مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 

افزایش عمر اینسترومنت

عمر اینسترومنت خود را افزایش دهیم:
عمر یک ابزار کار منوط به شرایط استفاده و نگهداری از آن می باشد.
ابزار خوب اعتماد به نفس وقدرت خلاقیت فرد، جهت ارائه بهتر آموخته های خود را افزایش می دهد. برای بهره مندی از این موهبت و ارائه خدمات مطلوب لازم است برای حفظ ونگهداری ابزار خود وقت صرف کنیم.
با توجه به تحریم های اعمال شده و دسترسی کم به قطعات یدکی تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی  و واردات قطعات نامرغوب چ..ی که فقط منافع عده ای معدود را فراهم می کند این موضوع بیش از پیش نمودار می شود جدا از این داشتن راهکاری برای حل یک موضوع همیشه منفعت را در پی خواهد داشت لذا ما هم به این نیت تجارب خود را در اختیارتان  قرار می دهیم.
اینکه سرتوربین، آنگل وسایر اینسترومنت از ضربه دیدن مصون باشد امریست بدیهی فشار هوای کمپرسور برای سرتوربین معمولی 2.2 بار و برای کوپلینگی 2.5 بار باشد برای ایرموتور استاندارد 2.5 بار را تعریف می کند که بعضی دندان پزشکان علاقه دارند با استفاده از فشارهای نجومی اسم خود را در کتاب گینس ثبت کنند (فشار 6 بار مشاهده شده)
متناسب با تعداد یونیت حجم کمپرسور خود را انتخاب کنید.
دندان پزشکان باور کنند که پاشیدن مواد ضدعفونی کننده روی اینسترومنت باعث فرسودگی بدنه و خردگی شدید بلبرینگ می شود بهترین کار طبق بخشنامه وزارت بهداشت استفاده از یک سرتوربین به ازای یک بیمار است که به عمر لوازم شما هم اضافه می کند اما اگر احیاناً در کار ساخت و ساز یا واردات خودرو  سرمایه گذاری کردید و علاقه ای به تجهیز کافی مطب یا کلنیک خود ندارید توصیه می کنیم :
1- مواد ضد عفونی کننده را روی دستمال تمیز بپاشید و اینسترومنت خود را با آن پاک کنید.
2- از فورهای با عمر بیش از 45 سال با المنت اضافه شده توسط افراد متخصص استفاده نکنید ترجیحا از اتوکلاو کلاسB استفاده کنید.
3- از روغن با قابلیت اتوکلاو استفاده کنید می توانید ابزار خود را درون  یک لیوان نیمه پر حاوی روغن پارافین خوراکی بدون رنگ  قرار دهید و بعد دستگاه را استریل نموده و قبل استفاده روغن اسپری کنید.
4- حتماً بعد از روغن کاری دستگاه را به مدت 30 ثانیه با 15%قدرت هوا بکار بیندازید.
5- اگر احساس لرزش یا گیر کردن در دستگاه خود دارید، به مدت 5دقیقه داخل ظرف الکل قرار دهید و با دست فرز را به سمت چپ و راست بگردانید سپس روغن کاری کرده وبا رعایت شرایط بالا استفاده کنید.
6- حتی المقدور از کمپرسورهای oil free  استفاده کنید.
7- به صورت هفته ای کمپرسور خود را تخلیه کنید.
8- التراسونیک به صورت عالی دستگاه شما را شستشو خواهد داد به صورت دوره ای از آن استفاده کنید.
9- هر چند وقت یکبارمتناسب با اینکه از فور یا اتوکلاو استفاده می کنید نسبت به تعویض واشر ته توربین و سایر اورینگ ها اقدام کنید.
10- برای استفاده از سرتوربین های یکبار مصرف فشار هوای یونیت را تنظیم کنید تا هم اسپری آب خوب انجام شود و هم صدا ناهنجار تولید نشود.
در هنگام خرید اینسترومنت مشورت بگیرید و صرف داشتن یک برند یا قیمت پایین آن را تهیه نکنید.
اوقاتی  پر کارتوام با سلامتی وشادابی  برایتان آرزومندیم.
نوشته شده برای سایت ایردن
امید شمس - شرکت تنکادنت
7 آبان 1389


Tags: عمر اینسترومنت خود را افزایش دهیم، امید شمس، تنکادنت، شرکت بازرگانی، instruments
تعداد نمایش ها: 3994

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...