دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
تغذیه نامناسب از علل پوسیدگی دندان ها

تغذیه نامناسب از علل پوسیدگی دندان ها

دكتر توحيد يگانه گفت: تغذيه نامناسب و عدم استفاده از مسواك و نخ‌دندان باعث شده است آمار پوسيدگي‌ دندان در كشور به‌ صورت صعودي افزايش ‌يابد.
وي با ابراز نارضايتي از عدم سرمايه‌گذاري در زمينه آموزش‌ و اطلاع‌رساني در حوزه بهداشت دهان گفت: در اغلب موارد براي درمان بيماري‌هاي دهان، انجام درمان‌هاي بسيار تخصصي و پرهزينه لازم است؛ اين درحاليست كه اگر مردم بتوانند به خوبي از دندان‌هاي خود مراقبت كنند، مراجعه آن‌ها به دندانپزشك كاهش مي‌يابد؛ اين درحاليست كه
يگانه ادامه داد: توصيه ما به افراد در سنين مختلف آن است كه هر 6 ماه يك‌ بار به دندانپزشك مراجعه كنند؛ چرا كه پيشگيري مي‌تواند سبب شود دندان‌هاي سالم فرد تا پايان عمر حفظ شوند.
وي با تاكيد بر لزوم رسيدگي به دندان‌ها در سنين پايين، گفت: با كمال تاسف، شاهديم در بسياري از مدارس، بوفه‌هايي داير است كه مواد قندي شكلاتي و نوشابه‌هاي مختلف به كودكان عرضه مي‌كنند كه نتيجه چنين اقدام غيركارشناسي، پوسيدگي‌هاي جبران‌ناپذير دندان است.
يگانه، تصريح كرد: پزشك خوب، پزشكي است كه بدون هيچ بهانه‌اي براي درمان بيمار خود بيشترين تلاش را كرده و همواره واقعيت را به بيمار بازگو كند. همچنين تا حد امكان نكات آموزشي را به مراجعه ‌كننده توضيح دهد.

Tags: 
تعداد نمایش ها: 3333
منبع: 
ایسنا

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر