تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
پزشکی باید حداقل هزینه تمام شده را دریافت کند
 

پزشکی باید حداقل هزینه تمام شده را دریافت کند


دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه برای رسیدن به اعتبارات هیچ راهی وجود ندارد مگر اینکه از مسیر یارانه‌ها این اعتبار محقق شود گفت: «این موضوع بدون تردید به نفع مردم خواهد بود چرا که در غیر این صورت مدرن‌ترین تجهیزات و تکنیک‌های پزشکی ادامه نخواهد داشت.»


 

سلام ایردن!

از همين امروز طرح اجراي نظام سلامت نوين كه شامل پكيچي هشت مرحله ايي است در دانشگاه همدان شروع شد و در جلسه اي كه امروز رييس دانشگاه همدان با اعضای هيئت علمى داشت، با هيجان تمام گفت براى اولين بار وزارت بهداشت با بودجه بسيار بالا طرح بيمه همگاني و ارائه خدمات پزشكي را بل بهترين كيفيت و كمترين هزينه براي مراجعين اجرا خواهد كرد. همه اقدامات جراحي و درماني و... در بيمارستان هاي دولتي و اموزشي انجام خواهد شد و بيماران فقط ده درصد هزينه بستري و روستاييان تنها پنج درصد پرداخت مي كنند و تامين تمام نيازهاي بيمار با بيمارستان مي باشد!!!!!

واقعا براي من باورش خيلي سخت است ولي اگر اين طرح همان طوري كه برنامه ريزي و كارشناسي شده انجام شود بسياري از مشكلات و خدمات پزشكي و درماني حل خواهد شد. در ضمن ويزيت پزشكان در مراكز دولتي از همين امروز سه برابر شده که مطمئن هستم نتیجه کار خیلی مثبت خواهد بود.

مثل اينكه دولت تدبير واميد مي خواهد در زمينه بهداشت وسلامت واقعا عملگرا شود و از شعار دادن دست بردارد . اميدوارم اين طرح به خوبي اجرا شود!

پانزدهم اردیبهشت 1393

یک پزشک همدانی
 

بیشینه رضایت مردم و کارکنان بهداشتی از اجرای برنامه تحول نظام سلامت

پانزدهم اردی بهشت ۱۳۹۳


به گزارش پایگاه خبری وب دا در همدان, بازدیدهای به عمل آمده توسط مدیران دانشگاه و شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها، حاکی از رضایت مندی بالای گیرندگان خدمات بیمارستانی از اجرای برنامه تحول نظام سلامت است.

ابراز خوشحالی کارکنان مراکز بهداشتی درمانی در کنار رضایت مندی بیماران قابل توجه است و این موضوع نوید دهنده آینده ای موفقیت آمیز برای تحقق اهداف این طرح عظیم ملی است.


برنامه ماندگاری پزشکان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور


در حال حاضر در حدود 270 شهر محروم کشور نزدیک به 2200 متخصص در حال فعالیت هستند که از شرایط کاری خود و حقوق دریافتی نارضایتی دارند و تمایل به ادامه فعالیت در این گونه مناطق را ندارند و مردم این کشورها نیز برای دریافت خدمات به مناطق دیگر جابه جا می‌شوند.

این وضعیت موجبات سختي و مشقت را براي مردم فراهم مي‌كند كه باید از خانه و محل سكونت خود فاصله گرفته و براي درمان به شهرستان ديگري مراجعه كنند.

از طریق عملیاتی شدن این برنامه:

پرداختی‌های تشویقی زمینه ماندگاری پزشکان در این مناطق را فراهم می‌کند.
کمبود حدود 1800 پزشک متخصص مورد نیاز مناطق محروم به تدریج برطرف می‌شود.
دسترسی مردم به پزشک ها در مناطق محروم افزایش یافته و زمینه بهره‌مندی مردم در نزدیکترین فاصله به مکان زندگی‌شان فراهم می‌شود.
این برنامه به میزان یک درصد از پرداخت مستقیم از جیب مردم (OOP ) را کاهش می‌دهد.
حضور پزشكان متخصص مقیم در بيمارستان‌هاي دولتی
هم‌اکنون در بیشتر بیمارستان های کشور شامل دولتی و خصوصی در ساعات عصر و شب و ایام تعطیل پزشک متخصص وجود ندارد و مردم از این امکان محروم هستند.
با اجرای این برنامه در 380 بیمارستان دولتی کشور یک هزار و 500 نفر پزشک متخصص در ساعات عصر و شب و ایام تعطیل مقیم می‌شوند و مردم به آنان برای بیماریهای اورژانسی دسترسی پیدا می‌کنند.

ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌های دولتی

وضعیت خدمات رسانی غیرپزشکی در بیمارستان‌های دولتی کشور در حال حاضر دچار کمبودهای جدی است. فرسودگی شدید ساختمان، تخت، تشک، کمد، میز، سرویش بهداشتی، تأسیسات شامل سیستم سرمایش و گرمایش، پایین بودن کیفیت غذا و کمبود نیروی انسانی پرستار و کمک پرستار و انجام خدمات مورد نیاز توسط همراه بیماران از مشکلات مهم این بیمارستان‌ها محسوب می‌‌شود.

با اجرای این برنامه هتلینگ بیمارستانهای دولتی به طور کامل بازسازی و نوسازی می‌شود به طوری که تمامی بیمارستانها تا مهرماه سال جاری به حداقل استاندارد سه ستاره می‌رسند.

کیفیت بهداشت، تغذیه و خدمات غیرپزشکی بهبود می‌یابد.

تعداد نیروی انسانی پرستاری و کمک پرستار به استانداردهای کشوری نزدیک می‌شود و امور مرتبط با بیماران توسط کادر شاغل در بیمارستان صورت می‌گیرد.

در مجموع رضایمندی مردم از بیمارستانهای دولتی هدف این برنامه است.

این برنامه به میزان 1/25 در صد از پرداخت مستقیم از جیب مردم (OOP ) را کاهش خواهد داد.

برنامه حفاظت مالی از بیماران صعب‌العلاج، خاص و نیازمند

در این برنامه بیماران مبتلا به بیماریهای خاص و صعب العلاج تحت عنوان مشترک بیماریهای ویژه تحت پوشش معاونت درمان وزارت بهداشت قرار گرفته و هزینه های بالای تشخیصی و درمانی بیماری آنها که مشمول بیمه نمی باشند طبق بسته خدمتی تعیین شده تحت حمایت قرار خواهد گرفت.

• مراکز جامع هر یک از بیماری های ویژه در سایت وزارت متبوع معرفی شده و همه بیماران و پزشکان از آن مطلع خواهند شد. بیماران مبتلا به هر یک از بیماریهای فوق از هر نقطه از کشور به این مراکز ارجاع شده و توسط مددکار بیمارستان مرجع برای دریافت خدمات مربوطه پس از بررسی مددکاری هدایت خواهد شد.

• بیماران نیازمندی که توان پرداخت 10-5% فرانشیز خود را ندارند نیز توسط این ردیف بر حسب تشخیص سیستم مددکاری حمایت می شوند.

• بیماری های دیگری نیز که هزینه زیادی به بیمار و خانواده تحمیل می کنند و تاکنون جزو لیست بیماریهای ویژه قرار نگرفته اند توسط کمیته مربوط به تعیین اولویت بیماریها و بر حسب توان دولت به تدریج تحت پوشش قرار خواهند گرفت. تا زمان پوشش کامل این بیماران، خدمات بستری آنها از پوشش خاص مددکاری نیازمندان، توسط این معاونت حمایت خواهد شد.

• این برنامه به میزان 1,7در صد از پرداخت مستقیم از جیب مردم (OOP ) را کاهش خواهد داد.

برنامه ترویج زايمان طبيعي

در حال حاضر، ایران با داشتن دومین میزان سزارین در جهان با نسبت 54% وضعیت نامطلوبی از این حیث دارا است. این برنامه در جهت ترویج زایمان طبیعی و سیاستهای جدید جمعیتی دستوراردهای ذیل را خواهد داشت:

• کاهش سزارین به میزان 10% در کشور.
• کاهش عوارض سزارین برای مادر و نوزاد.
• ترغیب زایمان طبیعی با گسترش زایمان بی درد.
• رایگان شدن هزینه زایمان طبیعی در بیمارستانهای دولتی.
• بازسازی بلوکهای زایمان با ایجاد فضاهای اختصاصی برای خوشایندسازی محیط زایمان طبیعی.
• افزایش تعداد موالید.


webda.umsha.ac.ir

صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel