گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
RSS
لطمه به دندان های جلو به بهانه لامینیت, نقص عضو سالم خود را چگونه پیگیری کنم؟

با درود به شما،

دو سال پیش من به خاطر اصلاح مقدار نامحسوسی کجی دندان نیشم (که بعلت فشار دندان عقل ایجاد شده بود) توسط یک دندانپزشک آشنا، به دوست دندانپزشکشان معرفی شدم. بعد از مراجعه از ایشان خواستم که این مقدار کجی را با ارتودنسی برایم اصلاح کنند. ایشان هم پس از معاینه گفتند که موردشما ارتودنسی نیست، بایستی لمینت شود ودر مقابل این سوالم که برای دندانم هیچ مشکلی پیش نمی آید؟ گفتند که نه؛ فقط یک لایه روی دندانت قرار می گیرد و به دندانت هیچ آسیبی نمی رسد!! من که کارایشان را در مورد منشی اشان دیده بودم بااعتماد به حرف ایشان که در نهایت اینکارصدمه ای به دندانهای خودم نمی آید پذیرفتم.

بعد به من گفتند می خواهند در جلسه بعدی یکی از دوستانشان که دندانپزشک زیبائی هست مرا ببینند و بعد از بازدید ایشان لمینیت را انجام دهند. در آن جلسه که به مطبشان رفتم، دوستشان همانند خود ایشان ضمن برخورد خیلی صمیمی - و البته خارج از عرف پزشکی- مرا معاینه کردند و گفتند بایستی ابتدا لثه ات را جراحی کنم و لمینت را میگذارم بعهده دکتر... گفتند برای بهتر شدن اینکار الزامی است. به هر روی من که به کارشان اعتماد کرده بودم پذیرفتم. بعد از جراحی لثه و کشیدن بخیه ها، برایم قالب گیری کرده و وقتی را تعیین کردند که لمینیت را انجام دهند ودر یک روز بدون این که نظرم را بپرسند، به جای آن یک دندان، شش دندان جلوی مرا که هیچ گونه مشکلی نداشتند را تراش عمیق دادند و از بین بردند و ۶ دندان درشت که اصلا" با صورتم همخوانی نداشت و به کلی چهره ام را تغییر داده بود و از همه بدتر احساس ناخوشایندی در من ایجاد کرده بود، برایم گذاشتند. ایشان همانروز حتی فرصت دیدن قالبها را روی دندان هایم قبل ازاین که چسب نهایی کنند به من ندادند!! و گفتند الان نمیشه خودت را ببینی و میخوام سورپرایزت کنم!!

بعد از گذاشتن لمینیتها آینه را دادند تا آنها را ببینم. علی رغم اینکه همکار و منشی ایشان همزمان شروع به تعریف کردند، لمینتهای درشت را اصلا" دوست نداشتم و به شدت ناراضی و عصبانی شدم . وقتی اعتراض کردم، گفتند بیا مطب خودم برایت آنها را تراش بدهم و گفتند من الان دارم میرم مطب شما را هم با خودم میبرم که آنجا هر طور که راضی باشی آنها را اصلاح کنم. من نیز که چاره ای نداشتم پذیرفتم. طی مسیر به من ابراز علاقه نموده و پیشنهاد دوستی دادند و وقتی به آنجا رسیدیم در راهروی مطبشان به من دست درازی نمودند!! به شدت با ایشان برخورد نمودم وسرخورده به خانه برگشتم.

روز بعد به مطب دکتر معرف تماس گرفتم و گفتم چرا قبل از گذاشتن لمینتها به من حق انتخاب ندادید؟ گفتم من از لمینت ها ناراضی هستم و میخوام آنها را بردارید. ایشان هم گفتند امکانش نیست چون با برداشتن آنها دندانهایتان شکسته خواهد شد. ناچارا" به دکتر دیگری مراجعه کردم که بتواند اینکار (برداشتن لمینیتها) را برام انجام دهد که ایشان هم پس ازبرداشتن آنها به من گفتند دندانهای شما را بیش از حد تراش داده اند و ۸۰% آنها از بین رفته است. ایشان پس از قالبگیری گفتند که مورد شما اصلا" لمینیت نیست ودرازاء۲ میلیون تومان کامپازیت برایم انجام دادند. پس از اینکار هر 3 یا 4 ماه یکبار من بخاطر افتادن و شکستن کامپازیت ها دراثرکشیدن نخ دندان به دندانپزشکی مراجعه می کنم. این مساله برایم مشکلات روحی و روانی ایجاد کرده ودچار افسردگی شدید شده ام.

خواهشمند است مرا راهنمایی کنید که چگونه می توانم این مساله را از طریق نظام پزشکی و راه های حقوقی پیگیری کنم و اقدام این متخصص که با شرح وضعیتی که دادم، منجر به تضییع حق اینجانب شده را پیگیری کنم؟ آیا پس ازگذشت ۲ سال، با توجه به نقص عضو سالم من، این موضوع قابل رسیدگی در جرائم پزشکی هست یا خیر؟

با سپاس فراوان
احمدی

گفتاورد
هستی احمدی | Ahmadi نوشته است:
هر ۳ یا ۴ ماه یکبار به خاطر افتادن و شکستن کامپازیت ها دراثر نخ کشیدن دندان، به دندانپزشکی مراجعه می کنم.
سلام دوست عزیز،

متن شمارو خوندم و بسیار متاثر شدم. چه کار بی وجدانی انجام داده اند! البته من هم قرار بود طبق پیشنهاد دکتر دندانپزشکم، در چند روز آینده برای لمینیت کردن ۶ دندان جلویی ام تصمیم گیری کنم که بخاطر هزینه بالای لمینیت (چینی) کامپوزیت را ترجیح داده ام.در اصل دندان هایم مشکلی ندارند و من کار بلیچینگ را قبلا انجام داده ام. فقط برای زیبایی پیشنهاد داده اند. به این دلیل در اینترنت در جستجوی این موضوع بودم که به پیغام شما برخوردم. مخصوصا با دیدن این مطلب که با کشیدن نخ دندان هم حتی مشکل برای کامپوزیت ایجاد میشود، از تصمیم به این کار منصرف شدم. خیلی از راهنمائیتون ممنونم.

امیدوارم مشکل شما هم هرچه سریع تر حل بشه و همیشه شاد و سلامت باشید.

اصولا تمام كإرهاي زيبايي رو ادم بايد با دقت و تامل بيشتري انجام بده. راجع به خود اين كار و افراد متبحر در اين زمينه تحقيقات زيادي بايد انجام بشه و بعد از اطمينان وقتي اينكار رو انجام بدين نتيجه ي رضايت بخشي هم حاصل ميشه. لامينت يكي از هزاران كار زيبايي هست كه روي صورت انجام ميشه و حساسيت هاي خاص خودشم داره ولي خب مثه بقيه عمل هاي زيبايي در صورتي كه شخص با تجربه و متبحري انجام بده فوق العاده خوب هم هست و تأثير بسيار مثبتي روي چهره ميذاره. پس لطفا تجربه ي ناكام خودتون و بي مسئوليتي يک پزشك ناوارد رو به كل پزشكان و خود كار لمينت تعميم ندين. هستند كساني كه پيش بهترين پزشكان متخصص زيبايي اين كار رو انجام دادن و بسيار هم راضي هستن و تأثير خيلي خوبي هم توي چهرشون گذاشته.

با سلام ودرود،
مشکل این بیمار عزیز مرا تحت تاثیر قرارداد و به پاسخ و نیز راه حل و طرح درمان ایشان واداشت. درمانی که می‌شود برای ایشان انجام داد؛ روکش زیرگونیوم، آنهم خیلی با دقت و وسواس تمام، که به صورت و خط لبخند ایشان بیاید. وگرنه با ترمیم کامپوزیت ولامینت، مشکل باقی می ماند.
با سپاس

سلام،مطلب شما را خواندم. اگر هنوز بابت دندان های قدامی ناراحت هستید به استاد دلسوز رشته ترمیم دندان جناب آقای دکتر علی یزدانی مراجعه نمایید .مشکل شما به راحتی با انجام درمان مناسب قابل درمان است.
انشالله به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

سلام بهترین روش برای مرتب کردن دندون هام چیه بجز ارتودنسی؟ عکس میذارم ببینید نظتونو بگید ممنون

http://uupload.ir/files/czgz_aaaaaaaaaaa.jpg

http://uupload.ir/files/0dw9_111.jpg

http://uupload.ir/files/l92v_aaaaaaa.jpg

با سلام
من برای پر کردن یکی از دندانهای آسیا به پزشکی مراجعه نمودم. پس از اتمام کار متوجه شدم که پزشک مربوطه قسمتی از مینای دندانی که در مجاورت دندان پرشده بوده را نیز تراشیده. تراشیدگی دندان سالم مربوط به قسمت دیواره مرز دندان پرشده تا قسمتی از روی سطح دندان می باشد. هرچند این تراشیدگی باعث حساس شدن دندان نشده و مشکلی از لحاظ درد ایجاد نکرده است، اما روی سطح دندان وقتی با زبان لمس میشود احساس تیزی و یا زبری سطح وجود دارد. ولی نگرانی اصلی من اینه که آیا چنین کاری در آینده مشکلی برای دندان سالم ایجاد نمی کنه ؟ با توجه به اینکه سطح تراشیده شده مستقیما در تماس با کامپوزیت دندان پر شده هست منجر به خرابی دندان سالم نمیشه ؟
با تشکر

Uسلام عزیزم من کارشناس حقوق هستم خوب میدونم چه خبره هرچی شما بری شکایت کنی و دنبالش باشی اینا همیشه یه بهونه دارن که دندونای شما فلان بوده فلان بوده نمیشه چی بوده و از این حرفا بری دنبالش کار بیهوده هس در آخر حرفی که بهت میزنن میگن دیه میدیم یا هزینش و میدیم ک این برا شما دندون نمیشه پولم برا اونا هیچ یه بسپرم به خدا ایشالا خودش جوابشو نو میده
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (2 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel

مشاوره با دندانپزشک