دهان، دندان، فک و صورت / دارو، درمان، تغذیه، مواد / بیماری، ناهنجاری، بهداشت /
 ترس از دندان پزشکی از والدین به فرزند منتقل می شود

ترس از دندان پزشکی از والدین به فرزند منتقل می شود

محققان دانشگاه مادرید با بررسی 183 کودک 7 تا 12 ساله درخصوص مراجعه به دندان پزشکی و ارزیابی رفتار خانواده آنها، دریافتند مشکل شایع ترس از دندانپزشک در میان کودکان، نتیجه انتقال احساس ترس از دندانپزشک در میان اعضای خانواده و نقش‌های مختلف پدر و مادر است.
نتایج حاصل از این تحقیق ضمن تائید وجود انتقال احساس ترس در میان اعضای خانواده، نقش پدران را در انتقال این هراس در مقایسه با مادران بیشتر دانسته و بیان می‌کند انتقال ترس از مادر به فرزند و افزایش یا کاهش اضطراب می‌تواند به وسیله واکنشی که پدر در مقابل مراجعه به دندانپزشکی نشان می‌دهد، تحت تأثیر قرار گیرد.
به گفته محققان، رفتار والدین در مواجه شدن با دندانپزشکی و تأثیر آن در فرزندان کلیدی است و در صورت آرام به نظر رسیدن آنها، کودکان نیز آرام می‌شوند و از طریق یک راه سرایت عاطفی مثبت در خانواده می‌توان نگرش درستی با مضمون اینکه مراجعه به دندانپزشکی به هیچ وجه یک مشکل نیست را در کودک به وجود آورد.
گفتنی است سطح ترس در میان پدران، مادران و فرزندان بهم پیوسته است و مطالعات قبلی نیز ارتباط بین سطوح ترس والدین و فرزندان را شناسایی کرده‌اند اما هرگز نقش والدین را در بروز این پدیده مورد بررسی قرار نداده بودند.
یافته‌های این تحقیق در نشریه بین‌المللی دندان پزشکی کودکان منتشر شده است.

Tags: ترس از دندان پزشکی
تعداد نمایش ها: 2166
مطالب مرتبط: 
روش های غلبه بر ترس از دندان پزشکی
ترس از دندان پزشكي
کاهش ترس از دندان پزشکی با مصرف اسطوخدوس
منبع: 
ایسنا

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر