تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
ضرورت کارشناسی برای افزایش دانشکده ها, چرا در 8 سال تعداد دانشکده های دندان پزشکی از 60 تا گذشت؟
 
برای تالیف کتاب تاریخ دندان پزشکی در سال 1383 آخرین آمار تعداد دانشکده ها را که گرفتم، 18 دانشکده دندان پزشکی در کشور وجود داشت. می خواهم از همکاران محترم بپرسم که در 8 سال اخیر چه ضرورت و اهمیتی موجب شد که تعداد دانشکده ها به بیش از سه برابر (60 مورد) برسد؟! با توجه به اهمیتی که موضوع تعداد دانشکده ها دارد و تاثیراتی که بر حرفه ما و کل جامعه دارد، خوب است که خود ما دندان پزشکان در این باره چاره اندیشی کرده و نظراتمان را به مدیران مربوطه منتتقل نماییم.

بااحترام - دکتر محمد علی افتخاری
 
هر دم از این باغ بری می رسد!
مدتی بود منتظر فرصتی برای بیان معضلات جامعه دانشجویی و نظام آموزش عالی بودم که با ظهور پدیده ای با نام «دانشجویی شدن کنکور» و تبدیل آن یه یک امر مهم مواجه شده ایم! باید باشید و ببینید و افسوس بخورید به حال آن چه بر سر تحصیلات به اصطلاح عالیه آمده است! این که چه کسانی با چه سطح هوشی، برای چه و چگونه بر سر استاد بیچاره سقوط کرده اند!
یعنی گرفتن مدرک و دادن آن با چه قیمتی ... منصف باشید!
نمی دانم اسم ما دانشجو بود با آن همه مشکل و سد کنکور و روزی 12 ساعت درس خواندن در شبانه روز یا این افرادی که یک کلمه از رشته ی تحصیلی خود نمی دانند... واقعا ماجرای تلخی است ... وقتی هم به رئیس دانشگاه معترض بشید که لطفا یک "حداقل هایی برای پذیرش این نوابغ در نظر بگیرید"! ابرو در هم می کشند!
طبیعی است که با معضل و مشکل افزایش دانشکده های دندانپزشکی، باید تبعات آن را پذیرفت. افزایش تعداد پزشکان عمومی بی کار حل نشده، معضلات فراوان و تازه ای در حال ظهور است که سلطنت دانشجویان یکی از آن هاست. وقتی دانشکده ایجاد شده، دانشجویی با شرایط مطلوب نیست و ساختمان و استاد و مدیرانش بیکارند، طبیعی است که دانشکده به مغازه تبدیل خواهد شد!!
 
همکاران ارجمند،

آقای دکتر افتخاری، بزرگِ دندان پزشکی، چه ساده و گویا به نکته ای اشاره کرده اند که سال هاست همه عقلای این صنف، آن را به زبان ها و راه های مختلف مورد تاکید قرار داده اند، اما متأسفانه متولیان قبلی چشم و گوش را بستند، عقل را کنار نهادند، کلنگ را برداشته و آثاری باقی گذاشتند که مایه زحمت حال و آینده این کشور است! در این سال های مورد اشاره دکتر افتخاری، سنگ بناهایی گذاشته شد که بقا و نگهداریش زحمت، بی توجه رهاکردنش خسارت، تخریبش بلا و گسترشش چه بسا فاجعه ای باشد دامن گیر مردم و دندان پزشکان. . سنگ هایی در چاه آبِ تامین سلامت دهان جامعه انداخته شده که خدا داند چه کس یا کسانی جرات، همت و قدرت در آوردن آن ها را داشته باشند! اکثریت قریب به اتفاق دندان پزشکان به نابخردانه بودن افزایش غیرکارشناسی تعداد دانشکده ها واقف و به آن معترضیم. در همه محافل خصوصی و صنفی نسبت به این رخداد نامیمون حرف می زنیم. اما خوب است توجه داشته باشیم که بازکردن کلاف کوری با این پیچیدگی و بهم ریختگی، کار یک نفر و یک گروه نیست. اگر بخواهیم از جهات مختلف، به کاهش مشکلات فعلی و آتی حرفه خود بیاندیشیم و منشا اثر مثبتی باشیم که هم خود ما هم آیندگان شاهد شرایط خوب تری باشیم، پسندیده تر است به صورت جمعی همت کرده و به کمک متولیان بشتابیم. کاهش مخاطرات مختلفی که افزایش دانشکده های دندان پزشکی برای ارتقای بهداشت دهان جامعه، سلامت اقتصاد دندان پزشکی و مدیریت بهینه این حرفه ایجاد کرده، از اولویت های اول صنفی است و چه کسی دلسوزتر و کارشناس تر از خود دندان پزشکان برای کمک به مسوولین در جهت مواجهه با این موضوع مهم هست؟
نگارنده به همکاران پیشنهاد می کند، با درک اهمیت بالای این موضوع، آستین همت بالازده و حداقل با نام خویش وارد گود بحث های کارشناسی شوند تا با هم افزایی و توسل به خردجمعی، یاری گر کسانی باشیم که می توانند و می خواهند در این زمینه کار مثبتی انجام دهند. مدیران تازه نفسی که مسوولیت امر را عهده دار شده اند، جز با حضور اکثریتی از دندان پزشکان، قادر نخواهند بود مشکلات موجود را گره گشایی کنند. همه نیک می دانیم که با سکوت و بی تفاوتی دندان پزشکان، نباید انتظار داشت کار شایسته ای انجام گیرد و نهایتن دود این آتش به چشم همه ما خواهد رفت. خوب است که هرکس در حد فرصت و توان خود، چه در قالب پیام های کارشناسانه در این تریبون و چه با نگارش مقالات و مطالب، به آگاهی جامعه کمک کند. چه بهتر است که مراکز آموزشی و صنفی دندان پزشکی در قالب اقدامات پژوهشی، میزگردهای حرفه ای و همچنین جلسات و گردهمایی های ویژه، موضوع را به نحو شایسته ای مورد توجه قرار دهند، تا مدیران را دلگرم نموده و در اولویت بندی مسایل هدایت کنند.

با ارادت - دکتر راد
 


برنامه راه‌اندازی دانشکده دندانپزشکی در بروجرد

جالب است که از وزارت بهداشت خیالمون راحت شد که دیگه دانشکده اضافه نمی کنه، حالا دانشگاه آزاد داره روی افزایش دانشکده های دندانپزشکی کار می کنه!! بروجردی ها از طریق همشهریشون که رییس دانشکده همدان هست دارند تلاش می کنند در شهر بروجرد دانشکده بزنند. شاید می خواهند در این مورد هم با خرم آبادی ها رقابت کنند!!
این خبر رو از سایت دانشگاه همدان کپی کرده ام که نشون میده هم رییس دانشکده هم رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان (که قائم مقام وزیر هم هست) در این برنامه دارند کمک می کنند:

گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی همدان:

بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد از دانشکده دندانپزشکی همدان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به منظور بحث و تبادل نظر با مسئولین دانشگاه همدان و در راستای تأسیس و راه‌اندازی دانشکده دندانپزشکی در بروجرد در مورخ 20 آذرماه از این دانشکده بازدید بعمل آورد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اهمیت توسعه علم و لزوم همکاری بین مراکز دانشگاهی افزود با توجه به پایگاه ویژه دانشکده دندانپزشکی همدان می تواند در این زمینه بسیار خوب عمل کند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده‌ی دندانپزشکی همدان دکتر محسن دالبند در این بازدید که مقارن با حضور رییس علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی بود افزود، در این بازدید مقرر شد طی درخواست رسمی با دانشگاه علوم‌پزشکی همدان در زمینه قرارداد همکاری فی‌مابین مکاتبه صورت گیرد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی همدان خاطر نشان کرد، پس از بررسی‌های قانونی در صورتی که منع قانونی وجود نداشته باشد این همکاری‌ها در قالب تفاهم‌نامه بین دانشگاهی در مواردی چون تأمین هیأت‌علمی، پشتیبانی نرم‌افزاری و آموزش کارکنان منعقد خواهد شد. در این بازدید رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با اشاره به موقعیت ویژه علمی دانشگاه علوم‌پزشکی همدان ابراز امیدواری کرد، در زمینه‌های علمی و پژوهشی بتوانند همکاری های مثبتی را از این دانشگاه جذب نمایند.

http://dentistry.umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=7&pageid=1740&newsview=14659
 
ابوالفضل رمضانی - روابط عمومی دانشکده دندان پزشکی همدان:

رییس دانشکده دندان پزشکی همدان هرگونه قرارداد مابین دانشکده دندان پزشکی همدان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد را تکذیب کرد.

رییس دانشکده دندان پزشکی همدان با اشاره به انتشار خبری در سایت ایردن مبنی بر انعقاد قرارداد تامین اعضای هیات علمی دانشکده تازه تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بروجرد گفت: دانشکده دندانپزشکی همدان انعقاد هرگونه قراردادی را با دانشگاه مذکور تکذیب می کند.
به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی همدان، دکتر محسن دالبند با اشاره به سابقه 26 ساله این دانشکده و توسعه‌ فیزیکی آن افزود: با وجود این سابقه، این دانشکده در برخی از رشته ها هنوز هم با کمبود هیات علمی مواجه بوده و امکان انتقال اعضای هیات علمی به سایر دانشگاه ها را ندارد. وی تاکیدکرد: بنابر موانع قانونی و نبود اعضای هیات علمی هیچ گونه قراردادی مابین دانشکده دندان پزشکی همدان و دانشکده تاره تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد منعقد نشده و بازدید ریاست دانشگاه مذکور صرفا بازدیدی کارشناسی و برای آشنایی با فضای فیزیکی دانشکده دندان پزشکی همدان بوده است.


http://dentistry.umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=7&pageid=1743
 

ایردن هیچ گونه خبری مبنی بر «قرارداد مابین دانشکده دندان پزشکی همدان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد» منتشر نکرده و تنها مطلب منتشره، پیام یک کاربر در تریبون آزاد است که در بالا مشاهده می شود. تریبون آزاد ایردن محلی برای انعکاس آزاد نظرات کاربران ایردن در زمینه دندان پزشکی است که در صورت نیاز با اصلاحات مختصر منتشر می شود. تصویر این خبر در سایت دانشکده دندان پزشکی همدان نیز پیوست است.
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel