گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir

جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
RSS
رشته دندان‌پزشکی در کانادا

سلام
من مدرک لیسانس فیزیک دارم.ولی مایل به تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کانادا هستم.با چه شرایطی می تونم پذیرش از دانشگاههای خوب بگیرم؟کمک هزینه تحصیلی چطور؟

سلام
اطلاعاتی در این زمینه دارم که امیدوارم مفید باشد. اول این که قدم در راه بسیار سختی می گذارید و این را بهتر است از اول بدانید. برای ورود به رشته ی دندان پزشکی باید یا تافل یا آیلتز را پاس کنید و یا در کلاس هایی مثل لینک زیر
http://www.ecslcanada.com/About.php
ثبت نام کنید تا مجوز ورود به دانشگاه را بگیرید. دوم باید وارد یک رشته علوم بشوید مثلا من میکروبیولوژی را انتخاب کردم. و در مرحله بعد وقتی واحد های مورد نیاز ورود به دندان پزشکی رادر آن رشته ی علوم پاس کردید که ممکن است سه سال طول بکشد باید برای امتحان دندان پزشکی آماده شوید که از بین ۳۰۰ نفر حدود ۱۰۰ نفر را برای مصاحبه قبول می کنند و از ان صدنفر سی نفر را برای رشته دندان پزشکی بر می دارند. امتحانش بسیار سخت است و کسانی را می شناسم که ۶ بار تا به حال امتحان داده اند. دروس رشته ی علوم هم که انتخاب می کنید وحشتناک سخت است و انقدر درس دارید که وقت نمی کنید حتی حمام بروید. من ساکن کانادا هستم و مراحل اولیه را گذراندم اما از بس بهم فشار امد که ادامه ندادم. من هم مثل شما ایران که بودم لیسانس گرفتم و بهتان می گویم حجم درس اینجا با ایران اصلا قابل قیاس نیست و این جا خیلی سخت می گیرند .به هرحال بعد از ورود به دندان پزشکی ۵ سال هم درس می خوانید و فارغ التحصیل می شوید.در مجموع می شود ۸ سال!باز هم سوالی بود مطرح کنید. خوشحال می شوم مفید باشم. البته من از پذیرش گرفتن خبر ندارم ولی می دانم که هزینه تحصیل در کانادا برای کسی که سیتی زن کانادا نیست و حتی کارت سبز کانادا را ندارد برای رشته ای مثل دندان پزشکی بسیار بالاست. کلا نمی خواهم نا امیدتان کنم اما برای من که ساکن و سیتی زن کانادا هستم غیر ممکن به نظر میامد که بتوانم ادامه دهم. مگر اراده ای پولادین داشته باشید و پیه غربت و زندگی سخت و همه را به تن خود بمالید. اگر من یک بار دیگر می توانستم انتخاب کنم شاید کانادا آمدن را انتخاب نمی کردم. زندگی در ایران طعم دیگری دارد که فقط یک غربت نشین طعمش را می داند :cry:
به امید موفقیت همه ی ایرانیان

با نهایت احترام به نظر همه کاربران خوب ایردن

اظهارنظر منفی در زمینه ادامه تحصیل یک هموطن علاقمند و خصوصاً قضاوت کلی بر اساس یک تجربه ی محدود نمی تواند برای شرایط مختلف تحصیلی و برای افراد مختلف منصفانه باشد. مروری بر نظرات قبلی شیلای عزیز، حاکی از مثبت اندیشی و استواری ایشان است و مطمئناً این عزیز، نظر فوق را در شرایطی مطرح کرده اند که به هر دلیل در شرایط خاص و احیاناً دل تنگ عزیز یا عزیزانی بوده اند.
برای شیوا و شیلای عزیز آرزوی موفقیت دارم و توصیه ام به شیواخانم این است که ضمن درنظر گرفتن نظرات ارزشمند فوق، بیشتر در مورد خواسته خود تحقیق کنند.

ممکن است لینک های زیر نیز برای شما مفید باشند:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dentistry_in_Canada

http://www.schoolfinder.com/schools/schoolindex.asp?ProfileType=Dental

http://www.dentalschooladmission.com/Dental-Schools.htm

http://www.dentistry.dal.ca/

http://dlm.cal.dal.ca/_DENT.htm

http://www.utoronto.ca/dentistry/admissions/UofTStudentServices.html

http://www.dentistry.ubc.ca/Education/default.asp

http://www.cda-adc.ca/en/dental_profession/becoming/preparing/index.asp

سلام دوباره
با عرض پوزش از این که پیامم بوی نا امیدی می داد و اظهار نظری منفی تلقی شد . خودم فکر نمی کردم این طور باشه. می دونید روزی که خودم تصمیم به مهاجرت گرفتم یک نفر، حتی یک نفر از دوستان و اشنایان و اقوام بهم نگفت که دارم اشتباه می کنم و همیشه آرزو می کردم که ای کاش کسی می گفت. درست است که خیلی ها از این جا بودن ممکنه راضی باشند اما از نظر من زندگی در جایی غیر از خانه و وطن واقعا سخت است. البته باز هم تاکید می کنم که این نظر شخصی من است و هر کسی می تونه تحقیق کنه و تصمیم بگیره. اما من چون شخصا خودم آرزو می کردم که کسی بود و بهم می گفت، الان هرجا فرصت پیدا کنم سعی می کنم این رو بگم، شاید یه نفر دیگه اشتباه منو نکنه. دررابطه با رشته دندان پزشکی هم بالا اشاره کردم که اگر کسی اراده ی قوی داشته باشه حتما موفق می شه. اما من اون اراده رو نداشتم متاسفانه و فکر کنم اگر می گفتم که «همه بیایید این جا، اینجا از کنکور خبری نیست و خیلی راحت بعد از ۵ سال دندان پزشک می شید!!» درست نبود و باید جوون ها بدونند که اگر این جا کنکور نیست اما موانعی بدتر از کنکور وجود داره و حقیقت گرچه تلخه اما بالاخره حقیقته و کاریش نمی شه کرد. بازم پوزش اگر امیدی رو نا امید کردم، واقعا قصدم این نبود.
زنده و پاینده باشید
شیلا :D

salam shila jan
shoma etelaati dar zamine mohajerat darid?man dentist hastam va tasmim mohajerat be canada ro daram.
ozae karo bar oonja chetore va baraye man ke bekham biam bayad che sharayeti ro dar oonja begzaroonam?

سلام مریم جون
امیدوارم خوب باشید. من اطلاع به خصوصی راجع به اینکه یک دندان پزشک باید چه مراحلی رو طی کنه تا بتونه در کانادا کار کنه ندارم اما لینک های زیر شاید بتونه کمکی براتون باشه.
این وب سایت یه وکیل خیلی خوب مهاجرت آقای علی مختاریه که مقالات خیلی مفیدی در زمینه مهاجرت به کانادا داره.
پارس کانادا
این هم یک لینک دیگه از همین وبسایت در رابطه با شرایط شغلی دندان پزشکان در کانادا
شرایط شغلی دندان پزشکان در کانادا
مریم جان فکر کنم با مطالعه مقالات این وب سایت هم وکیل مهاجرتتون رو پیدا کنید و هم به جواب سوالاتتون برسید.

زنده باشید

شیلا :D

If you are interested in working as a Dentist in Canada, you will be pleased to know that the job outlook for your occupation in Canada is extremely positive. You can use this overview of the Canadian employment prospects in your field to start planning your immigration and settlement in Canada.
Dentists are on the list of 29 eligible occupations under the Federal Skilled Worker program. A maximum of 1,000 applications will be accepted for processing in each of the 29 occupations, with an overall cap of 20,000 applications.

سلام، واقعا از این مقاله زیبای شما لذت بردم. شاد و پیروز باشید

مهاجرت برای پزشک و دندان پزشک بزرگترین اشتباه هست این رو فقط زمانی متوجه میشید که مهاجرت کردید و دیگه نه راه پس دارید نه پیش.هیچ جا مثل ایران پزشکان و دندان پزشکان نمیتونن راحت و خوب زندگی کنند :(

ورود به دانشکده دندانپزشکی در کانادا سخت است اما غیرممکن نیست. بزرگترین شانس شما یک اصل است که در جایی مثل کانادا قاعده تنوع درپذیرش دانشجو حاکم است قومیت دین رنگ پوست وسوابق افراد...اینرا کسانی مثل من که اینجا درس خوانده ایم واقعا باورداریم و این اصل شانس شما را بالا میبرد. ارادتمند .مهدی

چرا مشکـلاتی که هست رو این قدر بزرگ می کنید و موج منفی داده اید؟
خوب است به جای "خسته نباشید" بگوییم "سلامت باشید"!
همیشه سعی کنید در حتی کوچک ترین حرف ها مثبت حرف بزنید تا زندگی مثبت جلو برود.
من خیلی ناراحت شدم که به اولین کسی که لیسانس فیزیک گرفته شما پاسخ منفی دادید.
می خواهید مردم رو راهنمایی کنید یا از اومدن به کانادا منصرف کنید؟

سلام به دوستان،
یکی از فامیل های ما که امریکا هست می گه دندونپزشک هم شرایط مالی و هم اجتماعی خوبی برخوردار هست.
خواهشن این قدر موج منفی ندید!
یک سوال هم دارم برای پسرم. شرایط برای دبیرستانی هایی که می خوان ادامه تحصیل بدن در رشته دندانپزشکی چطور است؟
آیا برای رشته دندانپزشکی بورسیه هم داریم؟
حتما باید لیسانس بگیرن تا بتونن دندونپزشکی بخونن؟
گذراندن دوره قبل از دندونپزشکی در خارج 4سال است یا کمتر؟
اصلا این مدت 100% لازمه؟

با تشکر

سلام
در ایتالیا زندگی می کنم.
تا چندماه دیگه به ونکوور مهاجرت می کنم. می خواستم ببینم می تونم اونجا دندان پزشکی بخونم؟ لیسانس شیمی کاربردی هستم.10 تا ثبت اختراع و مقاله در زمینه های مختلف دارم.

IP/ واقعی: 93-57-76-117.ip163.fastwebnet.it / cf-173-245-53-229.cloudflare.com

سلام
میخواستم شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی رو با دیپلوم تجربی در کانادا بدونم. من 16 سالمه و در حال تحقیق در این زمینه هستم.
ممنون
IP/ واقعی: 217.218.237.194 / cf-173-245-53-64.cloudflare.com

salam khub hastid? man daneshjuye sale aval dandanpezeshki shiraz hastam , tasmim be edame tahsil dar Canada daram v be bursie tahsili ehtiaj daram , be joz dashtane madrak zaban E , che sharayet digei lazem hast???

سلام دوستان من دانشجوی سال اخر دندانپزشکی در کشور هند هستم میخواستم واسه تخصص کانادا رو

انتخاب کنم میخواستم بدونم ایا شرایطش هست که من هم به عنوان دندانپزشک اونجا کار کنم هم ادامه تحصیل

بدم ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

:?: من لیسانس مدیریت دارم همچنین مدرک دستیاری دندان پزشکی هم دارم عاشق رشته دندان پزشکی هستم چندسال سابقه کاری دردستیاری دندانپزشکی دارم برای مهاجرت به کانادا وتحصیل در رشته دندانپزشکی میخواهم اقدام کنم حرفهای شما منو به شک انداخت بنظرشما من تصمیم درستی گرفته ام؟

با عرض سلام
من دانشجوی دندانپزشکی سال سوم هستم که میخوام ادامه تحصیلاتمو در یکی از دانشگاههای کانادا بدم. چطوری این کارو انجام بدم که مجبور نشم از اول شروع کنم؟
.اسامی دانشگاههای کانادا که رشته دندانپزشکی دارند و دنبالشم
دوستان اگر اطلاعات موثقی دارید واقعا ممنون میشم کمکم کنید.

متشکرم

سلام
ببخشید می خواستم بدونم برای تحصیل در کانادا با شرایطی که من دارم برای دندون پزشکی امکان پذیرش هست یا نه؟ من دیپلم تجربی دارم و پیش دانشگاهی هم تموم کردم. 18 سالمه و مدرک دیپلم مو که ترجمه کردم به انگلیسی 76 از 100 هست و دیگه این که هزینه 5 سال تحصیل با هزینه خوراک و مسکن حداکثر چقدر می شه؟
متشکرم

صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (2 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel

مشاوره با دندانپزشک