تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
علت پدیده زیرمیزی، غیر واقعی بودن تعرفه‌ها و در مواردی زیاده طلبی درمانگر است
 

علت پدیده زیرمیزی، غیر واقعی بودن تعرفه‌ها و در مواردی زیاده طلبی درمانگر است


دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پز
شکی در نخستین گفت‌وگوی خبری، ضمن ارزیابی از وضعیت کلی حوزه سلامت در شرایط فعلی، ضرب‌الاجل و طرح دو فوریتی‌اش برای ساماندهی حوزه سلامت را رسیدگی به آشفته بازار دارو از طریق تشکیل ستاد بحران دارو عنوان کرد. او در آسیب شناسی "پدیده زیرمیزی"، بخش عمده علت پدیده‌هایی نظیر پدیده زیرمیزی را به غیر واقعی بودن تعرفه‌ها نسبت داد و افزود: البته نمی‌توان انکار کرد که افراد زیاده طلبی نیز وجود دارند. این افراد متخلف نیز باید از طریق صنف و انجمن‌های تخصصی مربوطه و همچنین بهره‌گیری از قوه قضاییه با آنها برخورد شود.
 
باید با تکیه بر توانمندی‌های داخلی از مشکلات عبور کنیم
با قانون مناسب و اصلاح تعرفه تخلفات پزشکان کاهش می‌یابد


دکتر مصطفی قانعی با تاکید بر اینکه با توانمندی داخل و اقتدار می توانیم از مشکلات عبور کنیم در آستانه روز پزشک به موضوع زیر میزی که باعث آسیب به هویت جامعه پزشکی شده است اشاره کرد و گفت: « با قانون مناسب و اصلاح تعرفه‌ها می‌توان این مشکلات را کاهش داد.»
دکتر مصطفی قانعی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سینانیوز در خصوص مهم‌ترین اولویتی که در این حوزه باید به آن بیشتر پرداخته شود گفت: «یکی از موضوعاتی که زیر ساخت آن فراهم شده و باید به آن پرداخته شود این است که بتوانیم مدیریت کلان تحقیقات را بر عهده داشته باشیم یعنی وزارت بهداشت از ۵۰ درصد تحقیقاتی که در کشور می‌شود به عنوان سفارش دهنده تحقیقات عمل کند و به صورت جمع آوری کننده اطلاعات نباشد و مساله دیگر این است که باید آنچه را که در بحث فناوری آغاز کرده‌ایم به تجاری سازی نزدیک کرده و در این زمینه موفق شویم.»

وی با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم نیاز‌هایمان را در داخل کشورتامین کنیم افزود: «باید بیش از اینکه فکر کنیم تحریم باعث مشکل شده است بر این موضوع تکیه کنیم که با توانمندی داخل و اقتدار از مشکلات عبور کنیم.»

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت تولید واکسن در کشور گفت: « بخشی از تکنولوژی واکسن‌ها که قرار بود تغییر کند در پاستور و بخشی دیگر در رازی در حال انجام است. اما آنچه قصد داریم انجام دهیم این است که تا یک سال دیگر بتوانیم همه واکسن‌های مورد نیاز کشور را تولید کنیم البته این موضوع به پیگیری جدی نیاز دارد.»

دکتر قانعی همچنین در آستانه روز پزشک در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: «یکی از نکاتی که ما پزشکان خیلی دوست داریم این است که بیمار پاسخ مناسبی در درمان بیماری دریافت کند. این موضوع اوج موفقیت پزشک محسوب می‌شود.»

وی خطاب به پزشکان کشورگفت: «اگر مقداری به بیماری کشور نگاه کنیم و مسئولیت خود را به سمت کل بیماران گسترش دهیم شاید تصمیم‌های دیگری بگیریم و از نوع دیگری طبابت کنیم به عنوان مثال یک پزشک بیماری عفونی را درمان می‌کند و دیگری فکر می‌کند که چه اقدامی باید انجام دهد که مردم به بیماری سل مبتلا نشوند. به نظر می‌رسد به عنوان یک پیام می‌توانیم سطح تصمیم گیری را از یک بیمار به کل کشور ارتقاء دهیم.»

معاون تحقیقات و فناوری به موضوع زیر میزی که توسط برخی پزشکان صورت می‌گیرد اشاره کرد و افزود: «هر وقت مشاهده کردیم مساله‌ای در کل شیوع پیدا کرده است باید علت را جست‌وجو کنیم. وقتی تعرفه‌های درمانی در حد پایینی باشد که پزشک از عهده مخارج خود بر نمی‌آید مسلما از قانون خارج می‌شود بنابراین کشور می‌تواند با قانون مناسب و اصلاح تعرفه‌ها در این زمینه همه را نجات دهد.»

سینا نیوز- 30 مررداد 1392
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel