گروه مشاوره های دندان پزشکی در کلاب لبخند

روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاوره با دندان پزشک
تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir

جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
RSS
راهی برای حفظ دندان های شیری
 

راهی برای حفظ دندان های شیری


برخی از افراد تصور می‌کنند بروز پوسیدگی دندان با افزایش سن امری طبیعی است اما این تصور درستی نیست. براساس آخرین سرشماری بهداشت دهان کشور که در سال 82 انجام شد به طور متوسط هر کودک با ورود به دبستان 5 دندان پوسیده دارد و وزارت بهداشت، برنامه‌ریزی‌های منسجمی را با هدف کاهش این آمار انجام داده است.


 
آیا وارنیش فلوراید را بزرگسالان هم میتوانند استفاده کنند؟

سپاس
 
فلوراید به اشکال مختلفی مانند وارنیش، ژل، دهانشویه... و همچنین به عنوان ماده ای افزودنی به خمیردندان، برای افزایش مقاومت مینای دندان در مقابل عوامل مخرب به کار می رود. البته تاثیر میکروب کشی هم برای فلوراید ذکر شده، اما در مقایسه با سایر مواد ضدباکتریایی، برای فلوراید در این زمینه نقش مهمی مطرح نیست. با توجه به نقش اصلی فلوراید در افزایش مقاومت مینا، این ماده در سنین نوزادی و کودکی می تواند بردندان ها تاثیر کافی داشته باشد و تاثیر آن در بزرگسالی مورد تایید و تاکید نیست*. برای بزرگسالان کاربرد کافی و درست مسواک و نخ دندان، بهترین و موثرترین عامل پیشگیری از مشکلات دندان و لثه و بافت های نگهدارنده دندان هاست.

*البته کاربرد فلوراید در بزرگسال؛ از جهت روانی برای بیمار و به لحاظ مالی برای عرضه کننده ممکن است تاثیر مثبت داشته باشد!
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel
 

مشاوره با دندانپزشک