تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
نقد رفتار مدیران، رسالت مهم رسانه, آیا دکترعلی یزدانی "آن یگانه ی دهر" است؟

با سلام
من در زمان پرزنت این مقاله در کنگره شرکت داشتم.نمی دونم چرا دکتر یزدانی این روش رو به اسم خودشون ثبت کرده اند چون این بک شیوه جدید نیست که با ونیر های کامپوزیتی و تقسیم فضا در حدی که اورکانتورینگ ایجاد نشود بتوان دیاستم را بست!!خود من بارها این کار را در مطب انجام داده ام که عکسهای ان موجود است.تنها مورد خوب در مورد روش دکتر بزدانی ! استفاده از پروگزیمال وینگ ابدایی ایشان جهت احتراز از اورکانتورینگ بود! :)

آقای دکتر علی یزدانی نماینده محترم دندان پزشکان در سازمان نظام پزشکی هستند و سال ها در سمت های مختلف اجرایی دندان پزشکی حضوری فعال و مؤثر داشته اند. دکتر یزدانی در روز دندان پزشک، حین مصاحبه صوتی با نماینده ایردن که از سوی سازمان نظام پزشکی به «مراسم روز دندان پزشک» دعوت شده بود، سخنانی را بیان کردند که موجب حیرت و نگرانی همه دست اندرکاران ایردن و بسیاری از همکاران گردید. ابتدا به عنوان مدیر اجرایی ایردن موضوع را به صورت مکتوب با ایشان در میان گذاشته و طی ۴ایمیل، تلاش کردم با تغییر موضع ایشان، موضوع خاتمه یابد، اماآقای دکتر یزدانی در موضع خود پافشاری نمودند. حتی ایشان در تماس با ایردن مدعی شدند که برخی کلمات از ایشان نیست، فایل صوتی برایشان ارسال گردید و باز حاضر به بازگشت از این نظرات نشدند!
بنا به رسالتی که ایردن در قبال ارتقاء حرفه، حفظ احترام همه دندان پزشکان و نهادینه کردن نقد برای رشد حرفه دارد، بخش هایی از سخنان ایشان در اینجا منعکس می شود تا افکار عمومی و همکاران محترم نسبت به سخنان نماینده خود در سازمان نظام پزشکی قضاوت نمایند.

لازم به ذکر است که تنها عامل ناراحتی ایشان اظهارنظر یک همکار در مورد ادعای آقای دکتر یزدانی مبنی بر «ابداعی بودن روش درمانی ایشان در ترمیم دندان‌های قدامی» است. این نظر که در بالای این متن منتشر شده، توسط یک همکار جوان در ایردن منعکس و در تریبون آزاد منتشر شد.

ناگفته نماند که بسیاری از صاحب نظران دندان پزشکی این ادعای آقای دکتر یزدانی را فاقد سند علمی و غیرمعتبر دانسته و تاکنون هیچ مرکز دانشگاهی داخل یا خارج کشور نیز آن را تأیید نکرده است. حتا در مطلبی که دکتر هوشنگ فاضل (رییس سابق دانشکده دندان پزشکی آزاد) در پایین گذاشته اند ملاحظه می شود که ایشان هم با ادعای دکتر یزدانی مخالف هستند. دکتر یزدانی به جای برخورد متین و علمی با موضوع و پاسخگویی یا سکوت، ایردن را که چون آینه، بدون کمترین نقد و تحلیلی نظر یک همکار را منتشر کرد، به باد ناسزا و توهین گرفتند!!

ایردن روزانه مورد بازدید هزاران کاربر قرار دارد و در مورد دکتر یزدانی مطالب مثبت بسیاری در این پایگاه وجود دارد، سخنان مختلف ایشان در قالب آوانما قابل شنیدن است و حتی سال هاست که در بخش یادمان ها، دکتر به عنوان یک «پیشگام دندان پزشکی» معرفی شده است. جالب اینجاست که حتی این انتقاد نیز در ایردن نیست و در یک سایت معتبر دیگر منتشر شده است!
در میان صدها هزار صفحه مطالب ایردن، حتی یک جمله توهین آمیز در مورد ایشان یا سایر افراد و مراکز دندان پزشکی وجود ندارد و وقت و انرژی فراوانی صرف بررسی نظرات رسیده و گاه اصلاح ادبیات پیام ها پیش از انتشار می گردد. انتظار ما و همه دلسوزان حرفه این است که بزرگان که خود الگوی جوانان و تازه کارهای این صنف هستند، با درایت و بزرگ اندیشی با مسائل برخورد نموده و نه تنها از شنیدن نظرات ناراحت نشوند بلکه دیگران را به نقد، تشویق نمایند تا زمینه ای برای اصلاح رفتارها و یا پاسخ گویی فراهم گردد. ایشان که خود را «لوگوی دندان پزشکی»، «لیجند دندان پزشکی» و همچنین «بت» خوانده اند، خوب است دقت بیشتری به سخنان خود -بخصوص در محافل رسمی و حین مصاحبه با اشخاص خارج از صنف- داشته باشند تا مبادا آبروی این صنف معتبر را به خطر بیاندازند.
ضمن احترام به این همکار با سابقه و عرض ادب و سپاس حضور همه عزیزانی که با اظهار و انتشار نظرات ارزنده ی خود، زمینه پیشگیری از استبداد رأی را فراهم نموده و زمینه هدایت به سوی روش های اصولی و علمی را ایجاد می کنند؛ بخش هایی از سخنان آقای دکتر علی یزدانی در زیر می آید. در این گزیده ها، برخی کلمات نامناسب و توهین آمیز که در شأن ایشان و همکاران محترم نیست حذف شده اما فایل صوتی و متن کامل سخنان، در ایردن محفوظ است.

بااحترام - مدیر ایردن

بخش هایی از صحبت های دکترعلی یزدانی در مصاحبه با خبرنگار ایردن
در مراسم روز دندان پزشک (۲۲ فروردین ۱۳۹۰):

"جوجه خروس! تو اونایی هم که یاد گرفتی ۲۰ سال پیش انجام می دادی من یاد داده بودم که تو یاد گرفتی...
وقتی کسی بیاد چرندیات می گه، یه وقت کسی مطلب می نویسه
دکتر یزدانی خاله زنک نیست، دخترخاله کسی هم نیست. دکتر یزدانی یه دونه لیجند دندان پزشکی این مملکته. اینو متأسفانه اون ....*یی که تو ایردن نوشتند حالیشون نیست.
سیاسی دارید برخورد می کنید
من یه آدم بی کاری نیستم
پشت سر یه آدم دیگه که تو حرفه‌ی دیگه‌ایست راجع به دکتر صدر یه مطلب توی ایردنتون بزنید فردا پوستتون رو درمیاره. شما وقتی یکی نوشته دکتر یزدانی این چیزو که گفت، تازه نبودش. من ظرف بیست سال انجام می دادمش داره به من:«بت دندان پزشکی»، می گه..
من این دفعه تو انتخابات خواهم رفت، می بینید چه رأیی میارم. می خوام اینو بهت بگم...
دکتر یزدانی یه آدمیه که کم تو دندان پزشکی این مملکت پیدا می شه. آدم کمی نیست شما باید با احتیاط در مورد این آدم قدم بردارید نه این که هر چرندی هر کی گفت بذارید تو ایردن...
من اگه برم تو انجمن مطمئن باش ایردن رو تحریم می کنم... واسه این که منو کوبیده
من نمیام ایردن. اگه کسی با من کار داره تشریف میاره مطب من
من تو انتخابات برم رأی آوردم. چقدر به من از روز اول التماس کردند...
من بر خلاف تموم این جوونا که فکر می کنن که حالا یه کاری کردند به خدا رسیدن من خدام تو جیبمه. خدام تو قلبمه
ایردن هیچی راجع به من ننویسه نه بد نه خوب
مطلبی راجع به دکتر یزدانی اومد اصلاً نه چاپ کنه نه خوب نه بد. چطور فحش ...* می ده ولی اونجا که باید معرفی بشه نمی شه
من اگه طمطراق ندارم و خودمو نمی گیرم و جواب سلام همه رو می دم این دلیل نیست کسی نیستم من یه لیجند دندان پزشکی این مملکتم.
منو مسخره کرده، حالا این دکتره دوازده سالشه سیزده سالشه؟ کوچولوه بزرگه؟ نمی دونم...
دندون پزشکی ترمیمی این مملکتو من راه انداختم. از سی و پنج سال پیش. می خوام اینو بگم همه رو من بدبخت راه انداختم. اون وقت یه نیم وجبی، شما بهش اجازه دادید بیاد بگه دکتر یزدانی چیزی نکرده ما اینو از قدیم انجام می دادیم!!
اسم من با بقیه فرق داره
نمی خوام کسی فحشم بده
شما منو نمی شناسید. من یه عمر رئیس انجمن دندان پزشکی بودم صندلی من صندلی دم دری بود. برو تو هیأت مدیره های دیگه، رئیس همیشه اون بالا می شینه من دم در می نشستم. من اصلاً احتیاج به کبر و غرور و این چیزا ندارم. ولی زورمم میاد، آخه بابا، شما اینو می دونید دو تا ساختمان که انجمن دندان پزشکی تو گیشا داره هردوشو من خریدم، زمان من خریداری شده. چرا بقیه اومدند نتونستند بخرند؟ من خدماتم مشخصه، ولی برو تو نظام پزشکی ببین دم در ساختمونش نوشته، این ساختمان در زمان ریاست دکتر صدر خریداری، تهیه شده. مگه ننوشته؟ برو انجمن، ببین اسمی از من هست؟!
صد تا کار خیر من کردم، تو ایردن کدومش اومده؟
یه دندون پزشک جوان برداره هر چیزی بخواد بنویسه، بعدم ایردن برداره چاپ کنه
من قصه ام چیز دیگه است. من یه آدم دیگه ای هستم، منو یه خورده عوضی گرفتند..."

...* = کلمات نامناسب حذف شد

با همه احترامی که برای دکتر یزدانی قایلم، ولی این را هم باید به اطلاع برسانم که اولین کسی که هرگز ادعای دانشمند بودن و علمی بودن نداشت ولی در کنگره سال 1353 جامعه دندانپزشکی ایران لایت کیور و اچینگ را برای ترمیم دندان های جلو مطرح ساخت اینجانب بودم. اولین دستگاه لایت کیور بنام نوالایت ساخت آمریکا بود را بازرگانی نوتاش برای من وارد کرد و پس از مدتها مطالعه و تحقیق و انجام روش کاربرد نوالایت را با مواد مخصوص و انحصاری آن که نواسیل و نوافیل بود آن را در کنگره مزبور به صورت عملی در تیبل کلینیک و تئوری در سخنرانی خود مطرح ساختم و از آن پس بود که اچینگ و لایت کیور در ایران به کار افتاد در حالی که در آن زمان هنوز در خود آمریکا هم غالبن از این اختراع و روش جدید ترمیم و زیبائی دندانهای جلو کسی اطلاع نداشت.دستگاه لایت کیور مزبور که اشعه ماورائ بنفش تهیه می کرد و کیور با آن اشعه انجام می شد را به سرور محترم دکترمحمدعلی افتخاری سپردم تا به موزه مربوطه تحویل دهند و دیدن آن و طرز کار آن که هنوز هم قابل مشاهده است باید برای دندانپزشکان جالب باشد.

از کی تا حالا ضبط کردن صحبت های بین دو نفر و پخش او به عنوان مصاحبه شده خبرنگاری؟؟؟
خیلی جالبه!!! فقط بعضی از صحبت های ایشون را گذاشتید، با اینکه ایشون اون روز حاضر به مصاحبه نبودند، همکار محترم شما صدای دکتر رو ضبط کرد!!!
و جالب اینکه شما فقط صحبت های دکتر یزدانی رو گذاشتید و یه تنه به قاضی رفتید و مسلماً راضی برگشتید.
وای بر شما که اسم خبر نگار رو گذاشتید رو خودتون و اصول اولیه خبرنگاری رو بلد نیسیتد.
از کی تا حالا ضبط کردن صحبت های بین دو نفر و پخش او به عنوان مصاحبه شده خبرنگاری؟؟؟
جالبه که بهتونم گفته ایردن چیزی از من ننویسه چه بد چه خوب!! ولی شما در عین بی شرمی نوشتید.

گفتاورد
علی راد نوشته است:

بخش هایی از صحبت های دکترعلی یزدانی در مصاحبه با خبرنگار ایردن در مراسم روز دندان پزشک (۲۲ فروردین ۱۳۹۰): ...
سلام
متن منتصب به دکتر یزدانی را خواندم ومتاسف شدم
البته بیشتر برای ایردن.
کار حرفه ای که چه عرض کنم، کار اخلاقی هم نبود انتشار یه مطالبی که برای مصاحبه تنظیم نشده بود. البته به نظرم دکتر یزدانی بی راهم نگفته بود .
هیج آدمی کامل نیست و همه ما ها به نظر من دارای زوایای هستیم که لازم نیست در جمع های گوناگون آن ها را نشون بدیم.حتی اگر زشت نباشه. مثلا شلوار راحتی توی منزل که مسلما در کنگرها از اون استفاده نمیکنیم. حالا چرا رسالت خبر نگاری ! ایردن عزیز ما بر این شفاف سازی قرار گرفته ، نمیدونم.
به حضرت عباس دکتر یزدانی نه اسم منو شنیده نه قیافم را یادش میاد و اگه این مطلب را نوشتم به خاطر اینه که واقعا دلم آتیش میگیره از این همه ارادت عمیق من و تو به اسطوره کشی.
استاد علی یزدانی بی شک اسطوره است. و استاد است. و صاحب سبک است. یادم میاید در راستای همین اسطوره کشان ، توی کنگره پارسالم گفتند فلان استاد! فرموده اند اصلا دکتر یزدانی استاد نیست. اصلا کدوم سبک ! مدرک اثباتش کو؟ یاد کلام حضرت مولانا افتادم: آفتاب آمد دلیل آفتاب. بخدا یه نگاهی به سلوک این مردی که کلمات زشتش را با ستاره لطف کردید و حذف فرموده اید ،آفتابی است بر استادی او در اخلاق و انسانیتش و صد البته انسانی است که در کنار فضائلش حتما عصبانی هم میشود.چون انسان است.
و شما ایردن عزیز
روا نبود این لحظه را به تصویر قلم کشیدید.
سخن کوتاه میکنم.
زمانی که در کنگره های علمی استاد علی یزدانی قدم بر میدارد خیلی ها به عشق همین شخصیتش ارام میستاند و با احترام نگاهش میکنند.
خواهش میکنم
اسطوره کشان را همراه نشویم .

سلام و درود بر شما

بسیار سپاسگزارم از تلاش ها و زحمات ایردن
مجال پاسخ کامل نیست به هزاران دلیل. به قول عزیزی: دوست میگه گفتم. دشمن میگه......... دشمن نیستم. یه زمانی هم دوست بودم باور کنید که این روش مصاحبه! حرفه ای نبود. بقیه کارم قشنگ نبود.
واژه اسطوره که همچنان اعتقاد دارم ما به کشتن آن عادت کرده ایم هم هرگز به مردگان تعلق ندارد(اینجا را بخوانید).
بزرگواری بفرمایید و اکانت مرا غیر فعال کنید. باز هم از زحمات و تلاش هایی که در راستای اعتلای فرهنگ دندانپزشکی دارید ممنونم. سربلند و پایدار باشید.

اسطوره
نویسنده : انی کاظمی
اسطوره واژه ای است عربی که آن را به دو صورت توجیه و ریشه یابی کرده اند:
1- «اساطیر» از فعل «سطر»(نوشتن) و اسم آن یعنی «سطر» است و صیغه جمع یا جمع الجمع اسطار یا اسطیر یا اسطیره یا اسطور یا اسطوره است.
2- «اساطیر» جمع «اسطوره» است و واژه اسطوره هم معرب واژه یونانی «ایستوریا» (Istoria) که در زبان انگلیسی به صورت هیستوری (History) به معنای تاریخ و استوری (Story) به معنای داستان و خبر درآمده است. که البته امروزه بیشتر لغت شناسان عرب مایل به نظر دوم هستند.

گفتاورد
دکترمحمد رضا سهرابی نوشته است:
واژه اسطوره که همچنان اعتقاد دارم ما به کشتن آن عادت کرده ایم هم هرگز به مردگان تعلق ندارد(اینجا را بخوانید).

اسطوره عبارت است از روایت یا جلوه ای نمادین درباره ایزدان، فرشتگان، موجودات فوق طبیعی و به طور کلی جهان شناختی که یک قوم به منظور تفسیر خود از هستی به کار می بندد اسطوره سرگذشتی راست و مقدس است که در زمانی ازلی رخ داده و به گونه ای نمادین، تخیلی و وهم انگیز می گوید که چگونه چیزی پدید آمده، هستی دارد، یا از میان خواهد رفت، و در نهایت، اسطوره به شیوه ای تمثیلی کاوشگر هستی است
ویرایش: irden - 19/08/2011 19:15:27 (کاربر از طریق وی پی ان UK2 با اطلاعات زیر وارد شده اند:)

مطالب را در تالار گفتگو خواندم واقعا مایه تاسف است که یک مدیر و استاد برجسته دانشگاه چنین سخن براند و چنین رفتاری داشته باشد! ولی ما از واقعیت نمی توانیم فرار کنیم حداقل به تجربه خودم مدیران متعددی در دانشگاه را دیدم، که در سخن با اغوش باز هر گونه انتقاد و ایراد و پیشنهادی را پذیرا بودند ولی در مرحله عمل عکس العملی غیر منتظره نشان می دادند! این هم یکی از آنها!

به نظر من اگر خودش حاضر به مصاحبه نبوده و نمیدانسته که صدایش ضبط می شود، شاید بهتر بود این مطالب را که از روی عصبانیت زده شده بر روی وب گذاشته نمیشد! ولی اگر خودش می دانسته صدایش ضبط می شود موضوع فرق می کند.

در ضمن در مورد سوال چهارم
سکوت نشانه تایید است! سوالی که در ذهنم مطرح شده این است اگر ما جای ایشان و در مقام ایشان بودیم و چنین مسئله ای اتفاق می افتاد، چه می کردیم؟

همان طور که ایردن در عنوان این پیام مطرح کرده، باید دنبال بهترین راه هایی بود که به تغییر رفتار این گونه افراد منجر شود نه خدای نکرده بدتر شدن شرایط.

با احترام

آقای دکتر علی راد

با درود وسلام
بیایید، با هم از حفره تنگ دهان که رزق و روزی دهنده دندان پزشگان است گامی چند فراتر رویم و هستی را در منظری گستره تر نگاه کنیم تا شاید، کم دانی انسان را، برای خودمان اگر نه برای دیگران، چاره گر باشیم.

می دانیم، علم، فلسفه وهنر بنیان گذاران تمدن بشری و دین و فلسفه پیش ازعلم درچین وهند وایران پایه گرفتند. باهم به 600 سال پیش از تولد مسیح می رویم. قرن شگرفی(شگرف، به معنای کمیاب، عجیب، جالب و بی نظیر در زیبایی و خوبی) که شکوفایی ذهن و تفکر بشری را به نمایش گذارد. قرنی که در خاور دور و میانه کنونی و هم زمان بخش شرقی اروپا رخ نمود و تفکر بشری را غنای بزرگی بخشید. ظهور نوابغی چون:
کنفسیوس لائو.تزو، درچین،
زرتشت در ایران،
سیذارتا گوتاما در هند،
فیثاغورث و هرقلیطوس در شرق اروپا "یونان" کنونی،
وسازمان گسترده وهمه گیری به نام برهمنیزم که بعد ها دین رسمی هند وبنام هندوییزم نام گرفت* را سبب گردید.

* چنان همه گیر وهمه جا رو شد که اصل و پایه گذارش گم ماند!

شروع داستان در هند، در باره شاهزاده ایست که در 2600 سال پیش کسوت ولیعهدی را از تن به در می کند و به مکتب طبیعت، که دانشگاه تفکر انسانی آن زمان بود، رو می آورد. هفت سال در خود و در بستر تفکر، در باره راز هستی، می نشیند. غَمَش رنج و درد همراه و همزاد انسان یا "رَنج بَری" انسان بود. شبی در زیر درختی که بعد ها به نام درخت بیداری و تنویر افکار (Bodhi) نامیده شد، ناگهان به صورت کشف و شهود، به آنچه می خواست و می اندیشید رسید و بیدار و "بودا" به معنی بیدار شده، شد! از آن شب به بعد در آرامش ژرفش، دمی آرام ننشست و به بیداری دیگران پرداخت. من در صدد گفتن داستان زندگیش نیستم کتابی بنام "سیذارتا" نوشته هرمان هسه برای مراجعه، به فارسی هم ترجمه شده، موجود است. قصدم، بیان تفکریست که در فرهنگ غرب، مدتی معزول (به معنی کنار گذاشته شده) ماند و درسالهای پایانی قرن بیستم ناگهان با جنبش جوانان و هیپی گری به صحنه آورده شد و در بستر دانش فیزیک جا و مقامی برای بیان مطالب علمی ریاضی به زبان ساده یافت. فیزیک کوانتوم و مطالعات ساب اتمیک بیشتر از سایر رشته ها به آن توجه کردند.

اساس فکر و آموزش بودا، که جهانی شد وبنیان ادیان چین و هند ودرقرن یازدهم ژاپن را دگرگون "ذن" را سبب شد، به اختصار، بر چهار اصل استوار است:

اصل یک: نا خشنودی و رنج و حرمان بشری امری گذرا بوده و آنچه در هستی هست از یک نا پایداری و عدم ثبات پیروی می کند. در این زمینه بودا می گوید:" همه چیز در هستی در حال بود و نابودی است. رنج و مصیبت در زندگی وقتی به سراغ ما می آید که ما مقاومت نشان دهیم و سعی کنیم برای دفاع، از راه های ثابتی استفاده کنیم که همه یِ این راه ها "مایا" (حیله و شگرد هستی) هایی هستند که به صورت های گوناگون؛ اعم از روی دادهای مادی، رخداد های معنوی و باورها یا آرا و عقاید رایج بشری در مقابل ما قرار می گیرند تا ما به کارشان بگیریم!" این اصل عدم ثبات شامل هرچه در عالم، هست می شود. هیچ عامل یا عنصری از این اصل مصون نیست. به عبارت ساده تر هیچ کدام ازمفاهیم عقلانی نفس منفرد از هستی و باور های تعصب برانگیز جاری در اجتماعات بشری واقعی نیسنت! ولی، مسبب حرمان و رنج بشری است!"

اصل دو: کم یا کژدانی انسانی است. ما، جهانِ محسوس، پویا، در حال گردش و چرخش و استحاله شدن و مُدَرِک (=دریابنده) را به اجزا و اشیای منفرد و جدا از هم و ایستا تقسیم کرده ایم. سعی می کنیم شکل های گوناگون و سیال واقعیت هستی را به گروه های ثابتی که زاییده خیال و باور ما است تقسیم و بر اساس این باور با حوادث و رخدادهای زندگی برخوردی به ثَمَر و در نتیجه همیشه مأیوس شویم. نتیجه این باور و برداشت نا باب گرفتار شدن انسان در یک دور تسلسلی بی پایان است که از زایش به زندگی بی نقش و مرگ ختم می شود که گرداننده این دور تسلسلی "کارما" زنجیره ای بی پایان از علت و معلول های کلیشه ای پیش ساخته ما می باشد!

اصل سه: رنج تاریخی انسان پایان پذیر و درمان شدنی است، اگر:

- هرکس از قید و تصور اینکه از محیط اطراف محاط برما جدا هست و می تواند به گونه ای مستقل از هستی عمل نماید(کارما) خود را برهاند،

- به (موکاشا= آزاد شدن رهایی و برخویشتن خود تکیه کردن) به پیوَندَد و بپذیرد که خود، بخشی حساس و هوشیار از کل آگاهی حاکم برهستی و ساخته از انرژی است. وجودی مادّی و متحجر و بی اراده و بی نقش و اختیار نیست، نه آن چنان که ادیان سه گانه می گویند انسان اسیر سرنوشتی الهی است ونه رها شده بر روی زمین که سکولارها باور دارند.

- باور داشته باشد وقتی، یک سلول بدن انسانی می داند که چه باید بکند و بشود که می کند و می شود، انسان نقشی برتر از تفکرعقلانی ریاضی غرب و بنابر باور عرفان شرق دارد.

- بپذیرد که راه رهاییش، خودآیی خدا گونه و متصل و همبسته با هستی و طبیعت شدن است. فشرده بگویم برهمن، زرتشت و بودا شدن است. اگر نه به آن کمال و جمال، ولی درحدّ وتوان کمالش،

- باور کند که سنگ هم جان و شاخه گیاه هم از شکستن واهمه دارد و شعر "صدای پای آب" سهراب سپهری را بخواند:

"کودکی دیدم ماه را بو می کرد،
قفسی بی در دیدم که در ان، روشنی پَرپَر می زد،
نردبانی که از آن، عشق می رفت به بام ملکوت،
شاعری دیدم که هنگام خطاب، به گل سوسن می گفت "شما"،
من صدای نفس باغچه را می شنوم،
نبض گلها را می گیرم،
و.....
بدانیم اگر نور(و ضد آن تاریکی) نبود منطق زنده پرواز دگرگون می شد"

اصل چهار: هشت خوان است که برای تذهیب نفس و رسیدن به بودا شدن است کما بیش شبیه همان هفت شهر عشق عطار نیشابوری و راهی است که یک سالک طریقت عرفان ایرانی باید بپیماید تا به سرمنزل رضا، تسلیم، شاد زیستی "وحدت وجود" با طبیعت و سنگ و خاک وخدا یکی شدن و در اکنون حال زیستن برسد. برگی باشد که طوفان از جا تکانش ندهد و کوهی که ضربه کاهی از جا برکنَدَش.

جان کلام اینکه:
کارما نیست شناسایی"راز" گل سرخ،
کار ما شاید این باشد،
که در "افسون" گل سرخ شناور باشیم.

دوست خوب و جوانم اقای دکترعلی راد، به قول سهراب"زندگی آب تنی کردن در حوضچه"اکنون" است. دیروز، به گذشته پیوسته فردا نیامده است. برگفته و گذشته دوستان و همکاران محترم من به دیده مهر- که خودتان هم فرمودید مهری دارید و احترامی- و دلالت و گذشت بنگرید و حرمت همکاریشان را پاس بدارید. انسان موجود دوست داشتنی، معاشرتی و اجتماعی و گاهی به باوری معتقد است. شما و من نه قاضی، نه آموزگار اخلاقیم، ولی باید پیام آور دوستی ومهربانی بین انسان ها باشیم. دوست می دارم دراین فرصت کوتاه به نهال دوستی و یگانگی بیندیشید که گاهی فردا خیلی دیر است. دوران سخنتی ایست. نیازمند اتحاد ویک دلی هستیم. یاد مان باشد که ما همه به هم وابسته و پیوسته ایم. این همبستگی را عزیز بداریم. دوست جوانم، چنان دل پاک باشید که اگر دانه شنی را از روی زمین برمی دارید وزن زنده بودن را احساس کنید. این یک خواهش است. شما لطفا، داستان را تمام کنید. ممنونم.

امیر اسماعیل سندوزی

علی، متن مرا تغییربدهید، حذف و دلخواهش کنید، مختارید

با سلام
از تمام عزیزان خواهشمندم مصاحبه ایردن با استاد دکتر خامسی را چند بار مرور نمایند وامثال ایشان یا جناب دکتر یزدانی و دیگر اساتید پیش کسوت پدران جامعه دندانپزشکی در روزگاری بودند که بسیاری از امکانات اموزشی چون امروز وجود نداشت هر چند، گاه طبع زود رنجی داشته باشندواین مهم نیست که تکنیکی را چه کسی اولین بار عرضه کرده ولی مهم استکه چه کسانی اندوخته های سالیان خود را بی چشمداشت عرضه نموده اند که امروز قادریم رفتارشان را چنین به چالش بکشیم بگذارید در جایگاهشان قرار گیریم واگر توانستیم بهتر عمل کنیم.ایشان هویت ما وما باید هویت دیگر جوانان دندانپزشک باشیم. بیاد میاورم در زمانی که در سال اخر دوره تخصصی در شیراز ودر خدمت استاد جناب دکترعلی اصغر علوی بودم ،روزی بر سراینکه چرا دستیاران ترمیمی مرتبا کیسه ای سرامیک به لابراتوارداانشکده ارسال مینمایند با مسوولین محترم بخش پروتز اختلافی بوجود امد،جواب استاد به اندازه کل تکنیکهای درمانی دوره اموزشی سرلوحه کارم قرار گرفت، فرمودند: در کودکی بچه ها تمام امال و ارزوهایشان را در اسباب بازیشان می بینند همواره با خود همراه و از خود جدایشان نمی کنند با ان میخوابند بیدار میشوند و... حتی حاضر نیستند ان را به نزدیکترین دوست یا برادرشان بدهند، بزرگتر که میشوند نیاز به دوست و همدم را بیشتر دیده و برای جلب دوستان وسایل بازی عزیز تر از جانشان را به بقیه هم قرض میدهند گاه به دوست دل میبندند و گاه به ان وسیله ولی وقتی به بلوغ فکری بیشتر میرسند تمام لذت را در هم نشینی با یاران موافق دیده و عزیزترین یادگارها را به دوست سپرده و محبت خریداری میکنند و اکنون این ابزار و روشهای دندانپزشکی وفعالیتهای دندانپزشکی چون ان اسباب بازی است بیایید ببینیم چه از دست میدهیم ودر مقابل چه بدست میاوریم

از ایردن بخاطر نقد و اطلاع رسانی بی تعارف بسیار متشکرم
در جوامع متظاهر و خود شیفته کاری با ارزش تر ممکن نیست

درست پنج سال از این موضوع می‌گذرد. به دنبال نظرات ارزنده برخی عزیزان -بخصوص درخواست بزرگوارانه آقای دکتر سندوزی- ایردن این موضوع را پایان داد. فایل صوتی دکتر یزدانی منتشر نشد و بسیاری پیام های این تاپیک هاید گردید. گمان ما بر این بود که این اتفاق، برای دکتر یزدانی یک آموزه و اتفاق مثبت تلقی شده و لااقل از مسکوت شدن آن که مورد تقاضایشان بود، استقبال خواهند کرد. این که طی این مدت چه رفتارها و گفتارهایی از دکتر یزدانی صادرشد و ایردن سکوت و نظاره را ترجیح داد بماند. اما در هفته اخیر موضوع جدیدی پیش آمد و شاهد واکنش انفجاری و توهین آمیز دیگری از سوی دکتر یزدانی به ایردن بودیم. گفتاری که در آن واژه هایی ناهنجار، بسیار دونِ یک گفتگوی محترمانه رسمی مطرح شد که از چنین کسی انتظار نمی رود. یک بی اخلاقی که با هیچ منطقی قابل توجیه نیست! تنها گناه ایردن، همان انعکاس بی‌طرفانه و آینه‌وار نظر یک همکار جوان کرمانشاهی در سال 1390 در تریبون آزاد ایردن بود، که در بالای این تاپیک درج شده است!

شرح ماجرا:
ایردن در فیس بوک، یک صفحه و گروه با حدود 1800 عضو همکار و علاقمند دارد. دکتر یزدانی نیز به خواست خودشان، از همان چندسال پیش در گروه فیس‌بوکی ایردن عضو هستند و نظرات و عکس‌های فراوانشان منتشر می‌شود. ایشان روز یک شنبه 29 فروردین ماه 1395 در فیس‌بوک، پیامی گذاشتند در مذمت صداقت و رفاقت... از طرف ایردن یک نقد ساده و معمولی زیر این نظر نوشته شد. پاسخ های بعدی که از خانم دکتر صنمبر و چند دوست محترم ایشان و سپس خود دکتر گذاشته شد، همراه با پاسخ های ایردن در زیر نقل می‌شود. متاسفانه در پاسخ‌ها، اصل موضوع نقد ساده ایردن نادیده گرفته شد و مطالبی نامرتبط مطرح گردید. در این میان دو پیام دکتر یزدانی بسیار ناپسند بود که حتا با اصرار بر نشر پیام توهین آمیز خود، آن را در یک پست جداگانه، برای دوستان خود بازنشر نمودند.

این رخداد را نیز برای ماندگاری در تاریخ حرفه، زیر این تاپیک ذکر می‌کنیم؛ بدون هیچ توضیح و تفسیر اضافی.

(همه علامت‌های تعجب و همچنین اشکالات املایی، عینن از نوشتار دکتریزدانی است و ایردن هیچ دخل و تصرفی در متن ایشان نداشته است)

* * *

Ali Yazdani:
حقیقت این است!!!!!!!!!!!
حقیقت اینه که هرچقدر مهربانترباشی،
بیشتر بهت ظلم می کنند
هرچی صادق تر باشی بیشتر بهت دروغ میگن
هرچی خودتو خاکی تر نشون بدی
واست کمتر ارزش قائلند
هرچی قلبتو آسونتر در اختیار بذاری
راحت تر لهش می کن
و اگه بدونن که منتظری و بهشون احتیاج داری
اندازه یک دنیا ازت فاصله می گیرن
...!!!

* * *

Irden:
تاسف برای چنین نظر بدبینانه ای از شما انسان فرهیخته! خیلی بعید است از شخصیت شما...
* * *

Tina:

اصلا دکتر بد بین نیستن، این واقعیه
* * *

Irden:
پس با قبول این منطق، شما پیشنهاد می‌کنید که:
مهربان نباشیم،
صادق نباشیم،
متواضع نباشیم،
از کسی کمک نگیریم...؟!
* * *

Sanambar:
سلام نه اصلا منظور بابا اين نبود،بعيد مى دونم اگر اين متن رو گذاشتن منظورشون اين باشه كه متواضع صادق و ....نباشيم كه اگر منظور اين بود در سن شصت و شش سالگى راهش رو تغيير داده بود.خيلى هامون مى دونيم كه اين مسئله وجود داره،ولى دليل اين نيست كه تغيير كنيم.به عقيده من هم اين يك واقعيته ولى همچنان به راه قبلم ادامه مى دم .آدم هاى خوش قلب با هزاران بار زمين خوردن هم عوض نمى شن در حالى كه مى دونن عاقبتش چيه.وقتى بارها و بارها به اين نتيجه برسى و عوض نشى هنر كردى چون حساب تو با خداست نه بنده خدا.....
* * *

Irden:
سلام، در سلامت نفس و رفتار شایسته دکتریزدانی و خانواده اش تردیدی نیست، اما آیا درباره تاثیر این کلام روی مخاطب جوانی که در اول راه و در بحبوحه ی انتخاب مسیر زندگی هست فکر کرده ایم؟
* * *

Ali Yazdani:
سلام . کسی که نام ایردن را یدک میکشه نمیدونم کیه که خبر نداره نامردانه ترین حمله به من در طول زندگیم، بوسیله دسیسه های طراحی شده از قبل ایردنیها و دختر خانم خبر نگارشون که بویی از معرفت و صداقت نبرده بود، صورت گرفته است. پس کسی که وابسته آون موسسه است اول خودش کمی فکر کنه بعد ببینه اگر من قرار بود عوض شوم در هنگام حملات ناجوانمردانه اونها مثل خودشان میشدم. دیدید که عوض نشدم و بازی نخوردم.
یک بار به صاحب ایردن گفتم که بهتره توبه کنه تا شاید خدا او را ببخشد.
* * *

Irden:
استاد یزدانی،
صاحب ایردن دندان‌پزشکان هستند اما مدیر آن، سال‌هاست نسبت به خیلی چیزها توبه کرده اند.
اگر منظورتان مصاحبه روز دندان‌پزشکی چندسال پیش است، در همان زمان هم شما دل پُری از خیلی مسایل داشتید که مطرح فرمودید.
ناراحتی شما موضوع جدیدی نیست که پس از مصاحبه تان ایجاد شده باشد! فایل آن مصاحبه و کلیه مطالب بعدی ایردن که به توصیه بزرگوارانه آقای دکتر سندوزی حذف شد همه موجود است.
اگرکسانی باز هم شما را افسرده کرده‌اند، مغایر با همه ارزش‌هایی است که در جای‌جای پایگاه ایردن به وضوح بیان و طی ده سال گذشته منتشر شده و عوامل را باید در جا یا جاهایی دیگر جستجو کنید.
واژه‌هایی چون «دسیسه»، «توطئه» و «ناجوانمردی» تکیه کلام‌هایی است که از سوی کسانی بسیار دور از جایگاه شما معمول است و خوشایند هیچ‌کس نیست.
شما را برخی دوستان، اسطوره و الگو می‌شناسند و این نظر بسیار محترم است.
انتظار از شخصیت شما با پیشینه سرفرازانه ای که دارید نیز همین است و جز این نیست.
ایردن به هر نظری از هرکسی توجه ندارد و به واسطه احترام شماست که نظرات ارزنده‌تان را نقد می‌کند.
این امکان اظهارنظر عمومی را به بحث شخصی بدل نمی‌کنیم.
خداوند غم را از شما دور و توفیقات بیشتری را نصیبتان کند.
سلامت و آرامش شما آرزوی ما و همه دوستداران شماست.
* * *

Ali Yazdani:
کسی که خوابیده را راحت میشه بیدار کرد ولی وای به حال کسی که خودش رو به خواب زده چون هرگز نمیشه بیدارش کرد.
پس بهتره سعی در بیدار کردنش نکنیم.
* * *

Elmira:
البته نمی دونم چرا در اینجا استاد ننوشته اند که ایردن در پاسخ کدوم مطلب نظر داده و چی گفته و چرا اون پیام رو بی جواب گذاشتن و اینجا یک پست جدید گذاشتند ولی من با نظر ایردن موافق هستم که بیان اون مطلبی که اونجا نوشتند، از طرف یک استاد مطرح می تونه روی جوونتر ها اثر بسیار مخربی داشته باشه! الان جامعه ما به شدت گرفتار بدبینی و بی اعتمادی هست و از طرف مسئولین این مشکل هی داره تشدید میشه. اگر اساتید هم همین کار رو بکنند دیگه از جوون ها نباید انتظار اصلاح جامعه را داشت.
من خودم شخصا مخالف اين متن و طرز فكر هستم که استاد نوشته بودند! اعتقاد دارم رفتار و طرز فكر ديگران نبايد باعث بشه روح من از يك سرى اصل هاى اخلاقى و معنوى اى كه چهارچوب زندگى من رو تشكيل ميدن دور بشم. به قول مادربزرگم كه ميگه: "آدما نون قلبشون رو ميخورن" منم سعى ميكنم مهربانى كنم بدون هيچ انتظارى و صداقت داشته باشم نه بخاطر ديگران بخاطر رشد روح خودم.
هرچى كه توى اين دنيا داريم واسه مون موندنى نيست پس بايد مثل يه چرخه ى انرژى بين آدما دست به دست منتقلش كنيم صداقت،مهربانى، و هرچى بديم بيشتر جاش مياد. در كل: رفتار آدما باعث نميشه كه من خوب نباشم من به روش خودم ادامه ميدم.
استادایی مثل دکتر یزدانی که معمولن تعداد لایک براشون مهم هست، خوبه نظراتی رو منتشر کنن که جامعه رو به شرایط بهتری برسونه و بیش از این جوون ها رو ناامید نکنن. در جامعه ما رفتارهای ناشایسته ناشی از بدبینی و به هم کمک نکردن فراوونه که باید فکر مثبتی کرد نه بیشتر ناامید کنیم!
* * *

Ali Yazdani:
سلام به روی المیرا خانم.
متن شما را خوندم عالی بود ولی من از نوشته‌ام قصد آگاه کردن داشتم نه سر مشق بدی و نامردمی.
آیا من در اجتماع حرفه ای ضد اخلاق بوده ام؟ ولی خوشبینی و خوش باوری بزرگترین لطمات را بمن زده. یک روز در مطب من یک قفل داشت ولی الان چهار قفل و یک نرده محکم داره چون دزد اومد و برد .
در مورد ایردن بزرگترین حادثه ناگوار زندگیم توسط آنها رقم خورده.
خوب باشیم ولی با چشم باز.
لطفا در مورد ایردن چیزی نپرسید که حتی تعریفش خوش آیند نیست.
خدا یارتون.
* * *

Irden:
آقای دکتر یزدانی،
هرچند ایردن در عرصه حرفه، چون کودکی ده ساله است و در ماجرایی که اشاره کردید 5-6سال بیش نداشت اما همواره از واکنش‌های احساسی فارغ از تفکر به دور بوده است. توهین‌ها و بدگویی تان را بزرگوارانه تحمل می‌کنیم و با احترام به کسوت شما سکوت را شایسته تر می دانیم.
با ذکر یک داستان، به چالش ساده خود پایان داده و شما را نیز از گروه ایردن خارج می‌کنیم که دیگر شنوای سخنان نغزتان نباشیم.
این اطمینان را نیز می‌دهیم که ایردن به اخلاق متعهد و به مصالح حرفه ای وفادار است. تا خودتان از ما نخواهید، از نقل و طرح مجدد موضوعی که اشاره کرده و مسکوت بودنش را ترجیح داده اید خودداری خواهیم کرد.
و داستان ما این است:
در روزگاران دور پادشاهی نالایق زندگی می‌کرد که به لباس خیلی علاقمند بود. او لباس‌های بسیار زیادی داشت که خیلی از آنها را حتی یکبار هم نپوشیده بود ولی با همه اینها باز هم دستور می‌داد تا بهترین خیاطان را بیاورند واز بهترین پارچه ها برایش لباس بدوزند. روزی دو دوست تصمیم گرفتند تا به او درسی بدهند. به قصر پادشاه رفتند و مدعی شدند خیاط ماهری هست که می‌تواند برای پادشاه لباسی بدوزد که تا به‌حال کسی مانندش را نداشته است. اما این پارچه به‌گونه‌ای است که «فقط انسان‌های عاقل قادر به دیدنش هستند!»
پادشاه مشتاق شد ودستمزد بالایی را پذیرفت. به دستور پادشاه کارگاهی برای دوخت ودوز آماده شد و خیاط پشت درهای بسته مشغول شد. پادشاه سر از پا نمی‌شناخت...
اطرافیان شاه از ترس این‌که حماقتشان لو برود وانمود می‌کردند که به زیباترین منظره دنیا نگاه می‌کنند و نزد شاه چه توصیف‌ها می کردند.
بالاخره یک روز خیاطان گفتند لباس تمام شده وآماده است. شاه سر از پا نمی‌شناخت. وقتی طبق را آوردند، پادشاه چیزی در آن ندید اما از ترس این که همه متوجه نادانیش شوند، شروع به تعریف کرد و فوری آن را پوشید. مردم جمع شدند تا لباس جدید شاه را ببینند. وقتی دروازه های قصر باز شد مردم با تعجب دیدند پادشاه لخت اما باغرور بیرون آمد. همه هاج وواج بودند اما کسی جرات نداشت چیزی بگوید چون فرمان قتلش صادر می‌شد
بالاخره کودکی که در جمع بود بلند گفت: «چرا شاه لخت است؟!»...
اطلاع نداریم که آیا شاه عاقلانه به خود آمد یا به حماقتش ادامه داد...
قصه ما به سررسید
* * *
پس از این، دکتر یزدانی را از گروه ایردن حذف کردیم.

برای مشاهده صفحه دکتر یزدانی در ایردن: اینجاکلیک کنید

واقعا برایتان متاسفم.
نمک خوردید و نمکدان شکستید.استاد یزدانی پدر علم ترمیمی و زیبایی ایران هستند.
وقتی با رفرنس ترمیمی ایران این برخورد را میکنید،معلومه چه در ذهنتان میگذرد.یک رفرنس بیاورید یک ژورنال بیاورید که این روش بستن دیاستم مال کس دیگری بوده و استاد یزدانی ابداع نکرده است.
واقعا براتون متاسفم.

سلام و عرض ادب،
من معتقدم تمام دندانپزشک‌های ایران مدیون دکتر یزدانی هستند که بی هیچ منتی از تلگرام گرفته تا فیس بوک و حتی سمینارهاش و کلاس‌های زیبایی، اطلاعاتشون رو بی‌ریا و خالص دراختیار همکارانش می‌گذاره...
من فقط شاگرد ایشون بودم واز نزدیک در کلاس‌هاش حضور داشتم و دیدم بارها و بارها بی‌ریا و چشمداشت، اندوخته‌ها و تجربیاتش رو در اختیار قرار میداد وهمین بسیار ارزشمند است. بهتر نیست به‌جای نقد بیجا و انگ الکی به استاد و پدر علم دندانپزشکی ایران، به‌خاطر تمام زحماتش تشکر کنیم و قدردان باشیم؟؟

البته این خصلت ما ایرانی هاست و به ویژه دندانپزشکان که چشم دیدن بهتر از خودمون رو نداریم. همون روز که به ایشان به تمسخر، لقب "متخصص بستن دیاستم" رو دادند، این تراژدی شروع شد...!

با درود

با توجه به نوع نگاه يكطرفه به موضوع پيش امده از جانب شما، بنده شما رو همچون ديگر رسانه هاى كشور فاقد صلاحيت لازم براى گرداندن سايت مي‌دانم و اين سرچشمه از روح تظاهرى است كه در كالبد جامعه خبرگزاري‌هاى كشور دميده شده است.

براى نقد در اصول و رفتار اساتيد، مي‌بايستى جانب احتياط را رعايت مي‌فرموديد.

بسيارى از حرمت شكني‌ها و يك‌جانبه نگري‌ها به مسائل، روح خبررسانى را خدشه داركرده و شما با دامن زدن به اين موضوع، بيش از پيش مردم را نسبت به رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها بى‌اعتماد مي‌كنيد.

توصيه دارم در ضمن اعلام بى طرفى خود نسبت به اين موضوع، هر چه سريع‌تر عذرخواهى رسمى از استاد عزيز وپدر مهربان دندانپزشكى بفرماييد تا سايت شما جانب بى‌طرفى را رعايت كرده باشد. در غير اين‌صورت شما را شارلاتان بيش نمي‌بينم.

ارادتمند

سلام
اي كاش قبل از تخريب شخصيت‌هاي علمي كشور، كه حق آب و گل در رشته خود دارند، كمي فكر مي كرديم و قبل از انتشار هر مطلبي، از قبل كمي تفكر مي كرديم.
از شما مدير ايردن كه سعي در ارتقاي دانش دندان‌پزشكي داريد، تقاضا دارم كه قبل از انتشار مطالب به قول شما جوان تازه فارغ التحصيل شده و احساسي، كمي نسبت به مطالعه سخنان ايشان دقت لازم را مي‌فرموديد.

پوزش به خاطر این که با سن و سال کمترم وارد این موضوع می شوم. محمدرضا شجریان، در آواز و در هنر و فرهنگ ایران یک «لجند» است. لجند هم که خب تعریف و مشخصات خودش را دارد. خواه نا خواه زندگی و شرح حال یک لجند با اغراق ها و افسانه هایی هم در آمیخته است. اما اگر شخصی مانند علیرضا افتخاری قصد تخریب یا خردنمون محمدرضا شجریان را داشته باشد، می توان او را مصداق آن «شغال ِ گر» دانست که «ماه بلند را دشنام گفت»! یا دست کم همان «فرزانه در خیال خود» که «به تندر پارس می کند»! «مجید سمیعی» در پزشکی یک «لجند» است. و خب این کلمات قصار که از قول او (و اکثرا نادرست) در رسانه های مجازی دست به دست می گردد، جزو ذات افسانه گون و اغراق آمیزی است که در اطراف «لجند» ها وجود دارد. کاری اش هم نمی شود کرد! «علی یزدانی» هم در دندانپزشکی یک «لجند» است. خصلت ها و حاشیه های «لجند» بودن را می بایست در ایشان هم تسری دهیم. یکی از خاصیت های لجند ها، دوست داشتنی بودن آن ها است. به قولی «محبوب القلوب» بودن ایشان. ممکن است «علیرضا افتخاری» بگوید که من می دانم که «شجریان» آن قدر ها هم فوق العاده نیست و زیادی بادش کرده اند! ممکن است یکی مثل «افشین کاوسی» بگوید که «دکتر یزدانی» فلان کار را از من یاد گرفته و رفته به نام خودش ثبت کرده! طاعت از دست نیاید گنهی باید کرد در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد! اما بزرگان و «لجند» ها را اسباب ترقی قرار دادن کار خطرناکی است. از نردبان این افراد بالا رفتن و در خبر ها نام خود را در کنار نام آنها (به هر حیله) راه دادن، خطر سقوط از ارتفاع را هم به دنبال دارد. کاری ندارم که اخلاقی هم نیست این روش. اگر ادعای آن جوان که بلد نیست بنویسد «ابداعی» و می نویسد «ابدایی» را به هر دلیلی بتوانیم هضم کنیم و بگوییم خب دوست داشته حرف بزند و برای حرف زدن حتی نیاز نیست بلد باشی «ابداع» را با کدام «ع» می نویسند؛ و اگر انتشار این ادعا توسط ایردن (به عنوان پایگاه دندانپزشکی) را نه به دلیل جنجال سازی و تنها به خاطر اعطای حق آزادی بیان در گفت و گو ها تلقی کنیم و از آن عبور کنیم، دامن زدن به این کشمکش بعد از پنج سال و باز کردن آن و دامن زدن به آن را هیچ طوری نمی توانم کاری صحیح (و حتی عادی) قلمداد کنم. ببینید... شما یا کار رسانه ای می کنید یا نمی کنید. روال یک مصاحبه (توسط یک خبر نگار با یک مقام بالادستی) این است که نخست از مصاحبه شونده اجازه (یا وقت قبلی) می گیرند، سرفصل پرسش ها را در اختیار ایشان می گذارند و از ایشان می خواهند که پاسخ دهد. در رسانه هایی که نوشتاری هستند، ضبط صدای مصاحبه شونده، تنها به این دلیل است که خبرنگار بتواند در فرصت مناسب متن مصاحبه را پیاده سازی کند. و علی القاعده متن پیاده شده و ویرایش شده ی مصاحبه پیش از انتشار به استحضار مصاحبه شونده می رسد تا بازبینی و تایید نهایی انجام شود. حال وقتی مصاحبه شونده صریح اعلام کند که از من این مطلب را درج نکنید، شما بیایید و متن گفتاری را منتشر کنید و فایل صوتی آن را در دسترس همگان قرار دهید، این کار شما بی اخلاقی تلقی می شود یا نمی شود؟ که بعد بیایید و بگویید که من به درخواست دکتر سندوزی (که خاطرش برام عزیز بود) رحم کردم و حذف کردم و الان چون یارو پا را از گلیمش فراتر گذاشته (برای ماندگاری در تاریخ حرفه) ذکر می کنم، مصداق همان پوپولیسمی است که همه از آن گریزان هستیم. دوست عزیز! کدام «حرفه» را می گویید؟ اگر حرفه ی خبرنگاری است که این عین بی اخلاقی حرفه ای است. اگر حرفه ی دندانپزشکی را می گویید که بدا به حال ما که حرفه ای های دندانپزشکی و زعمای رسانه ای و حرفه ای همکار، هجمه ی چند بچه پر روی نو در آمد صدا و سیما علیه پزشکان و جامعه ی پزشکی را رها کرده اند و به جان همکاران و پیشکسوتان حرفه ی خودشان افتاده اند!

باسلام
استاد عزيز ومهربان دكتر يزدانى با پروگزيمال وينگ و... در دل دانشجويانشان رخنه نكردند. استاد عزيز سال‌هاى سال در حيطه دندان‌پزشكى تلاش بي‌وقفه انجام داده اند و اعتبار دندان‌پزشكى ترميمى در كشور هستند. مگر مي‌شود نام دندان‌پزشكى ترميمى باشد ونام استاد نباشد؟!!
دانش وتجربيات ارزشمندشون رو با ديگر همكاران بى منت تقسيم مي كنند. به دانشجويانشون ودندانپزشكان با رهنممودهاشون جسارت ميدهند وچراغ راهشون ميشن. اين منش مردان بزرگ هست كه جاودانه وماندگار است كه پروگزيمال وينگ ... ذره اى از هنر دست استاد عزيزمان هست.
پاينده وبرقرار باشيد استاد عزيز!

ایردن محترم،
مطلبی که آقای دکنر یزدانی مرقوم فرموده اند وآنهم در صفحه شخصی خودشان درفیس بوک، واقعیتی واضح ومشخص در جامعه امروز ماست: در این جامعه هرکس دست کسی رابگیرد، طرف مقابل پای اورا خواهد کشید واز پشت خنجر خواهد زد تا اورا به زمین بزند. اگر به کسی احترام بگذارد، طرف فکر خواهد کرد که یا ازش می ترسی یا ازش چشمداشتی داری و به گونه ای ناجوانمردانه جبران خواهد کرد. اگر کسی متواضع و فروتن باشد، او را به به قول امروزیها به بی کلاسی و حماقت متهم خواهندکرد وووو الی آخر...
این ها متاسفانه مواردی است که در جامعه ما برعکس ادعایمان که خود را جامعه ای مترقی می دانیم، وجود دارد وخیلی هم رایج است. این را استاد گرانقدر جناب آقای دکتر یزدانی در صفحه شخصی خود به زیبایی منعکس نموده اند و این موضوع ومطلب (وضعیت جامعه امروز) را هم حتما باید هر همکار جوانی تاکنون یعنی رسیدن به فراغت ازدانشگاه، لمس و تجربه و مهمتر از همه درک کرده باشد. چون این شرایط و احساس، در جای جای جامعه قابل لمس می باشد. اگر تا زمان فارغ التحصیلی درک نکرده باشد، باید در فهم و درک ایشان شک کرد. این جواب که این توضیحات ناشی از دیدگاه منفی واین حرفهاست، جوابی کلیشه ای است وبرای عوام فریبی و فریب خود می باشد. حالا آن متن را هم که آقای دکتر یزدانی گرانقدر در صفحه خود مرقوم فرموده اند، ناشی از روح لطیف وهنرمندانه ایشان می باشد (چرا که یک داندانپزشک واقعی یک هنرمند اصیل است). نقل قول این مطالب از صفحه ایشان در اینجا کاری بسیار اشتباه است.

ایردن؛ درود بر شما که نظرات مخالف رو هم میذارید؛ بر خلاف دوستان
معمول است که در کانال کافه های تلگرام و فروم ها، ادمینهای محترم هر نظر مخالف رو پاک می کنند وشخص رو هم از گروه خارج می کنند. از جمله ادمین ها، همین دکتر پوریا مهدیخانی که نظرشونو گذاشتید، به هیج نظر مخالفی رحم نمی کنند...
خیلی از ماها خود یک دیکتاتور هستیم!!

سلام

کاش بجای سنگ اندازی درمسیر علم، که کاروان سالار آن دکتر یزدانی ها هستند، محیطی آرام و در شآنشان ایجاد می کردید تا رسالت خود را به درستی ایفا کنید. شاید نمی دانید دکتر یزدانی کیست و شاید هم می دانید و منظور دیگری دارید، اما بدانید دندانپزشکانی که با علم و اخلاق استاد یزدانی آشنا شدند باب جدیدی به رویشان گشوده شد که لذت علم ترمیمی بر آنان دوچندان شد و هر روزه دعای هزاران نفر از دندانپزشکان و حتی بیمارانشان نثار دکتر یزدانی و خانواده اش می شود. نصیحت من به آنهایی که برای شهرت یافتن سعی در بی اعتبار نشان دادن شناسنامه ی خود دارند، کمی تعقل است. دکتر یزدانی شناسنامه ماست.
چه بسا این رفتار منجر به نابودیتان شود.

با درود فراوان خدمت همه همکاران ارجمند!
همکار ما 5 سال قبل مطلبی را اظهار کرده اند و روش پروگزیمال وینگ استاد را هم تایید کرده اند. ایردن هم در تالار گفتگو آنرا حذف نکرده است. بسیاری از ابداعات و اختراعات بشر را دو یا چند نفر همزمان بوجود آورده اند. بنده در سخنان آقای دکتر کاوسی توهینی نمیبینم. اینکه چرا اکنون کار به تحریم ایردن کشیده است والله اعلم!

سلام دوستان،

راستش منم بعد از تماس يكي از دوستام كه طرفدار دكتر يزدانيه، داشتم مي اومدم اينجا يه پيغام به طرفداري از دكتر يزداني بذارم. اما اولا ديدم ماشاالله طرفداران ايشون طوفان كردند و بعدم در يكي از گروه هاي معتبر تلگرام ديدم متأسفانه دكتر يزداني اين پيام عجيب رو گذاشتند كه " ايردن رو تحريم كنيم".
اومدم اينجا و با دقت خوندم نظرم كاملا عوض شد. ديدم اين كه "تحريم می کنم" رو ايشون پنج سال پيش هم گفته بودند ولي به جمله جمله حرفاي پنج سال پيش كه نگاه مي كنم پي مي برم كه ما خيلي آدماي ساده اي هستيم. دوستایی که اینجا نظر دادن به نظرم اصلا دقیق نشدن نوشته ها رو بخونن و حتی جوابایی دادن که درست نیست. مثلا دکتر کاوسی که مدعی چیزی نشده بنده خدا. آقای دکتر هوشنگ فاضل گفتن من اول انجام دادم و بعضی جوابا نشون میده که ما قبل از خوندن دقیق یک مطلب، با ذهنیت آماده میاییم و سطحی فقط طرفداری میکنیم و نظر میدیم.
از يك استاد بعيده كه به جاي جواب منطقي بياد دست به كشيدن شكل و ضربدر قرمز روي يك مؤسسه بزنه كه مثلاً تحريم بشه، بعد هم افرادی به نامای جعلی سعید سعیدی و مهران مهرانی به جای بحث منطقی توهین کردن.
در تلگرام که هیچ همکاری ندیدم کورکورانه طرفداری این حرفارو بکنه.
عکس گروه تلگرام رو گرفتم که اینجا میذارم ببینید این کار دکتریزدانی درسته؟ حرف 5سال پیششون رو نتونستن عملی کنن حالا با شکل کشیدن عملی میشه؟؟؟
Ali-Yazdani1.jpg (75.79 کیلوبایت)
Ali-Yazdani2.jpg (52.24 کیلوبایت)
Ali-Yazdani3.jpg (48.84 کیلوبایت)
Ali-Yazdani4.jpg (63.54 کیلوبایت)

سلام و درود
متاسفانه من هم شاهد اين بلواها در گروه تلگرام بودم. يك موضوع ساده رو مطرح كرده اند وبا ايجاد جو، با بي شرمي سوء استفاده میکنند. چرا انقدر ساده لوحانه قضاوت ميكنيد؟ كمي چشماتون رو باز كنيد، ببينيد چندتا گروه ظاهرا علمي زدن و چپ ميرن و راست ميرن محصولات بخصوصی رو تبليغ ميكنن!
از اساتيد ترميمي بپرسيد نظرشون راجع به محصولات آرمان درمان چيه؟ بعد استاد یزدانی و دخترشون در تمام كليپهاشون از محصولات اپاليس استفاده ميكنن. خب اینکار علمی است؟
به اساتيد ترميم زنگ بزنيد و نظرشون رو راجع به ديسك پاليش تهران اتكال سوال كنيد بعد استاد و دخترشون از اون به عنوان معجزه ياد ميكنن.!
همكاران! ما یک جامعه تحصيل كرده هستيم. شما رو به مقدساتتون انقدر راحت بازيچه نشويد. ما متخصصای ترمیمی معتبری داشته و داریم که سکوت کرده اند.
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel