تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
دکترها مرضیه وحید دستجردی و باقر لاریجانی برکنار شدند
 

دکترها مرضیه وحید دستجردی و باقر لاریجانی برکنار شدند


برخلاف نظر چند روز پیش معاون اول رییس جمهور و بدون کوچک ترین تشکر از سوی رییس جمهور، وزیر بهداشت کنار گذاشته شد. محمد رضا رحیمی در پاسخ به پرسشی در خصوص شایعه برکناری وزیر بهداشت چنین گفته بود که "دکتر مرضیه وحید دستجردی از جمله بهترین وزرای کابینه، اولین بانوی وزیر در جمهوری اسلامی ایران و مورد حمایت همه جانبه دولت قرار دارد. بنابراین تا زمانی که دکتر احمدی‌نژاد و من هستیم دکتر دستجردی هم به عنوان وزیر بهداشت در کابینه حضور خواهد داشت."

 
نامه ای که دکتر باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران چند هفته قبل به دکتر دستجردی وزیر وقت بهداشت نوشته بود ، منجر به برکناری وزیر شد!
ماجرا از این قرار بود که محمود احمدی نژاد، از مدت ها قبل بر وزیر بهداشت فشار می آورد که دکتر باقر لاریجانی را از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برکنار کند.
وقتی باقر لاریجانی در جریان این فشارها قرار گرفت ، طی نامه ای به وزیر از وی خواست با کناره گیری اش موافقت کند ولی وزیر نامه او را با خطاب قرار دادن باقر لاریجانی به عنوان "برادر گرانقدر جناب آقای دکتر لاریجانی" چنین پاراف کرد که برغم فشار مدیریت اجرایی کشور برای تغییر ریاست دانشگاه ، وی این تغییر را به صلاح "نظام سلامت" نمی داند.
در پی این نامه نگاری ، احمدی نژاد تصمیم به برکناری تنها زن هیات وزیران گرفت و در نامه ای که حتی اشاره ای به وحید دستجردی نشده و از وی تشکری هم نشد، دکتر محمدحسن طریقت منفرد را به عنوان سرپرست وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.
 
بیانیه سازمان نظام پزشکی در خصوص تغییرات اخیر در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سلامت و بهداشت و درمان همواره یکی از مهمترین بخش‌های جامعه می‌باشد که ارتباط مستقیم و پیوسته‌ای با کیفیت زندگی مردم کشور دارد.

در سی و سه سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاخص‌های سلامت نسبت به قبل از انقلاب رشد چشمگیری داشته که همۀ این دستاوردها مرهون عنایات الهی، تلاش قابل تقدیر آحاد جامعه محترم پزشکی، مسئولان نهادهای سیاستگزاری و اجرایی در دولت‌های مختلف از ابتدای انقلاب بوده است.

اقدام غیرانسانی تحریم دارویی و تجهیزات پزشکی توسط کشورهای اروپایی و آمریکا‌، چالش‌های زیادی را برای وضعیت بهداشت و درمان به ویژه در تأمین داروی مردم عزیز کشورمان طی چند ماه اخیر بوجود آورده است که امید است با توجه و حمایت بیشتر دولت و همت مسئولین ذیربط شاهد برطرف شدن هر چه سریعتر این مشکلات باشیم. اینجانب به نمایندگی از جامعه فرهیخته پزشکی کشور وظیفۀ خود می‌دانم از زحمات وتلاش‌های سرکار خانم دکتر مرضیه وحید دستجردی به عنوان اولین وزیر زن پس از پیروزی انقلاب در این سه و سال و نیم اخیر قدردانی نمایم و برای ایشان آرزوی موفقیت و بهروزی می‌نمایم.

همچنین از تلاش‌ها و خدمات برادر عزیزم آقای دکتر باقر لاریجانی در بیش از 7 سال مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تهران که باعث ارتقاء جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه گردیده است تقدیر و تشکر نموده و آرزوی توفیقات روزافزون ایشان را دارم.

امید است با حضور جناب آقای دکتر طریقت منفرد که سوابق و تجارب گرانقدری در عرصه‌های مختلف اجرایی در حوزه سلامت و بهداشت و درمان داشته‌اند و با حمایت جدی و توجه بیش از پیش دولت به مقوله سلامت، شاهد رفع مشکلات و چالش‌های موجود و ساماند‌هی وضعیت بهداشت و درمان مردم در اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران باشیم.

 
نقش یک جن‌گیر در عزل دستجردی و لاریجانی

از باقرلاریجانی خواسته شده بود که فردی را به ریاست دانشکده طب سنتی منصوب کند که مدتی قبل به خاطر ادعاهای عجیب در علم پزشکی بازداشت شده بود. باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران برای این انتصاب تحت فشار شدید بود و به همین دلیل از وزیر بهداشت و درمان خواسته شده بود لاریجانی را برکنار کند...
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel