تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
نامه دانشجویان خارج از کشور به وزیر بهداشت, دانشجویان دندان پزشکی

با سلام
من در حال حاضر دانشجوی سال اخر رشته دندانپزشکی در اکراین هستم.از آنجایی که قادر به پرداخت هزینه ها در ایران(هزینه گذراندن دوره تکمیلی که 3ترم است و حداقل 20 میلیون تومان می باشد)نیستم، به دنبال راهی برای کار کردن در رشته ی خودم در آلمان یا یکی از کشورهای اروپایی هستم ولی به دلیل نداشتن اطلاعات نمی دانم از کجا باید شروع کنم. با توجه به شرایط من شما چه پیشنهادی برای من دارید.
متشکر

به نام خدا
روزی که از ایران خارج می شدیم، بنا را بر آن نهاده بودیم که پزشک شویم و برگردیم به مملکتمان خدمت کنیم. امروز که به این آرمان دست یافته ایم دریغا که روبه رویمان سرابی بیش نیست. مگر اینکه شما ما را از این ورطه نجات دهید.
مشکل ما از آنجا آغاز می شود که وزارت بهداشت و آموزش پزشکی به منظور تایید مدارک دانش آموختگان بلوک شرق ما را ملزم به گذراندن دوره 2 ساله تکمیلی در ایران می نماید. این دوره شامل 44 واحد درسی معادل 3 ترم تحصیلی میشود تا اینجای ماجرا مشکلی نیست. مشکل از آنجا آغاز می شود که دانشگاه های پزشکی کشور برای پذیرش دانشجویان در این دوره به ناحق وبه طور غیر قانونی اقدام به اخذ اجباری مبلغی معادل 40-70 میلیون تومان وجه نقد مینمایند و نام آن را کمک و همیاری مردمی به دانشگاه می گذارند.
جالب آنکه تا زمانی که این مبلغ پرداخت نشود ما را ثبت نام نمی کنند در نتیجه دانشجویی که توانایی پرداخت این پول را نداشته باشد مدرکش تا ابد تایید نمی شود و در ایران نمی تواند کار کند. حال مشکل اینجاست که اگر دانشجویی از عهده این هزینه گزاف بر نیاید تکلیفش چیست ؟
اکثر دانشجویان ایرانی در اکراین دچار این مشکلند و پس از بازگشت شرمنده خانواده خود میشوند که 6-7 سال عمر و هزینه خود و خانواده را هدر داده اند و اکنون برای گرفتن نتیجه مبلغی بیش از توان والدینشان را باید بپردازند که عملا ممکن نیست.
چه بسا اگر این پول را داشتند از ابتدا به کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا و استرالیا میرفتند و در آنجا درس می خواندند که هم مدارکشان تایید بود هم رنج تحصیل به زبان روسی را به جان نمی خریدند.
هم اکنون بسیارند دانشجوهایی که پس از فراغت از تحصیل و عزیمت به ایران مجددا به اکراین بازگشته اند و در دوره تخصص ثبت نام کرده اند که مورد تایید ایران هم نیست به این امید که یا روزی شهریه ها تعدیل شود یا بتوانند اقامت اکراین را به نوعی دریافت کرده و در اینجا کار
کنند. چرا که توانایی پرداخت مطالبات دانشگاهها را نداشته اند.
باید به اطلاعتان برسانیم که شهریه دانشجویان ایرانی در اکراین سالانه 3 میلیون و 300هزار تومان است که با شهریه 70 میلیون تومانی درایران بسیار فاصله دارد.
فقط لحظه ای خود را جای ما و خانواده های نا امیدمان بگذارید که نه راه پس داریم و نه پیش . نه دیگر توان ماندن در اکراین هست نه امکان بازگشت به ایران.
دستمان هم به جایی نمی رسد مگر آنکه شما به دادمان برسید و چاره ای بیاندیشید. ما را دریابید.

دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه بوگاملتس –اکراین

شهریه دوره تکمیلی دندانپزشکی برای ترم مهر و بهمن 89
میزان تقریبی شهریه حدود۲میلیون تومان است اما مبلغ اصلی که تحت نام همیاری مردمی!!!!! اخذ می شود به این شرح است:
بابل36میلیون تومان
یزد ۵۰میلیون تومان
زاهدان 33میلیون تومان
دانشگاه ازاد سالی 40میلیون تومان بعلاوه هزینه های خاص دیگرمثل پایان نامه و مواد
دانشگاه ازاد خوراسگان 48میلیون بعلاوه هزینه پایان نامه و مواد و وسایل
قزوین 37میلیون تومان
رشت 43میلیون تومان
اهواز 38میلیون تومان (امسال پذیرش ندارد)
تبریز 58میلیون تومان
کرمان۵۰میلیون تومان
رفسنجان 53میلیون (امکان قسطی شدن دارد)
همدان 63 میلیون تومان (فقط نقد اگر قسطی شود 72میلیون)
اصفهان مشهد دانشگاه شاهد و دانشگاههای تهران هم پذیرش ندارند. اگرهم احیانا جایی پیدا شود بالای 50میلیون خواهد بود، ولی پذیرش نمی دهند!
pool_tahsil.jpg (4.82 کیلوبایت)

بله بنده هم این پول رو پرداخت کردم

گفتاورد
زیبا نورعلی نوشته است:
با سلام
من در حال حاضر دانشجوی سال اخر رشته دندانپزشکی در اکراین هستم.از آنجایی که قادر به پرداخت هزینه ها در ایران(هزینه گذراندن دوره تکمیلی که 3ترم است و حداقل 20 میلیون تومان می باشد)نیستم، به دنبال راهی برای کار کردن در رشته ی خودم در آلمان یا یکی از کشورهای اروپایی هستم ولی به دلیل نداشتن اطلاعات نمی دانم از کجا باید شروع کنم. با توجه به شرایط من شما چه پیشنهادی برای من دارید.
متشکر
20 میلیون نیست، خیلی بیشتره!
امسال دانشگاه ازاد تهران ترمی 60 میلیون شهریه گذاشته، که 3 ترمش میشه 180 میلیون.
من واقعا نمی دونم چه فکری پیش خودشون کردن با این شهریه؟
آخه مگه دانشجوی خارج از کشور دستگاه چاپ پول داره؟!!

با سلام
من دانشجوی رشته دندانپزشکی اوکراین هستم. برای تحصیلات تکمیلی در این رشته، دانشکاه ازاد ترمی 60 میلیون می خواهد. این هزینه بسیار سنگین است!

من پارسال از بلاروس برگشتم امتحان علوم پایه و جایابی و قبول شدم اما
هر دانشگاهی رفتم حاضر نشدند حتی این پول رو قسطی کنند. دانشگاه قزوین اولش راه اومد اما بعد از اینکه ثبت نام جدی شد گفت باید پول رویک جا پرداخت کنی. البته هستن بچه هایی که این مبلغ رو پرداخت کردند و نشستند سر کلاس اما من واقعا نداشتم و ندارم، به مادرم چی بگم؟ بگم خونتو بفروش بده من که پسرت دکتر شه؟
الان هم دارم تو یه کلینیک جنوب تهران قاچاقی کار می کنم و واقعن نمی دونم چرا این پول رو که هیچ جا هم ثبت نمیشه دریافت میکنن؟:evil:
ولی بازم دم بچه های اکراین گرم که یک نامه نوشتن! ما که به هرجا زدیم بی نتیجه بود

خیلی ببخشید !
می خواستین کنکور بدین و خودتون قبول شین !

گفتاورد
میهمان نوشته است:
خیلی ببخشید !
می خواستین کنکور بدین و خودتون قبول شین !

عزیزم می دونی که اولاً کنکور کلاً یک روش غیر منصفانه و غیر علمی است که باعث ایجاد ناهنجاری های روانی فراوانی در دانش آموزان شده و می شود.
دوم این که بودن پیش خانواده و درس خواندن به فارسی راحت تره یا سرگردونی غربت، تحصیل درس های دشوار دندان پزشکی به زبان بیگانه و هزاران مشکلات مربوط به دوری از خانواده!
سوم سهمیه های مختلفی که بسیاری از افراد با استعداد رو از گردونه حذف کرده و مانع موفقیت آنهاست.
تازه خبر نداری که شخص شماهم که داخل درس خوندی واسه گرفتن مدرکت باید میلیونی پول بدی تا مدرکت ازاد شه...

با احترام به همه عزیزان، انتظار می رود برای بالا بردن ارزش بحث های خود، پس از ورود به ایردن پیام بگذارید.
اگر پیام شما و موضوع این تالار برای شما اهمیت دارد، اجازه ندهید با نام «میهمان» برای گوینده، بهای آن کم شود. طبیعی است که اگر گوینده جسارت ذکر نام خود را برای پیام خویش نداشته باشد، خوانندگان برای آن ارزش زیادی قائل نخواهند شد.
موفق باشید.

Ali ,
rastesh manam mese shoma bodam va alan daneshgah ardebil sabtenam kardam.hazinash alan 30 ta hast .arzoon tarin daneshgah va ghesti ham migire goftam shayad bekhayn betonin biain

1. تحصیل در امریکا 400.000 دلار هزینه دارد اگر قبولتان میکردند. پس اصلا فکرش را نکنید.
  2. اگر قرار بود وزارت بهداشت امتحان عادلانه از تکمیلیها بگیرد هیچکدام قبول نمی شدند. به چشم دیده ام کسانی را که حتی نمی دانستند اسید اچ چیست یا حتی بدون یک کانال اندو کردن مدرک گرفته بودند.
  3. 60 میلیون تومان پول خون ما هاست که البته به ما هم نمی دهند.که زحمت کشیدیم و بدون سهمیه دانشگاه تهران قبول شدیم و با زحمت فراوان و تحمل سختگیریهای بسیار درس را تمام کردیم.
  4. ما هم دوری از خانه کشیدیم. دو سال طرح در نقاط بی آب و علف گذراندیم و حالا که به شهرمان برگشتیم می بینیم پر شده از بچه پولدارهایی که رفتند روسیه و هزار کار کردند و درس نخواندند و برگشتند و با یک امتحان آبکی و پول خرج کردن دارند با قاچاقی کار کردن در درمانگاههای سودجو شرایط شغلی ما را طوری می کنند که مجبور شویم از مملکتمان برویم.
کاش می توانستید حال ما را بفهمید. پس خوشحال باشید جای ما نیستید :D

من فیلیپین خوندمو برگشتم. پولم داشتم و از گرونترین شهرى که اسم نمیگم پذیرش گرفتم. اینکه این پول ناحق هست بله که هست. معلومه که هست. جناب دکتر سلطانى:::: خیلى دوست داشتم روبرو با امثالى مثل شما گفتگو میکردم اماا حیف ... در جواب حرفهاتون. باید عرض کنم و بگم جبهه گرفتن و خود ستایی در مقابل تموم بچه هایی که به خاطر علاقه و .... رفتن خارج از کشور یا همون بلوک شرق جواب نمیده قربان. ما گرگ بارون دیده ایم. من همیشه میگم الانم به شما میگم پس خوووب گوش کنید!!!!!! چه فکر با خودتون کردید؟؟؟؟؟ هنر کردیدد؟؟؟؟ زحمت کشیدید به زبان مادرى درس خووندید و کلى هم با سهمیه جانباز وارد شدید؟؟؟ ببینید چه خودتون رو با این باورها گول بزنیدو آروم کنید چه نکنید..... من و امثال من شماره نظام داریم و حتى اشتباهات یه همکلاسى که به حرف شما با کلى درس خووندن و .. اومده رو انجام نمیدیم و ندادیم و کارمون حتى بهتر از خیلیهاست.

ووووو .... یه نکته دیگه محض اطلاع::: با اینکه من ٢ سال هست که مطب دارم و نظام امااااا دوست دارم بدونین که حتى اگه ٤ سال هم به دوره تکمیلى اضافه شه هیچوقت هیچوقت حاظر نیستم تو محیط کثیف و داغونى مثل همین دانشگاه ایران بخونم که سر ٠.٢٥ همدیگه رو بفروشن که نمره بالاتر شن یا..... در ضمن دکتر جان نه همه تکمیلیا مثل هم هستند نه شما مثل همکلاسیت هستى نه حتى مثل تک رقمیایی. هر کس هر چى که هست و رسید حتما خداوند در وجودش لیاقت رو دیده. اقاااااا درس نخوند؟؟؟ به نظرم بهترین کارو کرد!!!!! تو این ٣ ترم تو ایران به اندازه هم این عقده اى ها کار میکشن هم نظریه هر درسیو کامل میخونى.

شما و امثال شما که ادعا میکنى ..... بشینین همینجا تخصص قبول شین. ملت با رتبه ٣ رقمى به خاطر قبولى میرن خارج بعد بند کردین به تکمیلیا؟!!؟؟؟:))))

هر وقت تو محیط حالا هر کشورى.... کشور بیگانه بدون پدر بدون مادر و رو پاى خودت براى رسیدن به هدفت سختى کشیدى و به زبون یک کشور دیگه ١ صفحه درس خووندى و دورى و تحمل کردى و پروفسور شدى بیا حرف بزن از سختیات.

تا وقتى تو شرایط کسى نیستید اظهار نظر نکنین.

من به عنوان کسى که سال ها از دوران تحصیلم میگذره همینجا از تموم بچه هاى تکمیلى چه کسایى که خواسته و تلاش کردن و تحت شرایط و درجه همون کشور بودن چه غیر....... هر طور که شده این پول که حلال نیست و ناحق هست رو بدین به هر قیمتى که شده و وارد یکى از دانشگاها بشید که لیاقت سختى دور از خانواده بودن در کشور غریب بدوت اینکه غذلى گرم جلوت بزارن یا .... بیشتر از این حرفاست.

من بودم رفتم و تموم شد این ٣ ترم امااااا بودن همین دوستانى که با کنکور وارد شدن و درجا زدن. :)
کساىی که میگن میخواستید بمونید بخونید و کنکور بدید!!!!!!!! شما موندید خوندید کجا رو گرفتید؟؟؟؟؟ تازه این بچه ها همینم با زحمت خودشون فهمیدن واسه رسیدن به هدفشون. حتما مثل منن دوست نداشتن حتى براى یک لحظه فکرم شده ١ سال پشت کنکور بمونن و عقب بیوفتن.

من افتخار میکنم تو محیطى درس نخوندم که بچه ها روح سالم ندارن. ترجیح میدم امثال مثل شما بگن حقمون نیست اما عقده اى نشم و سالم باشم و ٣ ترم تکمیلى رو با معدل ١٥ پاش شم بره و عمرى مثل بقیه و کنار همین ٢ رقمیا مطب بزنم و مریضامو داشته باشم که دارم.

دکتر سلطانى::: حال شما رو نداشتیم اماا حال امثال مثل شما رو زیاد دیدیم و با لبخند گذشتیم از این افکارها. خیلى شاکى هستید یا در واقع خیلى زور داره دیدن تکمیلیا با دادن این همه پول که ما باید مدعى شیم نه شماااا میتونین شما بچه هاتونو تو این مملکت نگه دارید و بکنید دکتر با کلى تزریق کلاس اونم الان که کنکور قبول شدن و رشته پزشکى و .... کارى نداره. !!

باز میگم به کسى بر نخوره اما تو بلوک شرق با .... با اون شرایط بسازى و بمونى به یه زبون دیگه حرف بزنى اما انسان باشى و روح و طبع بلند و بزرگ داشته باشى.

طرح رفتین؟؟؟ دور بودین؟؟؟ میخواستین بخرین. آزاده خرید... ما پوى که میدیم ٥٠ میلیون پول خرید طرحمونه که به اسم کمک مردمى میگیرن!!!!! زیر اسمون کشور خودتى و میرى طرح ناکجا آباد که ١ هفته ١ هفته مرخصیه و ٤ ماه از جلو و ٣ ماه از عقب
کم میکنن به خاطر محرم بودن تو .... بعد حقوقم میده دولت بهت بعد مقایسه میکنى!!!!!! شما ها کى هستین؟!!!! جالبه!!!!
بعد نیست بجاى این
همه ادعا کمى افتاده باشید، ملت تو ایرانش با کلى سهمیه و خرید و فروش کنکور دندون قبول میشن بعد من یکى که افتخار میکنم
با توان و همت و پشتیبانى خانواده رفتن.

همکار محترم

با سپاس از پیام شما، از جنابعالی که فردی تحصیل کرده و به قول خود فارغ از برخی ناهنجاری های روحی و شخصیتی هستید انتظار دارد با اعتماد به نفسی که خود به خوبی مدعی شده اید، نام خود را نیز روی کلام خویش بگذارید که اعتبار کلامتان بیشتر باشد و دیگران بهای بیشتری برای آن قائل باشند.

توهینى در کار نیست اما واقعاً من هم مثل شما که نظر خودتون رو دارید راجع به تکمیلیا نظر خودمو دارم و بدون هیچ حسادتى بر عکس شما قضاوت کردم. باور کنید راضیم که سختیاىی که کشیدید و نکشیدم. اما راضى باشید که ور دل خانواده با کلى کلاس رفتن و غذاى گرم و آماده داشتن رختخواب گرم و نرم کنکور دندون قبول شدید.....به هر دلیلى که تو کامنت های بالا گفتم ناخواسته یا خواسته رفتیم و ناخواسته یا خواسته جنگیدیم تا به اینجا برسیم که هستیم. مطمئن باید دکتر سلطانى اگه زودتر خودم و توانمو اعتماد به نفسمو تو همین مملکت پیدا میکردمو میشناختم نمیرفتم خارج از کشور براى هدفم. شما هم هر وقت به مدت ٥ سال و ... از خانوادت در اوج ١٨ سالگى جدا میشدى و واسه یه صفحه بدون هیچ جزوه و از رفرنس اصلى به انگلیسى و باز کردن ٢ تا دیکشنرى دوروبرت و فهمیدن مطلب تلاش کردن...در آخر با کلى علامت سئوال بى جواب یا ناکافى ادامه دادن و .... تونستى پیترسون رو درک کنى و تونستى مک دونالدو از بر کنى و ..... با وجود هفتگى ٢ یونیت استفاده کردن ازش بیا جواب بده به من که وضع اندو و ترمیمت چطوره؟؟؟؟
با این حال راضى هستیم و الان راضیتر که تونستیم چه با حرف و کنایهاتون چه بدون اون موفق بشیم و کار کنیم. هنووووووز یادم نرفته همکلاسیاى شمایی که با کنکور اومدن و مدعى میشن سر جراحى ٤ عملى تو بخش دندون اشتباه بکشن!!! و باز یادم نمیره بخش اطفال رو که دندون d , رو به جاى e ادم بکشه. :)) بعد نیست لیست نمرات تکمیلیا رو از وزارت بگیرین یه بررسى کنید که سطح کل نمرات چطوره و باز لیست دانشجویان خود دانشگاه رو که همان درس چند نفر افتادن!!!!!!!

در آخر من براى همه شما عزیزان که سخته براتون ببینید من و امثال مثل من که تکمیلى بودن و اندو تک کانال نکرده بودن و الان بعد پاس اون ٣ ترم نظرى و گذروندن ٤٤ واحد ، و الان با وجود مهر و شماره نظام اندو ٤ کاناله میکنن بدون اینکه ١ میل آندر یا ١ میل اور باشه ،،، کلى تشکر میکنم. چون شما ها و افکارتون من رو قوى کردید که تلاش کنم و حالا مطبم از مطب یه کنکورىه ٢ رقمى شلوغتر باشه

قضاوت کردن کار شما نیست. هر کس نون قلب خودشو میخره. تا وقتى به زبون میارید و حسادت این مسائل رو میکنید بُرد مال ماست. حقمونه !!! شما واسه کنکورت درس خوندى تو محیط خوب و بیدغدغه مااا سختى خودمون رو کشیدیم. هر جایگاه جاى خود. نگران نباشین داریم بچه های تکمیلى که ٣ سال پى در پی پشت امتحان علوم پایه هستن. لایق باشه بالا میاد نباشه نه!!!! محض اطلاع شما ما همون امتحان و سئوال علوم پایه ای میدیم که شما میدین و در همون روز همون ساعت. وزارت بهداشت عاشق جمال بنده و تکمیلیا نسیت که فرقی بزاره.

مدیر محترم و همکار عزیز .. اسم و فامیل من هیچ تغییرى نه در صورت مسئله و نه در جواب.... میکنه.با خوندن تمتم مطلب هایى که نوشتم اگر همکارى نظر خودش بر همین واقع هست محترمه ،با گفتن حرف هاى کلیشه اى که بنده یک زمانى تکمیلى بودم و همه چى تموم شده و نظام دارم و کار خودمو هیچ آسیبى بهم نمیخوره اگه توضیحى دادم بنا بر این نبود که دید و افکار همکاران رو عوض کنم. اما فقط یک جمله::: واقعاً زشته و در شآن یک تحصیل کرده نیست که اینقدر خودستا باشه. بعد نیست علاوه بر معلومات کمى فروتنى رو یاد بگیریم.

منون هستم از پیشنهاد شما همکار عزیز!! اما لزومى نمیبینم که معرفى کنم خودمو براى افرادى که پر ازحسرت و حسادت و پول دادن زورى این بچه ها که آرومشون میکنه....من حرفایی که باید میزدم رو زدم چه بسا همکارى که پر از تنش با امثال مثل منه تا صبح هم ٢ صفحه دلیل و برهان هم فایده نداره.

ممنون از پیشناد شما همکار عزیز... ترجیح میدم
مهمان شما باشم چه بساکه همکارانى که ادعایی همچنین داشته باشند تا صبح باید ٢ طرف از سختی ها یی بگن که کشیدن.

همکار محترم ! فکر نمیکنم لزومی به معرفی باشه! این حرفها باید زده میشد.کسانی که متوجه هستند درک مطلالب الزاماً نیاز به معرفی نویسنده نیست. هم اینکه کامنت های بالا خونده بشه کافیست

IP: reliablesite.dmarc.nj3.atlanticmetro.net / 108.162.219.79

salam va vaghte doostan va in doctor haye dakhel khoonde bekheyr in maghroorine hamishe maghroor bebinid man ali maghsoudlou carshenas arshade bimari shenasi giahi az hamin mamlecati ce to doci toosh khoone del khordi bebin agha zade man khoob midoonam do sal dars khoondan bara ghabooli yani chi man khoob midoonam roozi n sat dars khoondan yani chi hala shoma bedoon midooni rotbe 6 yani chi agha zade hala khoob goosh con midooni bade tacmile dars bebini hata ye yegharooni dar nemiari va barat tare khoord nemiconan che hali dare midooni beri ye fogh diplome zaban nafahme torceman too jahad ceshavarzi tahghiret cone fec cardi ci hasti oomaadi mikhay parvareshe gharch bezani ba in hal ce aarshade parvareshe gharchi pas hala khoob goosh con oon char sabahe dars khoondanetoono be rokhe in bande khoda naceshoonid ce az pastiam paiin tare casi ce talashesho be rokh beceshe aslan doone shakhsiate bale man majbooram beram berezil khob narahat nistam khoda ro shocr khob inam carie kholase payambar gofte ze gahvare ta goor danesh bejooy khob inam bahaneiie bara elm andoozi vali ghol midam ancehnan biamoozam ce casi natavanad be man begooyad bisavad va ghatan javabe casi ce begooyad bitalash necoo khaham dad va az sabre in doostan dar ajabam ce chetor mishenavand va tahamol miconand

تبدیل فالاتین به فارسی با بهنویس:
www.behnevis.com

سلام و وقت دوستان و این دکتر‌های داخل خونده بخیر. این مغرورین همیشه مغرور!
ببینید من علی‌ مقصودلو هستم، کارشناس ارشد بیماری شناسی‌ گیاهی از همین مملکتی که تو دکی توش خون دل‌ خوردی.
ببین آقا زاده من خوب می دونم دو سال درس خوندن برا قبولی یعنی‌ چی‌! من خوب می دونم روزی فلان ساعت درس خوندن یعنی‌ چی‌!
حالا شما بدون: می دونی‌ رتبه ۶ یعنی‌ چی‌ آقا زاده؟
حالا خوب گوش کن: می دونی‌ بعد تکمیل درس ببینی‌ حتا یک قرون در نمیاری و برات تره خورد نمیکنن چه حالی‌ داره؟
می دونی‌ بری یه فوق دیپلم زبان نفهم تو جهاد کشاورزی تحقیرت کنه؟ فکر کردی کی‌ هستی‌؟
اومدی می‌خوای پرورش قارچ بزنی‌ با این حال که ارشد پرورش قارچی!
پس حالا خوب گوش کن: اون چهار صباح درس خوندنتونو به رخ این بنده خدا نکشید که از پست هم پایین تره!
کسی که تلاششو به رخ بکشه اصلا دون شخصیته!
بله من مجبورم برم برزیل خوب ناراحت نیستم. خدا رو شکر خوب اینم کاریه. خلاصه پیامبر گفت زگهواره تا گور دانش بجوی. خوب اینم بهانه ای برای علم اندوزی، ولی‌ قول میدم آنچنان بیاموزم که کسی نتواند به من بگوید بی سواد! و قطعاً جواب کسی که بگوید بی‌تلاش، نکو خواهم داد. و از صبر این دوستان در عجبم که چطور می شنوند و تحمل می کنند.

من کاری به پول دادن یا ندادن بچه های تکمیلی ندارم ولی با این حرف که اکثریت همکارای تکمیلی عملکرد ضعیفی دارن موافقم.
و دیدم که یکی از عزیزان پرفوره کرده بود و اونو جای کانال گرفته بود فایل گذاشته بود که اندو کنه.امیدوارم پول باعث نشه تلاششونو کم کنن و اعتماد به نفس کاذب هرکدام ما باعث اسیب به بیماران بشه

توضیح ایردن:
شما ایمیلی از خود نگذاشته اید و عضو ایردن هم نیستید. عنوان «دکتر» شما نیز از نظر ایردن مورد تایید نیست*. ضمنا این که به صرف یک مشاهده، واژه ی «اکثریت» را به کار برده اید نه منصفانه و نه علمی به نظر می رسد.
بااحترام
مدیر علمی ایردن

* برای تایید حرفه، علاوه بر عضویت، باید یک تصویر از مدرک ارسال گردد

من لیتوانی هستم. هنوز تموم نکردم و سعی میکنم مختصر بگم.
به نظر من بچه های تکمیلی اصلا نباید برگردن ایران. بعد از 6 به زبان بیگانه درس خوندن و زندگی کردن بی معنیه برگشتن. اگر به هوای یه زندگی سالم و یه محیط مناسب و انسانی هستن اصلا نباید برگشت.تو ایران با ما برخورد انسانی نمیشه. اگر قصد برگشتن دارید و اصرار به زندگی در ایران خب باید انتظار رفتارها و قوانینی شبیه همین برخوردی که وقت ارزشیابی مدارک باهاتون میشه یا عکس العمل های دوستان همکار در قبالش که تو همین فروم هم می بینیم رو داشته باشید و از اون مهم تر این که خودتونو آماده کنید و بپذیرید برای ادامه یه زندگی معمولی در ایران. خودتون هم باید همرنگ جماعت بشید و کارهای غیر انسانی و بعضا حتی (مثل اون دوستی که بالاتر از خودش گفته) غیر قانونی بکنید.
پدر و مادر و فامیل رو میشه سالی یه بارم دید.مشکله ولی امکانپذیره. در جوامع پیشرفته راحت و شرافتمندانه فقط شبیه یه انسان زندگی کردن برای کسانی تو فیلد ما و با شرایط ما سخت نیست .
من هنوز پزشک نیستم اما این نام قداست داره. اعتبار داره و اعتبارش رو از شرافتمندانه زندگی کردن خیلیا گرفته. اینکه میام تو یه فروم و می بینیم همکاران هم میهنم به خودشون اجازه میدن به سادگی و بی خجالت عنوان کنن به خاطر ظلمی که بهشون رفته به خودشون اجازه دادن بی جواز طبابت کنن و احتمالا منتظر همدردی و پذیرش این مساله ازجانب بقیه! و از اون دلنشین تر این که دیگرانی هم از هم صنف های آینده ما زبان اعتراض دارند، نه به این شکل که امیدواریم مشکل حل بشود اما شما اشتباه می کنید که زیر قسمتون میزنید. بلکه شاکی هستند از این مطلب که امکان شغلی محدود است و متقاضی زیاد و نه به خاطر این که شما متعهد به تعهدتون در قبال شغلتون نیستید بلکه چون جاشونو تنگ می کنید آرزو می کنند هیچوقت ذره ای از ظلمی که به شما میره کم نشه.
اگر لازم ببینن حتی بسیار نافذ تمام تکمیلی ها رو از هر جای دنیا به یه چوب میزنن. یک جا حکم صادر میکنن در باره همه.
اونقدر که من از اینجا میفهمم فقط میتونم بگم شرم آوره همه چیز اساتید
البته که حتما جوانم و بی تجربه ام و کمتر می فهمم ببخشید و برای من آرزو کنید که کاش هیچوقت به این شکل که شما فهمیدید نفهمم

بنده فوق لیسانس اموزش پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارم و برادرم هم جراح فک و صورت از دانشگاه شهید بهشتی .در بهترین دانشگاه های ایران درس خوندم باید بگم سواد فقط و فقط به همت ادم بستگی داره و دانشگاه تاثیر کمی داره پزشکا و دندانپزشکای داخل کشور رو هم توی بهترین دانشگاه ها دیدم هیچ فرقی با عزیزان تحصیلکرده در خارج کشور ندارن و بی سواد هم زیاد دارن. . لااقل در خارج از کشور متون زبان اصلی رو که اینجا رزیدنت ها هم بزور میخونن اونجا میخونن
در ضمن بعضی پزشکای داخل کشور بهتره از روی عقده و کینه حرف نزنن که طباطت نامناسب بعضی از اونا رو هم دیدیم که بعضی هاشون تنها هدفشون خالی کردن جیب بیماران هست و اصول علمی هم یعنی کشک. اینو دیگه همه میدونن

mikhastin dars mikhundin hamin ja ghabul mishodin age un emtahano azatun nagiran ya pool nagiran vaziat az ini ke hast badtar mishe vo amsale shoma ha miran to ye keshvare dige dasr mikhunan o haghe ma ro zaye mikonan .man ye dusti dashtam ke babash azade bud yani sahmiye dasht vali hata natunest azad ya aras ghabul she bara hamin raft kharej bichare marizayi ke daste bazi az shoma ha mioftan. shomayi ke hata daneshgah azad ya beynalmelal natunestid ghabool shid!

میخواستین درس میخوندین همین جا قبول میشدین. اگه یون امتحانو ازتون نگیرن یا پول نگیرن وضعیت از اینی که هست بدتر می‌شه و امثال شما‌ها می‌رن تو یه کشور دیگه درس میخونن و حق ما رو ضایع می‌کنن .من یه دوستی داشتم که باباش آزاده بود یعنی‌ سهمیه داشت ولی‌ حتا نتونست آزاد یا ارس قبول شه برا همین رفت خارج... بی‌چاره مریضایی که دست بعضی از شما‌ها میفتن. شمایی که حتا دانشگاه آزاد یا بین الملل نتونستید قبول شید.

:) باسلام به دوستان دور از وطنم ...عضو اسبق انجمن دانشجویان فعال ایرانى خارج از کشور با شما صحبت میکنه...جا داره عرض کنم افتخار میکنم که امروز دور بودنم ، باعث شد تا بودنى فراتر از همه ى تکرار انسانها بسازم ...و با اینکه امروز در شرایط خوب و ایده آلى هستم امّا در دوران گذراندن دوره ى خود در ایران متوجه ى کاستى ها ى فراوانى در همین سیستم شدم و دوست دارم بدونین که خیلى هم براى خودتون از اینجا بت نسازین و اگه فکر میکنین اذیت میشین خیلى راحت میتونین راه هاى دیگه رو انتخاب کنین ...و دوباره سدها رو دور بزنین...
همه چیز از دور دست نیافتنى به نظر میاد...با کمى صبر و تلاش به نقطه اى که میخواین میرسین شاید کمى دیر باشه اما رسیدن و ادامه دادن مهمه ...
من با چشم تعداد بسیارى از دانشجویان را دیده ام چه در اروپا چه بلوک شرق و شرق .که خوب و کامل و عمیق عمل کرده اند ...
مانیفست داشته اند از چهارچوبى زیبا !
نه به زشتى و پستىِ بوى عفونت و حسد
دوستان خوب من ، هنوز اول راه هست ...مهم اینه که با رفتار و عملکردتون چى نشون میدین ... حاشیه را رها کنید و تلاشتان را مضاعف .
در هر قشرى از جامعه عملکردهاى مختلفى هست ، سعى کنید کمى پر امیدتر صحبت و رفتار کنید و خوبى ها را نیز ببینین ...به قول یکى از دوستان : ما گرگِ بارون دیده ایم و خوب محیط ها و انسانها رو از هم تمایز میدیم ... و این یعنى یک نوع موفقیت !
زندگى تنها یک بُعد نیست و انسانها خلاصه به یک نفر و درس نمیشنو این زیبا میکنه ...فلسفه ى زندگى رو
----آدم یا یه کارى رو انجام میده یا که نه ...اگه انجامش داد ، تا آخر میره ...درست مثل سربازىکه اگه تا آخر برهوزیر میشه ...
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel