دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /

گیاهی مفید برای بیماری‌های التهابی

شايد يكي از علل آن اضافه وزن و چاقي باشد زيرا علاوه بر اين كه فرد را در معرض بيماري هاي مختلف قرار مي دهد، باعث مي شود مفاصل فشار زيادي را تحمل كرده و آسيب ببينند. اين آسيب ناشي از اضافه وزن با انجام فعاليت ها و كارهاي سنگين و نامناسب و مخرب تشديد پيدا مي كند به طوري كه فرد درد بسيار شديدي را حتي هنگام استراحت احساس مي كند.
    دانشمندان در تازه ترين تحقيقات دريافته اند سير داراي تركيباتي است كه در كاهش علائم بيماري التهاب مفاصل اثرات درماني منحصر به فردي دارد.
    محققان با هدايت همزمان دو تحقيق آزمايشگاهي و انساني درصدد يافتن تاثيرات مطلوب سير بر درمان بيماري التهاب مفاصل برآمدند. در تحقيق آزمايشگاهي، آنها تاثير تركيبات مفيد سير را بر سلول هاي آزمايشگاهي مورد مطالعه قرار دادند و دريافتند تركيبات موجود در سير مانع از تخريب سلول هاي استخواني مي شود. در تحقيق ديگري دانشمندان با مطالعه روي
    1000 زن سالم كه علائم بيماري التهاب مفاصل را نداشتند درصدد برآمدند تا تاثير رژيم غذايي را بر پيشگيري و درمان بيماري آرتريت بيابند.
    در حقيقت اين تحقيق، رژيم هاي غذايي را كه ممكن است براي جلوگيري از ابتلابه آرتريت مفيد باشند بررسي مي كند. يافته ها نشان مي دهد تركيبات موجود در سير مانع از فعاليت آنزيم هاي مخرب مفاصل مي شوند. بنابراين پزشكان رژيم غذايي سرشار از تركيبات مفيد سير كه در پياز و تره فرنگي نيز يافت مي شوند براي پيشگيري و درمان بيماري التهاب مفاصل را توصيه مي كنند.
ایران- 11 بهمن 1389

Tags: 
تعداد نمایش ها: 1187

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر