دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
عدم وجود درد به معنای سالم بودن دندان نیست

عدم وجود درد به معنای سالم بودن دندان نیست

دکتر میترا براداران گفت: در مواردی که پوسیدگی دندان به عصب رسیده، باید جهت حفظ دندان با مراجعه به هنگام به دندانپزشک، دندان را از عصب کشی نجات داد.
ایشان با اشاره به اینکه شروع پوسیدگی دندان با درد بروز می‌کند، گفت: درد ناحیه دندانی که با خوردن مواد شیرین احساس می‌شود، نشانه‌ی پوسیدگی در مینای دندان است که در مراحل اولیه با پرکردن دندان و رفع پوسیدگی درد برطرف می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه دردی که در اثر مصرف مواد سرد ایجاد می‌شود نشانگر گسترش ناحیه‌ی پوسیدگی دندان است، گفت: در این حالت پوسیدگی از ناحیه‌ی مینای دندان به عاج دندان گسترش یافته و باید هر چه سریعتر در جهت ترمیم دندان اقدام شود.
این جراح دندانپزشک همچنین یادآور شد: دردی که با خوردن مواد داغ ایجاد می‌شود به معنای گسترش پوسیدگی به ناحیه عصب است در این مرحله پوسیدگی از ناحیه مینا و عاج عبور کرده و به عصب رسیده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در مواردی که پوسیدگی به عصب دندان رسیده، جهت حفظ دندان، می‌توان با مراجعه به هنگام به دندانپزشک دندان را از عصب کشی نجات داد. در صورت عدم مراجعه به موقع، هر چند درد موقتا بهبود می‌یابد ولی در زمانی کوتاه با ایجاد عفونت دندان، درد شدید بروز می کند در این مرحله، عصب کشی تنها راهکار درمانی است.
دکتر برادران با اشاره به اینکه دردهایی که آزاردهنده نیست، باید سریعا درمان شود گفت: دردهایی که هنگام جویدن غذا ایجاد می‌شود و بلافاصله پس از بهبود غذا قطع می‌شود هر چند آزار دهنده نیست ولی باید سریعا درمان شود.
وی در ادامه یادآور شد: در این حالت امکان دارد دندان سالم باشد یا درد به علت پرکردگی قدیمی بوده و یا امکان ایجاد شکستگی در ناحیه ی تاج وجود دارد، شاید درد به علت ضایعه‌ای در انتهای ریشه ایجاد شده است که باید علت درد هر چه سریعتر بررسی شود.
دکتر برادران در پایان خاطرنشان کرد: بعضی از پوسیدگی‌ها و بیماری‌های لثه بدون علامت هستند، لذا عدم وجود درد به معنای سالم بودن دندان نیست و مشکلان دندانی عمدتا پس از پیشرفت با علامت درد و ناراحتی بروز می‌کند، بنابراین دندان‌ها باید هر 6 ماه یکبار توسط دندانپزشک بررسی شود.Tags: بیماری لثه, دندان درد, عفونت دهان, پوسیدگی دندان
تعداد نمایش ها: 4753
مطالب مرتبط: 
کاهش ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری های لثه
فرق پوسیدگی و تغییر رنگ دندان
تغذیه نامناسب از علل پوسیدگی دندان ها
مهم ترین عامل پوسیدگی دندان چیست؟
پوسیدگی دندان کودکان، از آسم و چاقی شایع تر است
منبع: 
ایسنا

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر