تلگرام ایردن، پایگاه دندانپزشکی irden.ir
در کانال تلگرام ایردن عضو شوید و خبرهای دندان‌پزشکی را از نگاهی دیگر بنگرید!
جستجو  کاربرها  قانون ها 
بستن
نام کاربری::
رمز عبور::
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ثبت نام
نام کاربری
 
Select date in calendarSelect date in calendar

صفحه: 1
پورتال جامع انجمن ارتودنتیست‌های ایران, برای اولین بار در ایران و شاید نخستین بار در دنیا
 
طی حکمی از طرف رئیس هیئت مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران (به پیوست قابل مشاهده می باشد) از جناب آقای دکتر مسعود داوودیان درخواست شد تا اقدامات مقتضی را جهت تبدیل پورتال جامع متخصصین ارتودنسی به سایت انجمن ارتودنتیست های ایران مبذول دارند.
دکتر ساناز یزدانی در گذشت
 
انجمن ارتودنتیست های ایران با نهایت تاسف و تاثر درگذشت دختر گرامی جناب آقای دکتر علی یزدانی، خانم دکتر ساناز یزدانی را به اطلاع کلیه همکاران عزیز می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و غفران و برای خانواده ایشان صبر عظیم مسئلت می نمایید.
درمان ارتودنسی توسط غیرمتخصص, چرا آموزش و درمان ارتودنسی تافته جدابافته در دندان‌پزشکی؟
 


اولین دوره آموزش تخصصی انجمن ارتودنتیست‌های ایران

اولین دورة آموزش تخصصی انجمن ارتودنتیست‌های ایران ساعت نه صبح روز 23 شهریور ماه

1379 در محل ساختمان وزارت کار با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز شد. در این جلسه ابتدا دکتر حسین روانمهر رییس هیئت مدیره انجمن ضمن خوشامدگویی به میهمانان و شرکت‌کنندگان در همایش به بیان مطالب کوتاهی در مورد چگونگی عملکرد انجمن در یکسال گذشته پرداختند و به این نکته اشاره کردند که برای شروع و افتتاح این دورة آموزشی که با سختی زیاد و همکاری صمیمانة همة اعضای هیئت مدیره مخصوصاً دکتر عبدالرحمن شوکت‌بخش همراه بود.
با اتمام مراسم افتتاحیه، برنامه های آموزشی همایش رسماً آغاز گردید. موضوعات مطروحه در اولین روز تماماً جنبه نظری داشت، به همین دلیل کلیه دندانپزشکان علاقمند که به صورت آزاد شرکت کرده بودند توانستند از آن استفاده نمایند.

برنامه های روزهای دوم و سوم اختصاص به متقاضیانی داشت که از قبل ثبت‌نام کرده بودند. دکتر مارکوتی جزوات آموزشی مورد نیاز Typodont و سیمهای مخصوص ساخت کمپانی ORMCO را که برای انجام کارهای عملی ضروری بود در اختیار متقاضیان قرار داد. در پایان دوره شرکت‌کنندگان در برنامه‌های عملی گواهینامه‌های خویش را از دکتر مارکوتی دریافت کردند.

در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی نمایشگاهی از وسایل و تجهیزات ارتودنسی توسط نمایندگیهای مختلف برپا گردید که مورد استقبال شرکت‌کنندگان در همایش واقع شد.

عناوین مطرح شده در این گردهمایی شامل موارد زیر بود:Stages of treatment
Lingual arch fabrication
Deep overbite correction
Palatal bar fabrication
En Masse space closure
En Masse root retraction
Demonstration of antirotation bends in TTLRS (Titanium T Loop retraction spring0)
Review and Conclusion


دوره آموزشی تئوری وعملی Damon System

10 و 11 خرداد 86 _ سخنران : Dr.Martin Kamp

بیشتر مزایا بود نه معایب . از نوع براکتی که روی دندان قرار می گیرد صحبت شد که کشویی بود. از سیم NITI شروع می کند ( اینچ 012 0 ) در هر سنی جواب می دهد . بیمار 6 هفته به 6 هفته دیده می شود . سعی می شود که دندان کشیده نشود مگر در موارد اجباری . در مورد بایومکانیک صحبت شد ( طریقه استفاده – برنامه نیروها ) بیماران را نشان می دادند که بیشتر سنین بالا بودند . همه بصورت گروهی کار می کردند.

درمان ارتودنسی توسط غیرمتخصص, چرا آموزش و درمان ارتودنسی تافته جدابافته در دندان‌پزشکی؟
 
بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سیدعباس صفوی نائینی
معاونت محترم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

با سلام و احترام،
به قرار اطلاع آقای دکتر بیدهندی متعاقب رفتارهای خلاف گذشته خود اخیراً در تهران اقدام به برگزاری دوره های آموزشی ارتودنسی کرده است.
ضمن تقدیر تصویر نامه مقام محترم وزارت وقت در رابطه با کسب مجوز آموزشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تصویر نامه معاونت محترم درمان و آموزش پزشکی وزارت بهداشت و همچنین تصویر نامه پلیس امنیت ناجا باستحضار می رساند هر نوع فعالیت آموزشی نامبرده بدون کسب مجوز از وزارت بهداشت غیرقانونی بوده و تبعات زیان بار آن گریبان جامعه را خواهد گرفت.
مراتب جهت استحضار و هر اقدام لازم بعرض می رسد.

با تشکر
دکتر محسن شیرازی
رئیس هیئت مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران

صفحه: 1