تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
صفحه: 1
پاسخ دهی
حقوق‌های چندصدمیلیونی؛ عامل کسر بودجه سلامت است
 

حقوق‌های چندصدمیلیونی؛ عامل کسر بودجه سلامت است

محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار گفت: "چند هزار نفر به طور مستمر و ماهیانه مبالغ چند ده و گاه چند صد میلیون تومانی دریافت می‌کنند و وقتی سیل در آمدشان به تعویق می‌افتد، خود را مستحق دریافت زیرمیزی می‌دانند. در حالی که بخش اعظم خدمات بهداشتی-درمانی، توسط پزشکان عمومی، پرستاران ، پیراپزشکان و دستیاران ارائه می‌شود."
 
سخنگوی وزارت بهداشت وجود حتی یک مورد پرداخت چندصدمیلیونی در این وزارتخانه را تکذیب کرد و گفت: شوخی ۱۳ برای روز ۱۳ فروردین است.

دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی به وضعیت پرداخت‌های پزشکان در بخش دولتی اشاره کرد و گفت: پرداخت‌های ما دو بخش دارد که شامل حقوق و کارانه است.

وی در واکنش به اظهارات احمد توکلی که پرداخت‌های چندصد میلیونی در وزارت بهداشت را تایید کرده است، گفت: وجود حتی یک مورد پرداخت چند صد میلیونی در این وزارتخانه را تکذیب می‌کنم.

حریرچی با عنوان این مطلب که شوخی ۱۳ باید در ۱۳ فروردین به کار برده شود، گفت: آنچه به عنوان کارانه به پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان پرداخت می‌شود در قبال کاری است که انجام می‌دهند و برای بیمارستان ایجاد درآمد می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه سهم دریافتی یک پزشک متخصص از درآمد ایجاد شده برای بیمارستان ۴۶ درصد است که این عدد قبل از کسر مالیات تعیین شده است، افزود: ما در مورد کسانی که از پرداخت‌های چندصدمیلیونی در وزارت بهداشت سخن گفته‌اند، اقدام حقوقی لازم را انجام داده‌ایم.

حریرچی ادامه داد: قطعا اگر دوستان مدرکی داشتند حتما آن را منتشر می‌کردند و ما آماده استقبال از همه کسانی هستیم که به عملکرد وزارت بهداشت انتقاد دارند.

وی در عین حال تاکید کرد: وزارت بهداشت از کیان جامعه پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی حمایت می‌کند و اجازه نمی‌دهد که خدشه‌ای به جایگاه این افراد وارد شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با انتقاد از کسانی که امروز در جایگاه منتقد این وزارتخانه قرار گرفته‌اند، گفت: نظام کارانه از سال ۷۴ در وزارت بهداشت برقرار شد و طی ۱۸ سال منتهی به سال ۹۲ بدون کم و کاست ادامه پیدا کرد.

حریرچی ادامه داد: فقط در یک دوره و آن هم در سال ۷۸ اصلاحاتی بر روی پرداخت کارانه‌ها انجام شد.

وی با بیان این مطلب که کارانه متضمن اشکالات قابل توجهی است، گفت: تمام دستگاه‌های نظارتی به کار وزارت بهداشت نظارت دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه به وضعیت پرداختی پزشکان در بخش دولتی اشاره کرد و گفت: ۲۱ هزار متخصص و فوق تخصص به طور میانگین ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دریافتی دارند. این دریافتی برای پزشکان عمومی در بخش دولتی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای پرستاران ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

حریرچی همچنین به اختلاف پرداختی بین رشته‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: میانگین بالاترین درآمد رشته‌ای نسبت به پایین‌ترین درآمد شامل پزشکان متخصص ۲.۵ به یک است.

وی ادامه داد: میانگین بالاترین درآمد فوق‌تخصص نسبت به پایین‌ترین درآمد متخصص ۴.۵ به یک و پزشک عمومی نسبت به پرستار ۱.۷۵ برابر و متخصص نسبت به پرستار ۴.۵ برابر است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه برای کارکرد زیر ۱۰ میلیون تومان ۸۰ درصد پرداختی انجام می‌شود، اظهار داشت: برای کارکرد بالای ۵۰ میلیون تومان تنها ۴۰ درصد پرداختی وجود دارد.

حریرچی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه شما پرداخت‌های چند صد میلیونی را تکذیب می‌کنید اما برای پرداخت‌های صدمیلیونی چه نظری دارید، گفت: از کل ۲۱ هزار متخصص و فوق‌تخصص در بخش دولتی تنها ۲۰ نفر دریافتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته‌‌اند.

خبرگزاری مهر ۳ خرداد ۱۳۹۵
 
به پرداخت های میلیونی وزارت بهداشت ورود می کنیم

به گزارش صدای پزشکان قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره موضوعی که در چند روز گذشته با عنوان پرداخت‌های چند صد میلیونی در وزارت بهداشت مطرح شده گفت: ما در همه زمینه‌های این چنینی ورود می‌کنیم.

وی افزود: نه تنها در وزارت بهداشت بلکه در همه وزارتخانه‌ها ورود کرده و این موضوع هم مورد بررسی قرار گرفته است.

اولین بار موضوع پرداخت‌های میلیونی در وزارت بهداشت از سوی محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار مطرح شد.

وی نامه‌ای خطاب به طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی نوشت و در آن به پرداخت‌های چند صد میلیونی و بی حساب و کتاب در وزارت بهداشت اشاره کرد.

نامه‌ای که سخنگوی وزارت بهداشت موضوع آن را رد و اعلام کرد: حقوق چند صد میلیونی در وزارت بهداشت نداریم و تنها ۲۰ نفر حقوق صد میلیونی دارند و همه پرداخت‌ها بر اساس قانون است و اگر کسی در این‌باره مستنداتی دارد ارائه کند.

حال با توجه به صحبت‌های سراج گویا سازمان بازرسی به این موضوع ورود کرده است.

میز خبر صدای پزشکان ۴ خرداد ۱۳۹۵
صفحه: 1
پاسخ
کاربرهایی که این سخن را مرور می کنند (1 مهمان ها)
فرم پاسخ
 
مطلب خود را وارد کنید*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
آپلود تصویر
Send Cancel