دندان پزشکان      پیرا دندان پزشکان و دانشجویان      بازرگانان دندان پزشکی

برای معرفی درگذشتگان حوزه دندان پزشکی یا تکمیل و اصلاح اطلاعات موجود، لطفا مدارک و مطالب خود را به ایمیل ایردن بفرستید: [email protected]

The late Dr.Falsafi, Ahmad | ‫زنده یاد دکتر احمد فلسفی

The late Dr.Falsafi, Ahmad | ‫زنده یاد دکتر احمد فلسفی


بخشی از سخنان زنده یاد دکتر احمد فلسفی در مصاحبه دکتر مرتضی مصفا با ایشان در محل مطب مرحوم
چهارشنبه 7 دی ماه 1390
من فرزند حاج شیخ محمد رضا تنکابنی هستم و در اسفند ماه 1309 متولد شدم.
دوران ابتدایی را در دبستان شرف محمدی و متوسطه را در دبیرستان مروی تهران گذراندم و پس از آن در سال 1329 وارد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شده و در سال 1333 با درجه دکترا، فارغ التحصیل شدم، سپس به استخدام وزارت بهداری در آمدم و 22 سال به بیماران در بیمارستان فیروزآبادی شهر ری، خدمت صادقانه کردم.
وی در ادامه گفت: الان بازنشسته ام و مطبی در تهران دارم و بیماران را مانند خانواده ام دوست دارم و آنها را جزء اعضای خانواده خود می دانم و این رابطه صمیمی، دو طرفه است و از این بابت بسیار خوشحالم. در سال 1379، از سوی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان پزشک نمونه انتخاب شدم.

دکتر مرتضی مصفا و دکتر احمد فلسفی - دی ماه 1390
عکس از خانم زینب آروندی

 کار دندانپزشکی، کارعلمی و تجربی، هنری بوده و زیبایی لبخند در این زمینه حرف اول را می زند و برای این امر، مسئولیت بسیاری بر عهده دندانپزشک می باشد. اگر بیمارانی از کاردندانپزشکی اضطراب دارند به خاطر این است که در دوران کودکی والدین، کودکان خود را با پیش زمینه مناسب به مطب دندانپزشکی نبرده اند و این اضطراب تا بزرگسالی افراد را در بر می گیرد.

در حین درمان دندانپزشکی، بیماران تمام موارد را خواهند دید و شنید و اگر صدایی شنیده شود ، بیمار و دندانپزشک هر دو دچار اضطراب خواهند شد، در حالی که در جراحی ها و درمانهای پزشکی اینچنین نیست و بیمار بیهوش بوده و اطلاعی از کار جراح ندارد و به همین خاطر می توان گفت که کار دندانپزشکی کاری بسیار سخت و سنگین برای یک دندانپزشک بوده و عمر مفید دندانپزشکی در جهان بیشتر از 20 سال نمی باشد.

 اکنون سطح علم دندانپزشکی در جهان و ایران بسیار بالا رفته و ایمپلنت انجام می شود و همچنین به موازات آن سطح فرهنگی مردم نیز بالا رفته و بیماران کمتر برای کشیدن دندان به مطب ها، مراجعه می کنند و حتی بیماران از کشیدن ریشه دندان خود نیز ممانعت می کنند و این نشان دهنده ارزش دندان نزد بیماران می باشد.

ایشان در مورد راه اندازی سایت خود، به نام کشکول گفت: هرکس در زندگی به چیزی علاقه مند است و من نیز از کودکی از خواندن کلمات قصار لذت می بردم و آنها بسیار کوتاه و پرمعنا هستند اکنون بیش از سه هزار صفحه یادداشت شخصی دارم که خود نیز تعجب می کنم و این سایت نیز اشباع از کلمات کوتاه و پر معنا می باشد.

دکتر فلسفی در مورد خصوصیات برادر خود حجت الاسلام محمد تقی فلسفی خطیب شهیر ایرانی افزود، از خصوصیات اخلاقی مرحوم فلسفی مردمداری و برخورد صمیمانه با مردم بود و در طول شبانه روز یک تا پنج ساعت مطالعه می کرد. این مطالعات از علوم قرانی حدیث تا تحقیق در آراء اندشمندان و متفکران علوم مختلف بود. ایمان و تقوی و اخلاص مثال زدنی به خداوند و اهل نبوت داشت و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کرد و در دفاع از این اعتقاد تا پای جان ایستاد.
خبرنگار و عكاس: زينب آروندي | http://publicrelations.tums.ac.ir


Tags: شادوران, زنده یاد, مرحوم دکتر, درگذشته
تعداد نمایش ها: 2232
مرتبط: 
دکتر احمد فلسفی درگذشت
استان: تولد، تحصیل، کار: 
تهران
دانشگاه: 
تهران
تاریخ رحلت: 
17 اسفند 1391

بازگشت به فهرست