تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
باید کیفیت را بالا برد و همچنین دریافتی خادمان عرصه درمان را نیز افزایش داد
 

باید کیفیت را بالا برد و همچنین دریافتی خادمان عرصه درمان را نیز افزایش داد


احمدی‌نژاد گفت: خوشحالم تصمیم اشتباهی که در مورد دانشگاه علوم پزشکی ایران اتخاذ شده بود، اصلاح شد. البته بنده در این تصمیم دخالتی نداشتم و از آن هم اطلاعی نداشتم.


 
خبرگزاری مهر از تلاش محمود احمدی‌نژاد برای راه‌اندازی یک دانشگاه غیرانتفاعی با مدیریت خود و موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با این خواسته خبر داد.
این گزارش که روز شنبه، پنجم مرداد، منتشر شد، گفته‌های یکی از معاونان شورای عالی انقلاب فرهنگی را بدون اشاره به نام او بازتاب می‌دهد که می‌گوید این شورا مجوز تاسیس دانشگاهی غیرانتفاعی در تهران را به آقای احمدی‌نژاد داده است. به گفته او، محمود احمدی‌نژاد قبل از این اعلام کرده بود که «موافقت اصولی راه‌اندازی دانشگاه را از وزارت علوم و تحقیقات دریافت کرده است» و از این رو شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها مجوزی که دراین‌باره صادر کرده مربوط به فعالیت دانشگاه در تهران است، چرا که تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی در پایتخت تنها با مجوز این شورا امکان‌پذیر است. این منبع خبری اما درباره نام دانشگاه اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید که در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحثی این‌درباره مطرح نشده است.
مهر این نظر را مطرح می‌کند که ممکن است دانشگاه محمود احمدی‌نژاد، دانشگاه «ایرانیان» باشد که قبل از این قرار بود به نام اسفندیار رحیم‌مشایی، چهره نزدیک به آقای احمدی‌نژاد ثبت و تأسیس شود.
خبرگزاری تسنیم نیز این نظر را تأیید می‌کند و می‌نویسد که «احمدی‌نژاد می‌خواهد این دانشگاه را با عنوان دانشگاه ایرانیان تأسیس کرده و بخش مهمی از وقت خود را بعد از پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش به اداره این دانشگاه اختصاص دهد.» تسنیم همچنین حوزه اصلی فعالیت این دانشگاه را «فناوری اطلاعات و فناوری‌های نوین و برتر از جمله آی.تی، نانو، هوافضا و هسته‌ای» عنوان کرده است. اما خبرگزاری مهر در گزارش خود به نقل از محمدحسین یادگاری، یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها تأکید می‌کند که دانشگاه احمدی‌نژاد مربوط به تحصیلات تکمیلی است.
آقای یادگاری نیز گفته است که از نام دانشگاه احمدی‌نژاد اطلاعی ندارد.
ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌گونه‌ای است که رئیس‌جمهور ریاست آن را را برعهده دارد اگرچه اعضای این شورا را رهبر جمهوری اسلامی تعیین می‌کند. محمود احمدی‌نژاد نیز اکنون در روزهای پایانی دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود به‌سر می‌برد و باید از ۱۲ مرداد ماه دولت را به حسن روحانی، برنده انتخابات ۲۴ خرداد، واگذار کند.
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel