تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
ضرورت وجود تعادل در کمیت و کیفیت آموزش دندان‌پزشکی, آیا اُفت کیفیت آموزش پزشکی یک واقعیت است

افت کیفیت آموزش پزشکی یک واقعیت است

دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در مراسم معارفه خود به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به چالش های حوزه آموزش علوم پزشکی گفت: افت کیفیت آموزش پزشکی یک واقعیت است. پیش از این مجبور بودیم برای تامین نیروی انسانی به کمیت بپردازیم و نیاز فوری را رفع کنیم اما اکنون فرصت آن بوجود آمده است که به بحث کیفیت بپردازیم.

سلام،

با خواندن این مطلب، خیلی خوشحال شدم که بعد از مدت ها، مدیری با صراحت و روشنی، افت کیفیت آموزش پزشکی را در حوزه های آموزش پزشک عمومی وتخصصی بیان می کند، واقعیتی که کمتر به آن توجه شده است! نزدیک به دو دهه در دانشگاه تدریس می کنم و شاهد معظلات ومشکلات آموزشی وپژوهشی در حوزه های مختلف حداقل در رشته تخصصی خود هستم. در این مدت مدیران ومسئولین متعددی با دیدگاهای متفاوت آمدند ورفتند، خواستند ونتوانستند و یا نگذاشتند.... و یا نخواستند و به حواشی و ظواهر بیشتر پرداختند. گاهی سطحی نگرو دوره ایی بر خورد کردند! ...
امیدوارم این تغییر نگرش و دیدگاه در تمام سطوح مدیریتیِ وزارت بهداشت و در تمام دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دیده شود تا شاهد تغییرات اساسی در حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی در جهت ارتقاء کیفی دانشگاهها، با تکیه بر مدیریت راهبردی کارا و آینده نگر باشیم

با آرزوی موفقیت وپیشرفت روزافزون،
دکتر فریبا کرامت

من مدافع کاهش کمیت، برای کیفیت بیشتر آموزش عالی هستم

دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها امروز توانسته‌اند به اهداف ترسیم کرده برای آنها برسند، من مدافع کاهش کمیت برای رسیدن به کیفیت بیشتر در بخش آموزش عالی هستم و این امر از برنامه‌های آتی من خواهد بود. او افزود: "همه هزینه ای که ایران در بخش آموزش عالی کشور انجام می دهد، حدود ۲.۵ میلیارد دلار است که این رقم در مقایسه با بودجه سالانه تنها یک دانشگاه کوچک در حاشیه خلیج فارس حدود ۷ میلیارد دلاری، بسیار ناچیز است."

کاهش ظرفيت دانشجو ارتباطی با افزايش کيفيت ندارد؛ بلکه صرفاً موجب اسراف در منابع و نخبه‌پروری خواهد شد
امروزه حتی کلاس‌های 2 نفره و 5 نفره هم کيفيت ندارند و اصولاً بايد گفت حتی فارغ‌التحصيلان عالی‌ترين دانشگاه‌های جهان هم صرفاً آکادميک هستند و از بازار کار بی‌اطلاعند
شوربختانه با نظير اين قبيل سياست ها، کمبود نيروی مختصص پديد آمده و موجب خواهد شد افراد فاقد لياقت بالاترين پست های کشور را اشغال کنند.
تنها راه مبارزه با مدرک گرايی اشباع مدرک هست
ضمناً اين سياست که همانا تربيت نيرو به اندازه نياز و همين طور با کيفيت هست با شعار جلوگيری از فرارمغزها متناقض هست چون به تربيت مغز به حد نياز اعتقاد دارد و ضمناً چنين مغز با کيفيتی هم در ايران نخواهد ماند.

تکثیر تاسف‌انگیز دندان‌پزشک

با اینکه سرانه برخورداری مردم کشور از خدمات دندان‌پزشکی هنوز به حد ایده‌آل نرسیده، تراکم دندان‌پزشک در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور به حد اشباع رسیده است.

برای همه رشته ها همین معضل هست و باید برای خیل عظیم تحصیل کرده نما های بی سواد متاسف بود، نه صرفا نبود شرایط برای داشتن درآمدهای بالا برای عده ای معدود!
در مورد دندان پزشکان جو بی خود ندهید! من هر دندانپزشکی که میشناسم، حداقل درآمدش در ماه 100 تا خودا تومنه. به نظر من ظرفیت این رشته خیلی خیلی کمه. باید حداقل 100 برابر بشه.
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel