دندان پزشکان      پیرا دندان پزشکان و دانشجویان      بازرگانان دندان پزشکی

برای معرفی درگذشتگان حوزه دندان پزشکی یا تکمیل و اصلاح اطلاعات موجود، لطفا مدارک و مطالب خود را به ایمیل ایردن بفرستید: [email protected]

The late Dr.Saneei, Ashraf | ‫زنده یاد دکتر اشرف السادات صانعی

The late Dr.Saneei, Ashraf | ‫زنده یاد دکتر اشرف السادات صانعی

اینجانب دکتر اشرف السادات صانعی در خانواده ای متدین و متعهد در کاشان متولد شده و از کودکی با تعالیم رهایی بخش و متعالی دین مبین اسلام و ارزشهای انقلاب اسلامی به نحوی آشنا شده که تحصیل معمول اینجانب از ابتدا با یک نوع تربیت دینی همراه گشته و در شروع تکلیف توفیق شناخت حضرت امام خمینی (ره) و انتخاب ایشان بعنوان مرجع حضور رسمی در مسائل شرعی را پیدا نمودم. در سال 1352 در رشته تحصیلی دندان پزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول تحصیل شدم. در دانشگاه بارها به علت حفظ حجاب برتر و حضور با چادر در کلاسهای درس و محیط دانشگاه در سالهای خفقان مورد تهدید و ارعاب قرار داشتم. با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به عضویت حزب جمهوری اسلامی درآمده و در مجالس و  محافل علمی و مذهبی حضور فعال داشتم و بعد از فارغ التحصیلی دوره دکتری همکاری خود را با جهاد دانشگاهی شروع نمودم. بعد از اخذ تخصص در رشته پریودانتیکس (جراحی لثه و بیماریهای پریودنتال) به عضویت کادر هیئت علمی دانشگاه درآمده و درجه استاد نمونه دانشگاه را احراز کردم. دوره علمی ایمپلنتولوژی را دردانشگاه U.L.B. بروکسل طی نمودم. از  شروع فعالیتهای علمی تا کنون در مشاغل مختلفی از قبیل معون دانشکده ، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی کشور ، مشاور وزیر ، معاون وزیر ، رئیس مرکز تحقیقات علوم پزشکی در اسلام ، رئیس مرکز تحقیقات علوم دندان پزشکی، عضو شورایعالی نظام پزشکی و ... انجام وظیفه نموده ام. اینجانب علاوه بر تالیف کتاب و انجام تحقیقات متعدد و ارائه مقالات گوناگون در رشته تخصصی خود دارای تحقیقات و مقالات مذهبی در زمینه های مختلف طب اسلامی بوده و دراین زمینه از اینجانب مقالات متعددی در مجلات علمی و پژوهشی و فرهنگی کشور به چاپ رسیده است.

ارسال کننده: دکترلیلاوظیفه خواه (دخترایشان)

ایشان در سال 1352 وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گردید و موفق به گذراندن رشته تخصصی پریودنتولوژی با درجه ممتاز شد و از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی، دبیر کمیسیون پزشکی شورای پژوهش‌های علمی کشور، رئیس کمیته پژوهش تحقیقات بیوتکنولوژی و عنوان اولین زن در سمت معاونت وزیر اشاره نمود.
تألیف و ترجمه کتب و مقالات علمی متعدد- عضویت در شورای‌ عالی نظام پزشکی، بخشی از فعالیت‌های وی می‌باشد. مرحومه خانم دکتر صانعی همچنین از فعالین مذهبی دانشگاه در قبل و بعد از انقلاب بوده و در روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی فعالیت چشمگیری داشته است.

سوابق
  • دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی
  • دبیر کمیسیون پزشکی شورای پژوهش‌های علمی کشور
  • رئیس کمیته پژوهش تحقیقات بیوتکنولوژی و عنوان اولین زن در سمت معاونت وزیر

Tags: شادوران, زنده یاد, مرحوم دکتر, درگذشته
تعداد نمایش ها: 3535
استان: تولد، تحصیل، کار: 
اصفهان
دانشگاه: 
شهید بهشتی (ملی)
حرفه | تخصص: 
پریو
تاریخ رحلت: 
1 اردیبهشت 1383

بازگشت به فهرست