چهارمین همایش انجمن علمی بیمار‌ی‌های دهان ایران
آلبوم عکس های کنگره 4 انجمن بیماری های دهان ایران
اخبار همایش
10-11 دی ماه 1388 دانشکده دندان پزشکی دانشگاه تهران

شوراي برگزاري
رئیس همايش: دكتر ماندانا خطيبي
دبير همايش: دكتر آرش منصوريان
مدير اجرايي و مالي: دكتر رضا حسين پور
دبير كميته علمي: دكتر احمد قائم مقامي
مدير كميته انتشارات: دكتر پژمان بكيانيان وزيري
مدير كميته نمايشگاه: مهندس محبعلي

كميته علمي و مشاورين (به ترتيب حروف الفبا)
دكتر فرزانه آقا حسيني - دكتر داريوش امانت - دكتر پژمان بكيانيان وزيري - دكتر مريم بهاروند - دكتر جليل بيت اللهي مومن - دكتر زهرا تهي دست اكراد - دكتر شهين جعفري - دكتر عباس جواد زاده - دكتر حسن حسين پور جاجرم - دكتر رضا حسين پور - دكتر بهجت خدروند مقدم - دكتر ماندانا خطيبي - دكتر مريم ربيعي - دكتر مسعود رضايي - دكتر محمد رضا زارعي - دكتر مهناز صاحب جمعي - دكتر مجيد صنعت خاني - دكتر سورينا صهبا - دكتر خليل طاهر زاده - دكتر جميله بيگم طاهري - دكتر آرش عزيزي - دكتر صديقه عظيمي حسيني - دكتر پريچهر غلياني - دكتر احمد قائم مقامي - دكتر سيد جواد كيا - دكتر زيبا ملكي - دكتر آرش منصوريان - دكتر فهيمه موسوي - دكتر محمد واحدي

کمیته اجرایی
دكتر پژمان بكيانيان وزيري - دكتر جليل بيت الهي - دكتر شروين تابش فر - دكتر ماندانا خطيبي - دكتر سيد جواد كيا - دكتر محمد واحدي - دكتر حامد كاظمي - دكتر اصفهاني - دكتر صانعي فرد - دكتر مصلحي - دكتر داستان پور - دكتر درودگر

دبیرخانه همایش
افسانه ابراهيمي - سهيلا اخترشناس - منوچهر بشيري - تيدا حسن پور يوسفي - منوچهر درويش زاده - زهرا روح الهي - محمد شاپوري - محمد رضا محب علي

اعضاي هيئت مديره انجمن بيماري‌هاي دهان
دكتر احمد قائم مقامي - دكتر مهناز صاحب جمعي - دكتر آرش منصوريان - دكتر سهيلا ماني فر - دكتر رضا حسين پور - دكتر پژمان بكيانيان وزيري - دكتر نيكو هجران - دكتر شمس الملوك نجفي - دكتر جليل مؤمن بيت الهي

پیام دکتر احمد قائم مقامی
همکاران ارجمند و گرامی، سپاس خداوند متعال را که امسال نیز با وجود مشکلات وکاستی‌های مادی وکمبود وقت، توفیق برگزاری چهارمین همایش علمی بیماری‌های دهان را برایمان میسر ساخت .
همان‌طور که اکثر همکاران عزیز مستحضر هستند، هم اکنون به‌طور متوسط حدود در هر سال دو گردهمايی – سخنرانی دوره‌های بازآموزی و سمینار و غیره به وسيله انجمن‌های دندانپزشکی وعمومی وتخصصی و سایر مراجع بهداشتی و درمانی درحال انجام است که این وقت زیادی را هم از شرکت کنندگان وهم مجریان برنامه‌ها می‌گیرد. امسال نیز با کمک همکاران گرامی هیئت مدیره و مسئولین برگزاری همایش وسایر همکاران جوان و علاقمند که متاسفانه تعدادشان چندان زیاد هم نيست، از مدتی قبل مقدمات و بررسی مشکلات برگزاری همایش چهارم را طی جلسات مختلف بررسی نمودیم و حتی در اوايل کار با در نظر گرفتن عدم امکانات، در مورد موضوع انجام برگزاری هر دو سال یکبار این همایش نیز مدتی بحث و تبادل افکار انجام گرفت ولی در نهایت با مدد دوستان امسال نیز خوشبختانه موفق به برگزاری آن شدیم.
انتخاب مقالات در طی چندین جلسه صورت گرفت و از آنجا که درسال جاری مقالات رسیده نسبتاً زیاد بود و به حدود هشتاد مقاله می‌رسید، ابتدا آنها را از نظر موضوعی دسته بندی نموده و سپس در هر عنوان با درنظر گرفتن شرایط عمومی همایش و همچنین ساعات در نظر گرفته شده برای سخنرانی‌ها، سعی شد بهترین و تکرار نشده‌ترین آنها با در نظر گرفتن رعایت تقسیم بین مراکز علمی و دانشکده‌ها انتخاب شود.
از بین مقالات، برخي نویسندگان مقاله‌هاي خود را جهت ارائه به‌صورت پوستر تهیه كرده بودند و در بین بقیه مقاله‌هايي نويسندگاني هم که به‌علت ضیق وقت امکان سخنرانی نداشتند نیز با تماس با نویسندگان آنها و جلب موافقت ایشان به‌صورت پوستر انتخاب شدند. از آنجا که برای انجمن‌هايی نظیر بیماری‌های دهان که کمتر وابستگی به تکنولوژی و ابزار دارند حمایت کنندگان مادی در بین شرکت‌های تجاری و تولید کنندگان وجود ندارد لذا امکان اجاره مکان‌های گرانقیمت و در نظر گرفتن روزهای بیشتر برای همایش میسر نيست ازاین جهت اگر بعضی از همکاران مقالاتشان در فهرست سخنرانی‌ها قرار نگرفته، به جهت ارزش علمی کمتر کارایشان نبوده بلکه به‌علت محدودیت امکانات بوده است که امیدواریم این محدودیت‌ها را در نظر داشته باشند و بر ما وخودشان ببخشایند وانجمن را خانه و همه همکاران رادوست و یاور خود بدانند و در نظر داشته باشند که بدون کمک و همراهی ایشان ادامه این کار در اینده با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد که اهم آن شرکت در انتخابات هیئت مدیره وسایر فعالیت انجمن است. درهرحال وظیفه خود می‌دانم .
از رئيس محترم انجمن بیماری‌های دهان، سرکارخانم دکتر صاحب جمعی و از رئیس همایش چهارم، سرکارخانم دکتر خطیبی و دبیر اجرايی آن دکتر آرش منصوریان و سایر دوستان جوان و پرتلاشمان که این بار نیز با صرف وقت و انرژی خود برگزاری این همایش را مقدور ساختند سپاسگزاری كنم .

پیام دکتر آرش منصوریان
با یاری خدا چهارمین همایش بیماری‌های دهان آغاز شد با تمام مشکلات مربوط به ماهیت رشته که از جمله علمی بودن آن است و تمایل شرکت‌های سرمایه گذار را براي شرکت در آن کم می‌کند. بنابر اين چنین همایش‌هایی با بضاعت اندک اختصاصی از طرف وزارت بهداشت برپا مي‌شود. به امید آنکه با یاری شما همکاران رشته بیماری‌های دهان فردايي روشن‌تر از همیشه داشته باشد .در مورد همایش چهارم باید گفت که چند ویژگی جديد دارد. اول اینکه در محل ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. دانشکده مادر با قدمت چندین ده ساله که به بنای عظیمی در قلب شهر تبدیل شده است و بازدید از آن خالی از لطف نمی‌باشد. دوم اینکه تم کنگره فن آوری نوین است و با توجه به آن سخنرانی‌ها انتخاب شده و حال و هوای جدیدی دارد .همچنین کارگاه لیزر در کنار همایش برقرار است تا به‌صورت جدی‌تر با این فناوری درمانی - تشخیصی آشنا شویم.
همچنین در پایان همایش گردهمایی صنفی داریم تا از نظرات، راهنمایی‌ها و مساعدت هرچه بیشتر شما متخصصین محترم بیماری‌های دهان در پیشبرد هرچه شایسته‌تر انجمن بهره گیریم. به امید انکه این همایش مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

پیام دکتر ماندانا خطیبی
پس از برگزاري سه همايش بيمارهاي دهان، گرد هم مي‌آئيم تا چهارمين همايش انجمن علمي بيماري‌هاي دهان را با رويكرد كاربرد تكنولوژي نوين در تشخيص و درمان ضايعات دهاني تجربه كنيم.
اميد است به ياري خداوند توفيق نيل به مقصود برگزاري گردهمايي كه همانا به روز شدن و ارتقاء معلومات علمي و عملي همكاران است، نصيب انجمن بيماري‌هاي دهان ايران گردد.
در اين مسير حضور علاقمندان به دانش بيماري‌هاي دهان را ارج مي نهيم.


lectures