دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
مهم ترین عامل پوسیدگی دندان چیست؟

مهم ترین عامل پوسیدگی دندان چیست؟

دكتر مهيار شهبازي مقدم، رئیس انجمن دندان پزشکی متخصصین ترمیمی، گفت: دندان پزشكان بايد با شايع‌ترين بيماري جهان چه از بعد پيشگيري و چه از بعد درمان مقابله كنند و همين امر نشان دهنده اهميت كار آنان است.
وي با بيان اين كه آگاهي‌هاي لازم بايد در زمينه راه‌هاي پيشگيري از پوسيدگي دندان به مردم داده شود، گفت: رژيم غذايي نامناسب، مهم‌ترين عامل پوسيدگي دندان است و مصرف بيش از حد كربوهيدرات و سوكروز اصلي‌ترين عامل پوسيدگي دندان به شمار مي‌رود. بنابراين استفاده صحيح از اين مواد باعث كاهش چشمگير اين بيماري مي‌شود. علاوه بر آن، مردم به رعايت بهداشت دهان با استفاده از نخ دندان و مسواك بايد تشويق شوند.
رييس هيات مديره انجمن متخصصين دندانپزشكي ترميمي ايران درباره اين شاخه از دندان پزشكي اظهار كرد: دندانپزشكي ترميمي شامل اقداماتي مانند بهداشت و پيشگيري از ايجاد پوسيدگي، ترميم دندان و دندانپزشكي زيبايي مي‌شود.
تقريبا 70 درصد از درمان‌ دندانپزشكان ايراني در كلينيك‌ها و مطب‌ها در حوزه دندانپزشكي ترميمي مي‌گنجد. بنابراين با برگزاري برنامه‌هاي علمي مانند كنگره‌ها و نشستها بايد اطلاعات دندانپزشكان در حوزه ترميمي به روز شود.
شهبازي ‌مقدم در پايان درزمينه ميزان آشنايي دندانپزشكان ترميمي ايران با تكنيك‌هاي روز دندانپزشكي گفت: سطح دانش دندانپزشكي در ايران در مقايسه با بسياري از كشورها قابل توجه است. در مجموع ايران در سطح تكنيك ها و مواد جزو بهترين كشورهاست.


Tags: انجمن دندان پزشکی ترمیمی, پوسیدگی دندان
تعداد نمایش ها: 7797
کاربر مرتبط: 
مهیار شهبازی مقدم | Shabazimoqadam
مطالب مرتبط: 
جرم گيری کی و چرا؟
اهمیت جرم گیری در حفظ دندان ها
فرق پوسیدگی و تغییر رنگ دندان
تغذیه نامناسب از علل پوسیدگی دندان ها

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر