه موثر است.
    اين ماده مغذي در درمان گلو درد مفيد است، سيستم ايمني را تقويت و معده را تميز مي کند. باعث تصفيه خون مي شود و دماي بدن را کم مي کند. علاوه بر اين در کسب آرامش نيز تاثيرگذار است.
    استفاده از ليموترش تازه در محل دندان درد، درد را آرام مي کند. همچنين ماساژ لثه با آبليمو خونريزي آن را متوقف خواهد کرد. توصيه مي شود براي حفظ سلامت دندان ها در هر بارمسواک زدن يک قطره آبليمو روي خمير دندان ريخته و سپس دندان ها را مسواک کرد.مالش پوسته سر با آبليمو در بين بردن مشکلاتي مانند شوره، ريزش مو و... موثر است و ماليدن آن به موها به آنها درخشش خاصي مي بخشد.
    آبليمو يک ماده ضدعفوني کننده طبيعي است که براي رفع مشکلات پوستي مانند آفتاب سوختگي، گزش حشرات، آکنه و اگزما مفيد است. همچنين چروک ها و جوش هاي سر سياه را از بين برده و پوست را جوان مي کند. نوشيدن مخلوط آبليمو همراه با عسل و آب نيز پوست را درخشان تر خواهد کرد.
    ليموترش همچنين در درمان روماتيسم و آرتريت موثر بوده و باکتري ها و سموم را از بدن خارج مي کند. ذخيره غني ويتامين ث موجود در آن در حل مشکلات تنفسي نيز نقش دارد.
ایران- 20 دی 1389

Tags: 
تعداد نمایش ها: 1171

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر