تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
تفاوت کیفی دست دندان معمولی باجنس آلمانی مرغوب فاحش است؟, دست دندان مرغوبیت کیفیت خارجی ایرانی

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم
در یک درمانگاه دولتی با تعرفه های دولتی مشغول قالب گیری و سفارش یک دست دندان برای مادرم هستم، دندانپزشک اظهار داشته است که دست دندان با تعرفه های درمانگاه دولتی مجموعاً (هزینه های قالب گیری دست دندان و معاینه دندانپزشک) حدود چهارصدهزار تومان می شود ولی اگر مایل به سفارش دست دندانی با جنس و کیفیت بسیار مرغوب باشیم، امکان تهیه سفارشی دست دندانی با جنس آلمانی نیز موجود است که قیمت آن بسیار بیشتر از تعرفه معمول درمانگاه دولتی خواهد بود.
سؤال من این است تفاوت کیفیت دست دندان های معمولی که درمانگاههای دولتی با تعرفه های دولتی دارند با کیفیت دست دندان های با جنس آلمانی چقدر است؟ آیا این تفاوت کیفیت آنقدر هست که ارزش پرداخت این تفاوت فاحش قیمت را داشته باشد یا خیر؟
تفاوت کیفیت دست دندان برای مصرف کننده نهایی(یعنی در دهان مادرم) بسیار محسوس خواهد بود؟ عمر و دوام یک دست دندان چقدر است؟ و هر چند سال باید برای قالب گیری مجدد اقدام کرد؟
آیا بهتر نیست ما الآن دست دندان با کیفیت معمولی را سفارش داده و بعد از گذشت مثلاً سه یا پنج سال دیگر مجدداً جهت قالب گیری یک دست دندان معمولی دیگر به دندانپزشک مراجعه کنیم تا اینکه یک دست دندان گران قیمت سفارش دهیم و تا مثلاً ده سال دیگر به علت هزینه و قیمت بالایی که برایمان داشته جهت قالب گیری و سفارش دست دندان جدید مراجعه نکنیم؟
قیمت تقریبی و حدودی دست دندان آلمانی چقدر است؟
در نهایت توصیه شما چیست؟
متشکرم
موفق باشید

با سلام خدمت شما
دوست عزیز قاعدتا هر دست دندان نباید بیش از 4 سال در دهان بیمار باقی بماند و اصول آن بر این است که هر 4 سال یکبار دست دندان جدید جایگزین دست دندان قبلی گردد در کشور ما به دلیل عدم پرداخت بیمه ها باعث گردیده تا مردم و دندانپزشکان عزیز کشورمان این تعریف را تغییر دهند و به دنبال دندانی باشند که در عین حال که آسیب کمتری به انساج نرم و سخت دهان برساند از استحکام بالایی نیز برخوردار باشد در ضمن باید عرض کنم دندانهای ساخت ایران اگر از کیفیت بالاتری نسبت به دندانهای مشابه خارجی برخوردار نباشند کمتر از آنها نخواهند بود دندان ایرانی بتا دنت (ایزوسید پوز تک) و دندان ایرانی ایده آل ماکو اپل و نیز دندان بست دنتال شرکت ایده آل ماکو دندانهای خوبی هستند
صفحه: 1
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)