تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
خمیردندان های حاوی فلوراید مضر یا مفید؟!, فواید فلوراید اندازه ای هست که از مضراتش چشم پوشی کرد؟
 
ایا فواید استفاده از فلوراید به اندازه ای است که بتوان از مضرات ان چشم پوشی کرد؟ حقیقتآ من به تحقیقاتی که توسط شرکت ها و کمپانی ها میشه اعتماد ندارم در طرف دیگر سازمان ها و دانشمندان دیگه ای وجود دارند که مستقلآ به تحقیق می پردازند و نتایج اونها حداقل برای من قابل باورتره !

متن زیر مقاله ای است از سایت موعود :

یک منبع مضر شیمیایی دیگر که انسان های مدرن از آن استفاده می کنند آب های آشامیدنی و نوشابه های غیر الکلی است. از سال ۲۰۰۲ آمارها نشان می دهد که تقریبا ۶۰% جمعیت ایالات متحده آب حاوی فلوراید را از طریق شیرهای خانه مصرف می کنند. دلیل رسمی استفاده از فلوراید در آب های آشامیدنی چیست؟ جلوگیری از پوسیدگی دندان؟!؟!؟ واقعا؟؟؟ آیا این نفع کوچک قابل مقایسه با مصرف مقدار زیاد فلوراید در جامعه است؟ بعضی تحقیقات حتی استفاده از فلوراید در دندانپزشکی را رد کرده اند.

پس چرا هنوز فلوراید در آب شیر وجود دارد؟ در اینجا حقایقی در مورد ماده شیمیایی فلوراید را آورده ایم:

فلوراید در یک بازه زمانی به عنوان آفت کش مصرف می شد.

در سال ۱۹۷۲ به عنوان ماده سمی هم خانواده آرسنیک، جیوه و پاراکوات ثبت شده است.

فلوراید در طبقه بندی علمی رتبه بیشتری از سرب دارد، با این حال فلوراید ۲۰ برابر بیشتر از سرب در آب شیر وجود دارد.

تحقیقات فراوانی در مورد اثرات نامطلوب فلوراید در بدن انسان انجام شده است که می توان به تغییرات ساختار استخوان و اختلال در سیستم ایمنی بدن که موجب ایجاد انواع سرطان می شود اشاره کرد. یکی دیگر از عواقب نگران کننده فلوراید که کمتر شناخته شده ولی بسیار با اهمیت است تاثیر آن بر مغز است. در واقع کلسیفیکاسیون غده صنوبری یکی از عوارض جانبی فلوراید است.

غده صنوبری علاوه بر اهمیت حیاتی که برای تنظیمات هورمونی دارد، کارکرد باطنی نیز دارد و حتی توسط گروهی از عرفا به عنوان چشم سوم شناخته می شود. در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان بخشی از مغز که مسئول روشنگری و معنویت است خوانده می شود. آیا روشنگری و معنویت باید خارج از محدوده دسترسی انسان مدرن قرار گیرد؟ (این مطلب با اسکن اشعه ایکس از مغز قابل اثباته و عموم افرادی که در شهرها زندگی می کنند غده صنوبری انها با جذب فلوراید حالتی شبیه به اهک گرفتگی پیدا می کنند)

البته مقالات و تحقیقات زیادی در اینترنت وجود داره ولی سوال من اینه که با وجود ضررهای غیرقابل انکار مصرف فلوراید اثر اون برای جلوگیری از پوسیدگی به چه میزانه؟ در صورتی که کسی مصرف فلوراید رو به تمام اشکال منع کنه چقدر احتمال پوسیدگی دندانی در اون فرد افزایش پیدا می کنه؟
ویرایش: pckho0r - 23/01/2012 22:08:09
صفحه: 1
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)