دندان پزشکان      پیرا دندان پزشکان و دانشجویان      بازرگانان دندان پزشکی

برای معرفی درگذشتگان حوزه دندان پزشکی یا تکمیل و اصلاح اطلاعات موجود، لطفا مدارک و مطالب خود را به ایمیل ایردن بفرستید: [email protected]

The late Parchami, Parand | ‫زنده یاد دانشجوی دندان پزشکی پرند پرچمی

The late Parchami, Parand | ‫زنده یاد دانشجوی دندان پزشکی پرند پرچمی

مرحوم پرند پرچمی متولد 1350 اصفهان، سال 1372 در رشته دندان پزشکی دانشکده دندان پزشکی همدان پذیرفته شد. ایشان از دانشجویان فعال و درس خوان کلاس خود محسوب می شد.
همسر: دکتررضاسعدآبادی- پزشک
برادر: دکترپیمان پرچمی- پزشک
برادر: روزبه پرچمی- دردانشکاه اصفهان مشغول تدریس است
خانواده ایشان در شاهین شهر اصفهان سکونت دارند
دایی: بهروز پرنیاک
دوستان صمیمی ایشان: دکترنسرین حسینی: دندان پزشک . گنبد کاووس
دکتر نازیلا ضیائی: دندان پزشک. تبریز
آرامگاه پرند در ایذه خوزستان است

باوجود تماس های مکرر با چندتن از عزیزان فوق، اطلاعات ومدارکی برای ایردن ارسال نشد. تماس با ایردن .


غلامرضا خوشرویی کوران معروف به خفاش شب از معروف ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران بود
 زندگینامه ی قاتل  khofasheshab.jpg
او در اولین روز از آذرسال ۱۳۴۳ در قوچان به دنیا آمد۲.او در تهران ازدواج کرد اما در پی بداخلاقی‌ها از همسرش جدا شد و به خراسان بازگشت.
در سال ۱۳۷۱ بار دیگر غلامرضا خوشرو به تهران آمد واین بار بود که تا هنگام دستگیری اقدامات جنایتکارانه اش را آغاز کرد. او با پوشیدن لباس سیاه و سرقت یک خودرو، اقدام به مسافرکشی می‌کرد. او پس از سوارکردن دختران جوان و زنان آنان را به محل خلوتی می‌کشاند و پس از سرقت وسایل شان و آزار آنان طعمه‌های خود را با قساوت قلب به قتل رسانده و سپس اجساد آنان را در محل خلوتی می‌سوزاند. او بارها دستگیر شده بود اما با دادن نام مختلف بارها ماموران را فریب داده بود. در سال ۱۳۷۱ به دنبال شکایت چند دختر جوان مبنی بر این که ۲ مرد پس از سوارکردن آن‌ها به عنوان مسافر طلاها و پول هایشان را سرقت کرده و برخی را نیز مورد تجاوز قرار داده‌اند، مأموران تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند و پس از چند روز تعقیب و مراقبت و در یک درگیری مسلحانه ۲ تن را که اقدام به این اعمال جنایتکارانه کرده بودند، دستگیر کردند. این ۲ نفر به نام‌های علی کریمی و غلامرضا خوشرو که آن زمان خودش را مراد نادری معرفی کرده بود، در بازجویی به چندین فقره تجاوز و سرقت مسلحانه اعتراف کردند.

غلامرضا خوشرو همان سال و در هنگام مراجعه به دادگاه با فریب مأموران محافظ گریخت، ولی رفیقش علی کریمی در اسفندماه همان سال به دار مجازات آویخته شد.

قتل ها
    * روز ۱۳ فروردین ۱۳۷۶، با کشف جسد زنی ۵۴ ساله در مقابل پارک چیتگر تهران، پلیس‏ تحقیقات جنایی خود را برای کشف ماجرای این جنایت آغاز کرد. نام این زن توان نظری بود.
    * ۱۶ فروردین ۷۶، جسد سوخته زنی از باغی در کرج کشف شد. پزشک قانونی علت مرگ را اصابت ضربات چاقو به ناحیه گردن و سینه تشخیص‏ داد و وقوع سوختگی را پس‏ از قتل دانست. جسد متعلق به زنی به نام عهدیه بود.
    * ۳۱ فروردین ۷۶، جسد سوخته زنی ۴۳ ساله در جاده در دست احداث فرحزاد تهران، کشف شد. پزشکی قانونی علت مرگ را پارگی قلب و گردن به وسیله کادر مطرح کرد.
    * ۲ خرداد ۷۶، جسد سوخته زنی در منطقه اوین تهران کشف شد. علت مرگ به تشخیص‏ پزشکان اصابت ضربات چاقو به گردن و سینه بود. الهه همتی‌نژاد ، ۲۴ ساله، برای عیادت خواهرش‏ به بیمارستانی در تجریش‏ رفته بود و شب، هنگام بازگشت جان سپرده بود.
    * ۸ خرداد ۷۶، ماموران پلیس‏ تهران، جسد سوخته دو زن را در بلوار آسیا کشف کردند. بنا به گزارش‏ پزشک قانونی قربانیان قبل از سوزانده شدن به قتل رسیده بودند. یکی از دو جسد سن بیش‏تر داشت و با ۲۷ ضربه چاقو به قتل رسیده بود و جسد کم سن‌تر خفه شده بود. اعظم ثابت‌نژاد به همراه دخترش‏ منیره قهوه‌چی قربانی این جنایت شده بودند.
    * ۱۴ خرداد ۷۶، جسد سوخته دختر دانش‏جویی در بلوار اندیشه شهر زیبا در غرب تهران کشف شد. دست‌ها و پاهای قربانی بسته شده بود و علت مرگ سوختگی بود. مقتول پرند پرچمی ، دانشجوی سال پنجم دندان‌پزشکی همدان بود.
    * ۳۰ خرداد ۷۶، جسد سوزانده شده زنی ۵۵ ساله در بزرگ‌راهی در دست احداث واقع در غرب تهران کشف شد. این قربانی قدم خیر جهان‌فر نام داشت.

 نحوه دستگیری
غلامرضا خوشرو کوران کردیه معروف به خفاش شب ساعت ۲۲ روز پنجم تیرماه سال ۱۳۷۶ به دست بسیجیان پایگاه شهید نظری ناحیه ۱۰ شهری سپاه ناحیه غرب تهران در منطقه پونک دستگیر شده و پس از انتقال به آگاهی غرب تهران بود که راز قتل‌های دختران و زنان جوان را فاش کرد.
غلامرضا خوشروی‌کوران، که به «خفاش شب» تهران معروف شده بود، هیچ‌گاه اقرار به ارتکاب قتل‌های یادشده نکرد و در تمام مراحل بازجویی، محاکمه و حتی گفت‌وگوی تلویزیونی تأکید کرد که همدستش به نام حمید رسولی قتل‌ها را مرتکب شده و او فقط سرقت می‌کرده و احتمالاً روابطی هم داشته‌است.

 دادگاه
وی طی دو جلسه دادگاه در مجتمع قضایی امام خمینی توسط شعبه ۳۵ دادگاه عمومی تهران محاکمه شد.دادگاه وی یکی از جنجالی ترین دادگاههای تاریخ ایران بود که به شدت مردم را متاثر کرد.اتهامات وی ۹ فقره قتل، تلاش برای قتل خواهر زاده خردسال خود با قرار دادن وی در کشو، فرار از دست ماموران ( در سال ۱۳۷۲) سرقت و تجاوز اعلام گردید.تمام مراحل دادگاه جز رسیدگی به اقدامات منافی عفت وی بطور علنی برگزار شد.

 اعدام
خفاش شب روز ۲۲ مرداد ۱۳۷۶ پای چوبهٔ دار رفت درحالی‌که روی کاغذ نوشته بود: «به هیچ‌کس بدهکار نیستم و از کسی طلبکار نیستم و از همه طلب بخشش دارم» و در شرایطی که ۲۱۴ ضربه شلاق خورده بود به‌دار آویخته شد.
غلامرضا خوشرو در ساعت ۴۵: ۷ روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه سال ۱۳۷۶ در چهار دیوار انبار روباز ورزشگاه آزادی واقع در سه راه دهکده المپیک به دار مجازات آویخته شد. .
وی با توجه به بازتاب گسترده جنایاتش در تهران به سرعت محاکمه و اعدام شد در حالیکه به نظر می رسید تمام ابعاد اقدامات وی بررسی نشده است.
ویکی پدیا

***************

در جلسه ی اول دادگاه، هنگامی که پدریکی از قربانیان حادثه، پرند پرچمی، دانشجوی دندان پزشکی همدان، خواستار قصاص هرچه سریع تر قاتل برای عبرت دیگران شد، شدت تألم حاضران در جلسه به اوج خود رسید. وی همچنین یادآور شد که دخترش قرار بود در روز 19 تیر امسال ازدواج کند... نقل از همشهری 5 مرداد1376

در جلسه ی دوم دادگاه هنگامی که ناصرپرچمی، پدر پرند، درگفتاری متین و تاثرانگیز دادگاه را یکپارچه آکنده از تحسین کرد. اوگفت: غلامرضا خوش رو با خیانتی که به حقیقت در محضر دادگاه می کند، همین حالا هم دارد قتل دیگری مرتکب می شود و من او را قاتل عواطف یک ملت می دانم... نقل از همشهری 9 مرداد1376


در14خرداد 1376: جسد سوختة دختر دانشجويي در بلوار انديشة شهرزيبا در غرب تهران كشف شد. دست‌ها و پاهاي قرباني بسته شده بود و علت مرگ سوختگي نبود. سرانجام نامزد قرباني در پي جست‌وجوهايش كه از شب حادثه شروع شده بود جسد را شناسايي كرد. مقتول پرند پرچمي دانشجوي سال پنجم دندان‌پزشكي همدان بود.
سایت زنان

ارسال عکس پرند و متن زیر توسط: [email protected]
مرحومه پرند پرچمی، دانشجوی مؤمنه، محجوبه، و مظلومه‌ای که به دست جنایتکار و کثیف خفاش شب (غلامرضا خوش‌رو کوران‌کردیه) بیرحمانه به قتل رسید و گل معطر وجودش، در کمال ناباوری، پرپر شد


Tags: دانشجوی دندان پزشکی, پرند پرچمی, شادروان, درگذشته, مرحوم دانشچو
تعداد نمایش ها: 14477
استان: تولد، تحصیل، کار: 
اصفهان

بازگشت به فهرست