مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،.. |  آموزش، کاریابی، رایانه، وب،..  |  ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،.. |  پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،.. |  مذهب، هنر، تاریخ،... 

تشخیص اولین نشانه‌های بیماری قلبی

روزنامه جام جم-سه شنبه 16 خرداد ماه 1385

 محققان ژاپنی روشی را برای تشخیص تصلب شرایین یا سخت شدن عروق حتی پیش از ظهور علایم یافته‌اند.
به گزارش هلث اند ایج ، این تشخیص با استفاده از تركیبی از اسكن‌های PET ، یك ایزوتوپ به نام آب – 150 و تست فشار خون با سرما (ارزیابی احتمال افزایش فشار خون با غوطه‌ور كردن دست او در آب یخ به مدت یك دقیقه) صورت می‌گیرد و اولین نشانه‌های آترواسكلروز را مشخص می‌سازد.
یكی از مفیدترین جنبه‌های این تست تشخیص زودهنگام عملكرد نامناسب اندوتلیال عروق كرونر (نشانه عمده آترواسكلروز كه مستلزم سخت شدن عروق خونی است به طوری كه مانع عبور جریان خون می‌شود) است.
به گفته سرپرست این تحقیق می‌توان بیمارانی را كه در معرض خطر بیشتری قرار دارند و به عبارتی های ریسك بوده و دچار عملكرد نامناسب اندوتلیال هستند را با استفاده از ارزیابی نمونه خون در اولین مراحل آترواسكلروز انتخاب كرده سپس درمان دارویی و یا تغییر شیوه زندگی را در آنان آغاز كرد.
توانایی تشخیص آترواسكلروز در اولین مراحل این امكان را به بیمار می‌دهد كه با تغییر شیوه زندگی از حمله قلبی جلوگیری كنند. تجویز داروها نیز می‌تواند در جلوگیری از مشكلات قلبی عروقی موثر باشد.
بنابراین با سنجش پاسخ جریان خون كرونر به استرس می‌توان آترواسكلروز را پیش از تظاهر بالینی تشخیص داد و درمان نمود.


Tags: 
تعداد نمایش ها: 1783

بازگشت به فهرست


 
مطلب خود را بنویسید*
:) ;) :D 8) :( :| :\ :cry: :evil: :o :oops: :{} :?: :!: :idea:
محافطت در مقابل اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

مدیریت، سیاست، حقوق، معماری، اقتصاد، بیمه،...
آموزش، کاریابی، رایانه، وب،...
ورزش، تغذیه، بهداشت حرفه،...
پزشکی، اورژانس، دارو، روان،،...
مذهب، هنر، تاریخ،...