مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 
پنهان‌کاری چرا؟

پنهان‌کاری چرا؟پنهان‌کاری چرا؟
15 اردیبهشت 1392

همکاران و دوستان گرامی. قرار است در تاریخ چهارشنبه 25 اردی‌بهشت 1392 مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن دندان‌پزشکی  ایران در سالن همایش‌های برج میلاد، هم‌زمان با کنگره 53  برگزار شود. چند نفر از اعضای انجمن این را می دانند؟. به غیر از اطلاعیه ای که لابلای خبر شرکت‌های تجاری در روزنامه اطلاعات چاپ شده، هیچ خبر دیگری از این مجمع عمومی در جائی دیده نشده است. خبرنامه نوشتاری کمیته اطلاع رسانی انجمن، بعد از مجمع عمومی نوبت اول چاپ شد ولی مانند  سایت انجمن، سیاست  سکوت اطلاع رسانی مجمع عمومی را ادامه داده است.
 امروز هیئت مدیره ای که 5 سال علیه حقوق اساس‌نامه ای شهروندان عضو انجمن کار کرده است، باز هم دست به پنهان کاری و بی خبر نگه داشتن اعضاء زده است. بنابراین به عنوان یک عضو انجمن‌های علمی و صنفی دندان‌پزشکی ایران، به سهم خود آن چه را که می‌گذرد و موجب شده است زخمه ای چنین مهلک بر پیکر انجمن نشیند، در اختیار همکاران قرار می‌دهم تا با حضور در مجمع عمومی و اتخاذ تصمیم نسبت به کارگزاران این جریان، به این همه نقض علنی حقوق اساس نامه ای اعضاء پایان داده شود.
تا  نیمه دوم فروردین 1392 انجمن دندان پزشکی ایران دارای دو پروانه فعالیت (انجمن علمی دندان پزشکی ایران و انجمن صنفی دندان پزشکی ایران)، دو اساس نامه (اساس نامه انجمن علمی دندان پزشکی ایران و انجمن صنفی دندان پزشکی ایران) و دو هیئت مدیره بود که تعدادی از اعضایش در هر دو هیئت مدیره عضو بودند و همه اسناد مربوطه زیر عنوان هیئت مدیره انجمن دندان پزشکی ایران امضاء می‌شد. وجود چنین ساختاری که از اساس ناهنجاری داشت، مشکلات بسیاری برای انجمن به وجود آورد. از مدت‌ها پیش احساس می‌شد که چنین وضعیتی به شدت انجمن را از توان انداخته و موجب ناروشنی در برگزاری جلسه‌های هیئت مدیره، گزارش دهی مالی سالیانه و نقض شدید حقوق اعضاء شده است. هیئت مدیره دوره 18 با بهره گیری از همین بی نظمی، 5 سال ( از سال 1386 تاکنون) از گزارش دهی به اعضاء گریخت و حتی وقتی گزارش درهم ریخته‌اش در مجمع عمومی 30 تیر 1390 پذیرفته نشد، تن به برگزاری مجمع عمومی دیگری نداد تا دست‌کم، آب رفته را به جوی باز گرداند. نقض قانونی حقوق اعضاء و نا روشنی در گزارش دهی مالی و کاری، خواه ناخواه اعتراض‌هائی را در بین اعضای انجمن پدید آورد. در دو سال گذشته، با استفاده از عدم حضور بازرسان در انجمن و بی‌تفاوتی افزاینده دندان‌پزشکان نسبت به سرنوشت سازمان حرفه ای خود، هیئت مدیره با انتقادکنندگان به تخلف‌ها با شیوه حذف و با پرسش‌گران به زبان پرخاش‌گری و اتهام زنی برخورد کرد. (در نوشتار بعدی نمونه ای از پاسخ زشت و بی‌ادبانه هیئت مدیره را به یک پرسش کوچک در باره چالش های پیرامون ساختمان سازی جدید انجمن در خیابان پیروزی گیشا -کوی نصر- خواهم آورد.).
در تاریخ فعالیت هر سازمان اجتماعی، زمان‌هائی وجود دارد که روزگار، پوست انداختن و دگر شدن را می‌طلبد. اگر اعضای آن سازمان به نیاز زمانه پاسخ مثبت دهند، راهی نو یافته می‌شود و آن سازمان با انرژی و توان بیش‌تر به راه خود ادامه می‌دهد وگرنه، با پا فشردن بر آن چه هست، این شلاق زمانه است که راه را باز خواهد کرد و سدها  را فرو خواهد ریخت. در دستور کار امروز انجمن دندان پزشکی ایران، قانون مداری، پرهیز از ناشفافی و دوری گزیدن از ریاکاری در اطلاع رسانی، قرار دارد.  
انتظار این بود که خود هیئت مدیره با راست کرداری به رای اعتماد مجمع عمومی به خود پاسخ مثبت دهد و نشان دهد که پای بند اساس‌نامه و پاسخ گوی تعهدی است که به مجمع عمومی سپرده است.
در شرایط رشدِ گونگی شتابان تعداد دندان پزشکان به حدود 30 هزار نفر، پراکندگی آنان در گسترده یک کشور پهناور و افزایش آگاهی حقوقی اعضاء برخوردار از امکانات رسانه‌ای نوین، دیگر گروهی نمی‌تواند بر انجمن مسلط شود و به همه اصول دموکراتیک یک انجمن مردم نهاد پشت پا بزند. هیئت مدیره می‌بایست به قانون وفادار بماند. متاسفانه نه تنها این هیئت مدیره در دو سال گذشته چنین نکرد، بل که با برگزار نکردن مجمع عمومی جدی و گریز از گزارش دهی و از آن بد تر، به‌کارگیری همه شیوه‌های قانونی و غیر قانونی برای فرار از پس دادن حساب،  یکی از تیره ترین دوره‌های هیئت مدیره‌های انجمن دندان‌پزشکی ایران را رقم زد.
سرانجام مجموعه‌ای از حوادث سد را شکست و از تاریخ 17 فروردین 1392 دندان‌پزشکان دارای دو انجمن (انجمن علمی دندان پزشکی و انجمن صنفی دندان‌پزشکی) با دو اساس نامه مستقل و ترکیب هیئت مدیره متفاوت شدند.
وزارت بهداشت در نیمه دوم اسفند 1391 اعضای هیئت مدیره و بازرس انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران را اعلام کرد.
در لیست وزارت بهداشت، از بین همکارانی که در مجمع عمومی 30 تیر برگزیده شدند، نام این همکاران به عنوان عضو هیئت مدیره و بازرس انجمن علمی دندان پزشکی ایران پس از انتخابات درونی چنین اعلام شده است:
دکتر بیژن اخوان آذری (رئیس هیئت مدیره)، دکتر غلام رضا غزنوی (نایب رئیس)، دکتر عبدالجواد رحیم پور (خزانه دار)، دکتر محمد اسلامی عضو، دکتر علی یزدانی عضو، دکتر باقر شهنی زاده عضو، دکتر بهزاد فرخ زاد عضو، دکتر پوریا مطهری عضو، دکتر همایون فراست عضو،
بازرس انجمن : دکتر میترا میرمحمدی ، علی البدل بازرس: دکتر شفیع جعفری

اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی تا اعلام نام اعضای هیئت مدیره جدید انجمن صنفی از طرف کمیسیون ماده 10 احزاب، به کار خود ادامه خواهند داد. (تا این تاریخ هنوز مجوز فعالیت هیئت مدیره جدید انجمن صنفی نیامده است)،
 اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی دندان پزشکی ایران از تاریخ 16 اسفند 1386 تا کنون عبارتند از:
دکتر غلام‌رضا غزنوی (رئیس)، دکتر احمد رضا طلائی پور(نایب رئیس)، دکتر محمد رضا طاهریان خزانه دار، دکتر کورش طاهری تالش عضو، دکتر عباس دلورانی عضو، دکتر محسن امین سبحانی عضو، دکتر محمود جهانگیر نژاد عضو، دکتر جمشید زمان عضو، دکتر بهروز فارسی عضو.
بازرسان: دکتر محمد حسین ارگانی و دکتر ناصرآخوندان
در این جا توضیحی ضروری است. پس از هر تغییر در اساس نامه، ترکیب هیئت مدیره، شخص دارای حق امضاء ، مکان انجمن و ... اسناد لازم می بایست در مدت زمان تعیین شده  به ثبت شرکت‌ها ارائه داده شود. نفرستادن اسناد برای ثبت یا ناقص فرستادن آن موجب بلاتکلیف شدن هیئت مدیره و بازرس جدید خواهد شد.
انتظار می‌رفت هیئت مدیره انجمن علمی، در اطلاعیه‌ای رسمی، آغاز به کار انجمن علمی دندان پزشکی ایران را اعلام کند تا اعضای انجمن با نام اعضای هیئت مدیره و مسئولیت هر یک آشنا شوند. هیئت مدیره انجمن علمی سکوت کرد. ( چرا؟)
در این جا نیز باز هیئت مدیره (سابق) انجمن دندان پزشکی ایران به مفرهائی پناه برد تا بتواند اعضاء را در بی خبری و هیئت مدیره جدید انجمن علمی را در سرگردانی نگه دارد. در بخش مربوط به آگهی انتخابات این نمونه را به روشنی می‌بینیم.

در نیمه دوم اسفند، پس از اعلام نام هیئت مدیره انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران اطلاعیه ای در روزنامه اطلاعات چاپ شد و خبر از برگزاری مجمع عمومی داد. پرسشی که مطرح شد این بود که چرا هیئت مدیره این پا و آن پا کرد تا لیست هیئت مدیره انجمن علمی از طرف وزارت بهداشت تایید شود و در زمانی که هنوز هیئت مدیره جدید انجمن علمی مستقر نشده و تغییرات هیئت مدیره به ثبت شرکت‌ها نرسیده است با عجله اعلام مجمع عمومی چهارگانه کند. مگر نه این که معنای این کار، خاک پاشیدن در چشم اعضائی است که به قانون مربوط به انجمن های غیر دولتی مسلط نیستند و به راست کرداری نمایندگان خود امید بسته اند؟
در متن اطلاعیه در روزنامه اطلاعات چنین آمده است:

آگهی دعوت مجمع عمومی عادی و فوق العاده
سالیانه انجمن دندان‌پزشکی ایران( نوبت اول)

بدین وسیله از کلیه اعضای محترم دعوت می گردد به منظور شرکت در مجمع عمومی که ساعت 11 در تاریخ 27/1/92 در محل انجمن دندان‌پزشکی ایران تشکیل خواهد شد حضور به‌هم رسانند.
دستور جلسه مجمع عمومی عادی:
-استماع گزارش هیئت مدیره و اتخاذ تصمیم -  سایر موارد
دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده:
اصلاحات اساس‌نامه
هیئت مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران

در اطلاعیه ای که از طرف هیئت مدیره ای چاپ شده که 5 سال است انجمن را اداره می‌کند، خطاهائی عمدی یا سهوی وجود دارد که یک عضو آگاه را به شگفتی وا می‌دارد.
1-در آگهی مشخص نیست که آگهی از طرف کدام هیئت مدیره است( هیئت مدیره علمی یا هیئت مدیره صنفی). زیرا در اسفند 1391 نام هیئت مدیره و بازرس انجمن علمی و در تاریخ 17/1/1392 پروانه فعالیت هیئت مدیره انجمن علمی دندان‌پزشکی از طرف وزارت بهداشت صادر شده بود و دو هیئت مدیره قانوناً جدا شده بودند و دستور جلسه اطلاعیه هم نشان می‌دهد که حرف بر سر گزارش دهی در مجمع عمومی سالانه است. در حال حاضر تنها هیئت مدیره انجمن صنفی دندان‌پزشکی (به ریاست دکتر غلام‌رضا غزنوی) می‌تواند مجمع عمومی سالانه برگزار کند. هیئت مدیره انجمن علمی ( به ریاست دکتر بیژن اخوان آذری) پس از گذشت یک سال می‌تواند برای گزارش دهی مجمع عمومی را فرا بخواند و یا به طور فوق العاده در مجمع عمومی عادی به ترمیم ترکیب اعضای هیئت مدیره بپردازد.

2-در دستور جلسه مجمع عمومی عادی آمده است« استماع گزارش هیئت مدیره و اتخاذ تصمیم».
بازرسان انجمن صنفی دندان‌پزشکی ایران همان طور که دیدیم دکتر حسین ارگانی و دکتر ناصر آخوندان هستند. در زیر این بند، اطلاعیه مجمع عمومی سال 90 را آورده ام تا مقایسه دو اطلاعیه آسان‌تر باشد. می‌شود پرسید چرا در اطلاعیه حرفی از گزارش بازرس نیست؟.  به راستی سهوی است؟.


به نام خدا
مجمع عمومي عادي و فوق العاده ( نوبت اول)

بدين‌وسيله به اطلاع اعضاء محترم مي رساند كه مجمع عمومي عادي انجمن دندان پزشكي ايران در ساعت 10 صبح روز يك شنبه مورخ 29/3/1390 در محل انجمن دندان پزشكي ايران واقع در تهران- ( گيشا) خ پيروزي غربي پ 90  برگزار خواهد شد.
دستور جلسه:
1-گزارش هيئت مديره
2- گزارش بازرسان
3- انتخابات هيئت مديره
دستور جلسه :  اصلاح بعضي از مواد اساس‌نامه
 

 آگهی دعوت مجمع عمومی عادی و فوق العاده
سالیانه انجمن دندانپزشکی ایران( نوبت اول)

بدین وسیله از کلیه اعضای محترم دعوت می گردد به منظور شرکت در مجمع عمومی که ساعت 11 در تاریخ 27/1/92 در محل انجمن دندانپزشکی ایران تشکیل خواهد شد حضور به هم رسانند.
دستور جلسه مجمع عمومی عادی:
-استماع گزارش هیئت مدیره و اتخاذ تصمیم -  سایر موارد
دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده:    اصلاحات اساس‌نامه
 
3-در دستور کار جلسه مجمع عمومی فوق العاده، اصلاحات اساس‌نامه قرار دارد. چرا مشخص نشده است کدام بند‌های اساس‌نامه می‌خواهد به بحث گذاشته شود و متن پیش‌نهادی کجاست تا به عنوان عضو انجمن بتوان مطالعه کرد و نظر داد. اگر منظور همان متنی است که همین هیئت مدیره ای که 5 سال است هیچ گزارش تایید شده ای در کارنامه خود ندارد به مجمع عمومی‌ها می‌آورد و تا کنون در چند مجمع عمومی فوق العاده به نقد کشیده شده است، از پیش می‌توان نسبت به آن متن یک قضاوت داشت: متنی است از نظر روش شناسی تدوین اساس‌نامه سست و غیر کارشناسی شده و از نظر محتوا ضد اساس‌نامه یک انجمن مردم نهاد، ضد بند‌هائی از قانون اساسی و ضدحقوق عضو انجمن به عنوان بشر!.
شرکت کنندگان در مجمع عمومی سال 1389 به یاد دارند در آن مجمع چه اتفاقی افتاد. پس از شروع جلسه مشخص شد هیئت مدیره نمی‌دانسته است فاصله زمانی بین دو مجمع عمومی نوبت اول و دوم در انجمن علمی چند روز است و چون زمان را « فراموش» کرده بود، مجمع عمومی انجمن علمی برگزار نشد!!!. جالب است به امضای پای طرح تغییر اساس‌نامه دقت کنیم. 4 نفر از تدوین کنندگان، عضو هیئت مدیره اند!! حالا همان هیئت مدیره می‌خواهد برای تغییر اساس‌نامه، مجمع عمومی فوق العاده بر گزار کند و این بار چند نکته را فراموش کرده است، دعوت از اعضاء ... و انتشار متن پیشنهادی را!!

4-ماده 13 اساس‌نامه انجمن صنفی، یکی از شرایط برگزاری مجمع عمومی فوق العاده را دعوت کتبی از اعضای انجمن قرار داده است. تا امروز چند نفر از اعضای انجمن صنفی دعوت کتبی دریافت کرده اند؟.


ماده 13 اساس نامه انجمن صنفی: مجمع عمومی فوق العاده با رعایت تشریفات اعلام در روزنامه رسمی، مشابه مجمع عمومی عادی و با شرایط زیر تشکیل خواهد شد:
-با درخواست هیئت مدیره یا بازرس( بازرسان)
-با درخواست یک سوم اعضای انجمن
تبصرة 1: دعوت برای مجمع عمومی فوق العاده کتبی بوده و حداقل تا دو هفته قبل از تشکیل آن به اطلاع اعضاء خواهد رسید.
تبصره 2: مجمع عمومی فوق العاده جهت رسمیت همان شرایط مجمع عمومی عادی را خواهد داشت.
تبصرة 3: تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده با حداقل دوسوم آرا موافق از تعداد حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.

هیئت مدیره اطلاعیه را همان طور که دیدیم نه در خبر نامه انجمن آورده است و نه در سایت انجمن. وقتی این همه تمهیدات برای بی‌خبر نگه داشتن و سردرگم کردن عضو یک انجمن صنفی غیر انتفاعی دیده می‌شود آن وقت یکی از نخستین پرسش‌ها این است که برگزارکنندگان مجمع عمومی به دنبال تحقق چه هدفی هستند؟
شرکت هر چه گسترده‌تر اعضاء در مجمع عمومی می‌تواند نقش خرد و اراده جمعی را در تصمیم‌گیری‌های انجمن پررنگ‌تر کند. از همه دندان‌پزشکان عضو انجمن صنفی انتظار می‌رود با شرکت در مجمع عمومی فوق العاده، مصوبات مجمع را به سمت منافع جمع و انجمن تغییر دهند.

مراحل برگزاری مجمع عمومی انجمن صنفی: طبق ماده 11 اساس نامه انجمن صنفی، هیئت مدیره موظف است برای گزارش‌دهی سالانه به اعضاء، هر سال مجمع عمومی را فرا بخواهد. چنان‌چه هیئت مدیره به هر دلیلی نخواهد مجمع عمومی سالانه برگزار کند، بازرس انجمن موظف شده است مجمع عمومی را فراخوانده  و دستور جلسه را که به اطلاع اعضاء رسیده است، اجرا کند.
وقتی هیئت مدیره تصمیم به برگزاری مجمع عمومی گرفت، در نامه ای بازرس را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد.
 هیئت مدیره 45 روز پیش از برگزاری مجمع عمومی موظف است گزارش مالی و گزارش کاری خود را برای بررسی و تایید در اختیار بازرس قرار دهد. بازرس بر اساس مشاهدات و بررسی‌های خود گزارشی برای تقدیم به مجمع عمومی تهیه می کند.
هم گزارش بازرس و هم گزارش مالی هیئت مدیره 10 روز پیش از برگزاری مجمع عمومی می‌بایست در محل انجمن برای مطالعه همه اعضاء آماده باشد.
نمی دانم این مراحل طی شده است یا نه. این را بازرسان انجمن صنفی دکتر محمد حسین ارگانی و دکتر ناصر آخوندان به ما خواهند گفت. چنان چه هیئت مدیره و بازرس تن به تشکیل مجمع عمومی ندهند یک سوم اعضاء می‌توانند تقاضای مجمع عمومی کنند. منتها چون در انجمن لیست اعضای انجمن صنفی منتشر نشده است و تا جائی که من می‌دانم چنین لیستی نیز وجود ندارد، این بخش از حقوق اعضاء در انجمن زیر پا گذاشته شده است.
* در مجمع عمومی عادی انجمن صنفی، گزارش مالی و گزارش کاری هیئت مدیره خوانده می‌شود. در انجمنی که هیئت مدیره به وظیفه اساس‌نامه ای خود عمل کرده‌ است، گزارش یک سال وضعیت حساب‌ها به عرض اعضای انجمن می‌رسد ولی چون این هیئت مدیره 5 سال است گزارشی که تایید شده باشد در کارنامه خود ندارد بنابراین می بایست به جای گزارش یک ساله، گزارش 5 ساله داده شود. !!
* پس از گزارش هیئت مدیره، بازرسان انجمن گزارش خواهند داد. در مجمع عمومی 30 تیر 1390 بازرسان انجمن کاندیدای عضویت در هیئت مدیره بودند و به جای گزارش بازرسی، حواسشان به انتخابات پرت شد. این بار انتخاباتی در بین نیست و امیدواریم گزارش جامعی از بازرسان شنیده شود.
*اعضای انجمن پس از شنیدن گزارش بازرس، با رای گیری نظر خود را در باره گزارش بازرس و گزارش هیئت مدیره اعلام خواهند کرد. چنان چه این گزارش‌ها از طرف اعضای مجمع پذیرفته نشود مسائل حقوقی‌ای پیش خواهد آمد که در جای خود خواهم نوشت.
* مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر اساس‌نامه برگزار می‌شود. معمولاً در اطلاعیه، موادی که باید تغییر کند آورده می‌شود. ولی در اطلاعیه هیئت مدیره انجمن صنفی دندان‌پزشکی ایران فقط گفته شده است « تغییر اساس‌نامه» که بسیار مبهم است. بد نیست نگاهی به تاریخ انجمن داشته باشیم

در تاریخ 23/2/1389 مجمع عمومی انجمن توسط همین هیئت مدیره برگزار شد و هیئت مدیره تلاش کرد اساس نامه را تغییر دهد. گزارش کوتاهی از این مجمع عمومی شاید بتواند گوشه ای از شیوه کار این همکاران را روشن کند.


خلاصه گزارش مجمع عمومی (علمی و صنفی) انجمن دندان پزشکی ایران در تاریخ 23/ 2/1389

تعداد شرکت کننده در مجمع عمومی:  
57 نفر   
بنا به اطلاعیه می‌بایست 4 مجمع عمومی با هم  (مجمع عمومی عادی انجمن علمی، مجمع عمومی فوق العاده انجمن علمی، مجمع عمومی عادی انجمن صنفی، و مجمع عمومی فوق العاده انجمن صنفی) برگزار شود. جلسه در ساعت16:20 شروع شد. اعضای هیئت رئیسه را دکتر محمد رضا طاهریان خزانه‌دار انجمن اعلام کرد.
پس از مشخص شدن هیئت رئیسه، دو باره دکتر طاهریان از تریبون اعلام کرد که هیئت مدیره نمی‌دانسته است فاصله بین مجمع عمومی اول و دوم در انجمن علمی یک ماه است و با تذکر بازرس، چون این فاصله رعایت نشده است نوبت دوم مجمع عمومی انجمن علمی برگزار نمی‌شود و مجمع عمومی انجمن صنفی برگزار خواهد شد.
دکتر غزنوی رئیس هیئت مدیره در گزارشی کوتاه، بر شفاف سازی در وضعیت مالی انجمن تاکید کرد و گفت که با کامپیوتر شفاف‌سازی تا حدی خواهد بود که هر عضو انجمن با یک کلیک بتواند به وضعیت مالی انجمن دسترسی پیدا کند.
پس از پایان سخنرانی رئیس انجمن، دکتر طاهریان خزانه دار انجمن، برای گزارش مالی پشت تریبون قرار گرفت و اعلام کرد که گزارش مالی تهیه نشده است و بعداً چاپ خواهد شد!!.  وی سپس در باره نقش NGO ها سخنرانی کرد.
 پس از آن بحث پیرامون چگونگی تدوین اساس‌نامه پیشنهادی و نام انجمن و تشکیل شورای عالی و ...بالا گرفت. در این میان یک بار دکتر ناصر آخوندان بازرس انجمن اعتراض کرد که هیئت مدیره گزارش را به بازرسان نداده است که دکتر غزنوی رئیس هیئت مدیره گفت: « بسیار خوب» ولی کسی اعتراض را جدی نگرفت و بازرس هم سکوت کرد. بحث ادامه یافت. همکارانی از شهرستان های شیراز و مشهد و یزد اعتراض کردند که پیش نویس اساس‌نامه را ندیده اند که دکتر دلورانی عضو هیئت مدیره  گفت: «2500 نفر دعوت شده اند. صد نفر نیامده است. ». مجمع عمومی هم‌زمان با کنگره برگزار می‌شد، با این حال کسی رغبتی به شرکت در مجمع عمومی نشان نداده بود و فقط 57 نفر در مجمع عمومی شرکت کرده بودند.
دکتر محمد حسین ارگانی( بازرس) گفت: «گرامی می‌دارم یاد آقای دکتر عباس گودرزی بازرس قبلی که علی‌رغم مشکلات خاص با بیماری لاعلاج باز در انجام امور محوله تلاش می‌کرد» و سپس از این که هیئت مدیره گزارش را پیش از جلسه در اختیار آنان قرار نداده است گله کرد. این گله نیز تاثیری نکرد و کار ادامه یافت.
دکتر بهزاد فرخ زاد اشاره کرد که نقص حقوقی وجود دارد و دکتر محمد علی افتخاری که حقوق‌دان نیز هست این نقص را پذیرفت و گفت مسئله بهتر است در جای دیگر بررسی شود.
پس از آن دکتر میترا میرمحمدی از هیئت مدیره پرسید: « چه فاکتور ها و عواملی باعث شده شما به فکر تغییر بیفتید. خواهش می کنم در رابطه با مشکلاتی که دارید بفرمائید تا مشخص شود چرا به فکر این تغییر افتاده اید؟.»
دکتر طاهریان پاسخ داد و گفت: «ما به مشکلات این انجمن آگاهیم. بحث NGO ها مشکل است. بحث بر سر این نیست که یک سری مسائل آرمانی را مطرح کنیم»
بنا به نظر دکتر حدادیان کلمه جامعه به رای گذاشته شد که در ساعت 18:05 به تصویب رسید. ولی پس از آن مجمع عمومی مصوب کرد: « « هیئت مدیره موظف است اساس نامه را مجدداً بررسی و برای شهرستان ها ارسال شود و بررسی کاملی شود. با نظر خواهی به جای بهتری می‌رسیم»
خانم توکلی نماینده وزارت کشور در پایان جلسه نظرش را این گونه فرمول بندی کرد:« نظر نمایندة وزارت کشور به جاست ولی بگذارید نظرات جمع شود بعد.»
جلسه مجمع عمومی انجمن صنفی در ساعت 18:15 دقیقه پایان یافت
.
یادداشت از روز برگزاری مجمع عمومی 23/2/1389نشان می‌دهد که آن چه رعایت نشد اساس‌نامه بود و متاسفانه عدم تسلط بازرسان و یا عدم تمایل آنان به اساس‌نامه، از مجمع عمومی تصویری به جای گذاشت که خواندید.
گزارش مجمع عمومی 30 تیر 1390 را نیز در خبرنامه الکترونیک هفتگی انجمن می توانید مطالعه بفرمائید.
بعضی از همکاران ایراد می‌گیرند که نوشتن این مسائل باعث کاهش اعتبار انجمن می‌شود. من باور دارم که بیان سستی‌ها و چاره جوئی برای درمان آسیب‌های وارده، سبب توان‌مندی انجمن خواهد شد. از نقد و بررسی نباید ترسید. یکه تاز شدن یک گروه، انزوا و روی‌گردانی اعضا انجمن، زیر پا گذاشته شدن اساس‌نامه و حقوق اعضاء و توهین به خرد دندان‌پزشکان است که ترساننده است و اعتبار هر انجمنی را به قهقرا می‌برد.  
در هر مجمع عمومی و هر انتخابات، هر چقدر اعضای شرکت کننده بیش‌تر باشند، انجمن جان دارتر و با اعتبارتر خواهد شد. صرف نظر از این که چه پیش خواهد آمد، از تک تک همکاران دندان‌پزشک خواهش می‌کنم به مجمع عمومی بیایند و نظرشان را اعلام کنند. رای شما، حکم قضاوت نسبت به کار هیئت مدیره است. هر چقدر انجمن قانون مدار تر، پاسخ گو تر و فراگیرتر باشد، اعتبارش بیش‌تر افزایش خواهد یافت.
مجمع عمومی عادی انجمن صنفی دندان‌پزشکی ایران ساعت 16 روز چهارشنبه 25 اردی‌بهشت 1392 هم‌زمان با کنگره 53 در ساختمان همایش های برج میلاد تهران برگزار می‌شود. این اعضای انجمن صنفی دندان‌پزشکی ایران هستند که با رای خود یک بار دیگر تاکید خواهند کرد که هیئت مدیره یک انجمن دندان‌پزشکان باید راست کردار، تابع قانون و وفادار به رای اعضای مجمع عمومی باشد. نخستین گام هیئت مدیره برای پاسخ گوئی به مطالبات اعضاء، برگزاری مجمع عمومی سالانه و  گزارش دهی روشن به دور از ترفندهای ریاکارانه است...


Tags: انجمن دندان پزشکی
تعداد نمایش ها: 8750
کاربر مرتبط: 
دکتر آیرج کی پور | Keipour
مطالب مرتبط: 
انجمن، هیئت مدیره، بازرس، عضو و قانون
حقوق اعضاء، پیمان شکنی هیأت مدیره و اساس نامه انجمن علمی
ضرورت وجود نشریه ای فراگیر برای انجمن دندان‌پزشکی ایران
درس‌های انتخابات 30 تیر 1390 انجمن دندان‌پزشکی ایران
بازرسان قانونی انجمن باید به وظیفه خود عمل کنند
مجمع عمومی و انتخابات 30 تیر 1390 انجمن دندان پزشکی ایران
فعالیت شفاف اساس‌نامه‌ای انجمن
خطاهای اساس‌نامه‌ای بازرسان انجمن
وابینی یک فرهنگ

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...