کنگره 3 ایمپلنتولوژی- مهر 1388 ۲۹ مهر ۱۳۸۸

کنگره 3 ایمپلنتولوژی- مهر 1388

به گفته دکتر کاوه سیدان، دبیرعلمی همایش دو سخنران برجسته آلمانی به نام های پرفسور گومراز شاگردان پروفسور شولتر - از پایه گذاران رشته ایمپلنت در دنیا و پروفسور وایگل رییس بخش پروتز دانشکده فرانکفورت در این کنگره شرکت داشته و در مورد تکنیک های ایمپلنت گذاری فوری و تحلیل استخوان سخنرانی خواهند کرد. همچنین دو تکنسین از آلمان برای آموزش تکنسین های ایرانی و یک جراحی برای ارایه شیوه های بارگذاری ایمپلنت در این کنگره حضور خواهند داشت.
دکتر سیدان همچنین به ایسنا گفت: «ایمپلنت (کاشت دندان) از رشته هایی با تغییرات گوناگون است که به روز شدن دانش در زمینه ایمپلنت از بعد علمی و درمانی برای بیماران سودمند است.»
وی ادامه داد: «به همین منظور سومین کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی با هدف ارتقای سطح علمی دندانپزشکان و تکنسین های دندانسازی برای ارایه خدمات درمانی با کیفیت مطلوب تر به مردم برگزار می شود.»
دبیر علمی همایش، از بکارگیری سیستم مسیریاب (Navigation) در ایمپلنت که سبب افزایش دقت درکارگذاری ایمپلنت شده و تورم، خونریزی و ... بیمار را به حداقل می رساند، بارگذاری فوری ایمپلنت پس از کشیدن دندان و طراحی ایمپلنت هایی که تحلیل استخوان لثه را به حداقل ممکن می‌رساند به عنوان دستاوردهای نوین* نام برد که طی روزهای برپایی همایش ارایه می شود.
دکتر سیدان، همچنین از ضرورت آشنایی تکنسین‌های دندانسازی با سرامیک های جدید که از دوام و استحکام بیشتری برخوردارند، نام برد و گفت: «تکنسین های دندانسازی با وجود اقداماتی که به منظور ارتقای سطح تحصیلی آنان از کاردانی به کارشناسی صورت گرفته به علت تغییرات سریع این رشته هنوز از خلا آموزشی رنج می‌برند که برپایی همایش های مرتبط با ایمپلنت از جمله سومین همایش ایمپلنتولوژی، ‌اقدامی جبرانی برای پر کردن خلا فوق است.»
انجمن دندان پزشکی ایران- 25 مهر 1388

سومين کنگره بين‌المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY با حضور چهره‌هاي سرشناس جهاني در رشته ايمپلنت از کشورهاي‌ آلمان و سوئيس از روز پنج‌شنبه 30 مهرماه به مدت دو روز در مرکز همايش‌هاي صدا و سيما برگزار مي‌شود.
به گزارش سلامتيران، دکتر کاوه سيدان دبير علمي اين همايش با اعلام اين خبر افزود: ايمپلنت (کاشت دندان) از جمله رشته‌هايي است که هر روز دچار تغييرات زيادي مي‌شود و به روز کردن دانش در زمينه ايمپلنت از بعد علمي و درماني به نفع بيماران است. به همين منظور برپايي سومين کنگره بين‌المللي ايمپلنتولوژي، اقدامي در جهت ارتقاي سطح علمي دندانپزشکان و تکنسين‌هاي دندانسازي با هدف ارايه خدمات درماني با کيفيت مطلوب‌تر به مردم به شمار مي‌رود. وي از به کارگيري سيستم مسيرياب (Navigation) در ايمپلنت که سبب افزايش دقت در کارگذاري ايمپلنت شده* و تورم، خون‌ريزي و... بيمار را به حداقل مي‌رساند، بارگذاري فوري ايمپلنت پس از کشيدن دندان و طراحي ايمپلنت‌هايي که تحليل لثه را به حداقل ممکن مي‌رساند به عنوان دستاوردهاي جديدي* نام برد که قرار است، طي روزهاي برپايي همايش ارايه شود. دکتر سيدان، همچنين از ضرورت آشنايي تکنسين‌هاي دندان‌سازي با سراميک‌هاي جديد که از دوام و استحکام بيشتري برخوردارند، نام برد و گفت: تکنسين‌هاي دندان‌سازي با وجود اقداماتي که به منظور ارتقاي سطح تحصيلي آنان از کارداني به کارشناسي صورت گرفته به دليل تغييرات سريع اين رشته هنوز از خلا آموزشي رنج مي‌برند که برپايي همايش‌هاي مرتبط با ايمپلنت از جمله سومين همايش ايمپلنتولوژي، اقدامي جبراني براي پر کردن خلا فوق است. دبير سومين کنگره بين‌المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY از حضور دو سخنران برجسته آلماني به نام‌هاي پرفسور گومر که از شاگردان پروفسور شولتر- از پايه‌گذاران رشته ايمپلنت در دنيا- و پرفسور وايگل رييس بخش پروتز دانشکده فرانکفورت در اين کنگره نام برد که براي نخستين‌بار به ايران سفر کرده و در مورد تکنيک‌هاي ايمپلنت‌گذاري فوري و تحليل استخوان به سخنراني خواهند پرداخت. وي افزود: همچنين دو تکنسين از آلمان براي آموزش تکنسين‌هاي ايراني و يک جراح براي ارايه شيوه‌هاي بارگذاري ايمپلنت در اين کنگره حضور خواهند داشت.
سلامتیران- 28 مهر 1388

دبير سويمن كنگره بين‌المللي ايمپلنتولوژي؛
نسل جديد ايمپلنت‌ها، تحليل استخوان فك را به حداقل مي‌رساند
دبير علمي سومين كنگره بين المللي ايمپلنتولوژي گفت: ايمپلنت‌هاي با اتصال مخروطي (نسل جديد ايمپلنت‌ها) تحليل استخوان فك را به حداقل مي‌رساند.
به گزارش خبرگزاري فارس، كاوه سيدان كه به مناسبت‌ برپايي سومين كنگره بين‌المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY كه 30 مهر در مركز همايش‌هاي صدا و سيما آغاز به كار مي‌كند، سخن مي‌گفت با اعلام اين خبر افزود: امروزه سازندگان ايمپلنت بيشتر ايمپلنت‌هاي كوتاه و باريك توليد مي‌كنند تا دندانپزشكان عمومي بتوانند، بدون نياز به تكنيك‌هاي پيچيده جراحي و تغيير در سينوس‌ها و فك از آنها استفاده كنند. اين اقدام شركت‌هاي سازنده ايمپلنت، حركتي در جهت هر چه عمومي‌تر كردن استفاده از ايمپلنت به شمار مي‌رود.
وي تصريح كرد: يكي از مشكلات دندان پزشكان در كارگذاري ايمپلنت، شكافتن كامل لثه است كه علاوه بر مشكلات تورم، درد ، خونريزي و تروما (صدمات)‌ امكان طراحي دقيق محل كارگزاري ايمپلنت از سوي دندان پزشك، ميسر نيست.
به گفته سيدان، امروزه سيستم مسير ياب كه شبيه GPS* عمل مي‌كند، قادر به تعيين دقيق محل جاگذاري ايمپلنت قبل از جاگذاري است.
وي در ادامه افزود: با طراحي سه بعدي دندان توسط كامپيوتر و انتقال آن به دستگاه اين امكان فراهم شده كه كامپيوتر با در نظرگيري طول، قطر و محل قرارگيري ايمپلنت در عالم مجازي و انتقال اطلاعات به دستگاه ليزر پليمر، مايع مدل دندان را براي ارائه به لابراتوار دندانسازي تحويل دهد.
وي اضافه كرد: از مزاياي مهم ديگر اين روش، علاوه بر دقت جاگذاري محل ايمپلنت* ، ساخت پروتز دندان پيش از عمل كاشت دندان است و دندانپزشك را قادر مي‌سازد، پس از كاشت ايمپلنت، تاج دندان را در همان روز در محل ايمپلنت قرار دهد. اين در حالي است كه در گذشته بيمار ماه‌ها مي‌بايست بدون دندان مي‌ماند كه اين امر مشكلاتي را براي وي به دنبال داشت.
سيدان يادآور شد: سيستم مسير ياب كامپيوتري در ايمپلنتولوژي، عوارض جراحي در ايمپلنت‌هاي دنداني و سطوح آموزش ايمپلنت از جمله مواردي است كه در سومين كنگره بين‌المللي دندان پزشكي DENSPLY كه 30 مهر تا اول آبان در مركز همايش‌هاي صدا و سيما برگزار مي‌شود، ارائه خواهد شد.
28 مهر 1388

ایردن: * این موضوع مورد تردید جدی قرار گرفته است: تفاوت GPs  با GPS لطفاً اینجا کلیک کنید.
GPs= General Practitioners
GPS= Global Positioning System


Tags: GPS, ایمپلنت, کنگره ایمپلنتولوژی, دکتر کاوه سیدان
منبع:  انجمن دندان پزشکی ایران | مهر| سلامتیران

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر