گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری

صفحه: 1
پاسخ دهی
RSS
ترمیم دندان با کامپوزیت یا آمالگام؟

ترمیم دندان با کامپوزیت یا آمالگام؟

یکی از سوالاتی که اغلب دندان پزشکان با آن مواجه می شوند این است که آمالگام بهتر است یا ماده سفید( کامپوزیت)؟

خیلی ممنون از بابت اطلاع رسانی. به مطالب خوبی اشاره کردید

سلام
من دندونام یه ذره پوسیدگی داشتن. 9 تا از دندونامو برام با کامپوزیت پرکردن. حالا خیلی پشیمونم، اعصابم خورده که چراگذاشتم دندونامو پر کنه.
حتی دندونام درد هم نداشتن! حالا چیکار کنم؟

سلام
با تشکر از مطلبی که در اختیار ما قرار دادید.
میخواستم بپرسم کامپوزیت بعد از چند وقت به طور طبیعی رنگ میگیره؟
برای جلوگیری از رنگ گرفتن چیکار کنم؟
ممنون میشم اگه جواب سوالمو زود بدید.
پاینده باشید.

سلام خانم دکتر گلسرخی

کنج یکی از دندان های اسیاب فک بالای من در اثر پوسیدگی شکست. پس از مراجعه به دندانپزشک آن را با کامپوزیت پر کرد ولی از ان به بعد که حدود 3 ماه میگذرد با خوردن اب سرد یا چای داغ بشدت تیر میکشد و در موقع غذا خوردن نیز درد دارد .
قبلا دندانم درد نداشت و فقط شکستگی گوشه ان باعث میشد غذا در انجا گیر کند ولی حالا عملا از این دندانم نمیتوانم استفاده کنم .
ایا مشکل از کار دندانپزشک من بوده که احتمالا حفره دندانم را زیادی تخلیه کرده که به ریشه رسیده است یا ماهیت مواد کامپوزیتی اینچنین است.
به نظر شما الان باید چکار کنم. ایا باید عصی کشی و مجددا پر شود .آیا آن را تخلیه و با امالگام پرکنم یا روش دیگری را برای خلاصی از درد و تیر کشیدن دندانم پیشنهاد میفرمایید .

با تشکر
محمدرضا

سلام خانم دکتر گلسرخی
دندان آسیاب فک بالا عصب کشی شده و یک بار پر شده اما بعد از مدتی دوباره مواد آن ریخته شد و به دندان پزشک مراجعه کردم که مجددا" با ماده آمالگام پر شد ولی باز هم خالی شد الان به دندان پزشک مراجعه کردم گفته با کامپوزیت باید ترمیمش کنم نظر شما در اینخصوص چیست راهنمای بفرمائید ممنونتم.
سپاسگزارم

با سلام
سال گذشته دندانم با امالگام پر شد.دیروز بدلیل درد زیاد عصب کشی و وسط دندانم رو تخلیه کردند اما هنوز کامل تخلیه نشده میتونم با کامپوزیت پر کنم.در ضمن تشکر بابت مطالب آموزنده شما دارم.

سلام خانم دکتر گلسرخی
من یکی از دندانهای 6 پایینم را با آمالگام پر کردم و حدودا 10 سال از پر کردنش می گذره. این دندان عصب کشی شده و قسمت هایی از دیواره دندان هم از بین رفته و با آمالگام پر شده.در حال حاضر مشکل خاصی ندارم الا اینکه می خوام از لحاظ ظاهری زیبا باشه و به همین دلیل تمایل به پر کردن این دندان با کامپوزیت دارم. سوالل من اینه با توجه به اینکه مدت 10 سال از پر کردن و عصب کشی می گذره و اینکه کمی از دیواره هم تخریب شده، اعمال کامپوزیت گزینه مناسبیه یا خیر؟ سوال دومم اینه دندونهایی که عصب کشی نشدن ولی با آملگام پر شدن رو اگه بخوایم با کامپوزیت پربشن باز هم صلاح هست و یا اینکه بهنره این کار انجام نشه؟
خیلی از لطف و توجهتون سپاسگزارم..نگار

سلام و ممنون از مطلب مفیدتون
من دندونمو با کامپوزیت پر کردم ولی همچنان درد شدیدی داره این درد ماهیت کامپوزیتِ یا غیر طبیعیه؟

سلام.من دندون بألايكم رو عصب كشي كردم ولي تغيير رنك داده 26سالمه از أين بابت خيلي ناراحتم نه علتشو فهميدم نه رآه درمان قعطي شو...اون موقعه دكتر انقد قلبه سلميه حرف زد كه نفهميدم جه كار كرده با دندون ...هيج توضحي هم قبلش بهم نداده بود ...شما بنظرتون جه كار بايد كنم لطفا جواب بدين
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (2 مهمان ها)
فرم پاسخ

مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel

مشاوره با دندانپزشک