۹ اسفند ۱۳۸۹

هدفمند کردن یارانه‌ها مراکز رادیولوژی را ورشکست می کند

رييس انجمن راديولوژي ايران با اشاره به جایگاه خالی سلامت در سبد خانوارها پس از هدفمند شدن يارانه‌ها گفت:  وضعيت درماني در آينده نگران كننده خواهد بود و مطب‌هاي راديولوژي با وجود مصرف بالاي انرژي برق، بايد هزينه‌ انرژي را كه با تعرفه تجاري محاسبه مي‌شود پرداخت كنند.
صداقت ادامه داد: اين مشكلات در شرايطي است كه تعرفه‌هاي راديولوژي، افزايش قابل توجهي پيدا نكرده و طبق مصوبه وزارت بهداشت به تازگي تعرفه‌هاي درماني بيمارستان‌هاي خصوصي با بيمارستان‌هاي دولتي يكسان شده است كه با توجه به هزينه‌هاي بالاي بخش خصوصي، ناعادلانه به نظر مي‌رسد و باعث شده است كه در طول 15 ماه گذشته، بيش از 50 موسسه راديولوژي اعلام ورشكستگي كنند.
دكتر صداقت خاطرنشان كرد: براي اينكه شيفت شب بخش راديولوژي يك بيمارستان داير باشد بايد حدود 30 تا 40 ميليون تومان در ماه هزينه كرد اين در حالي است كه در شيفت‌هاي شب، تنها بيماران اورژانسي مراجعه مي‌كنند و با وجود برابري هزينه، 70 درصد كاهش درآمد خواهيم داشت. متاسفانه نه وزارت بهداشت و نه نظام پزشكي كشور توجهي به بيمارستان‌هاي خصوصي نمي‌كنند و بر روي تعرفه‌هايي كه اعلام كرده‌اند، كار كارشناسي صورت نگرفته است و با كار ما سنخيتي ندارد.
منبع: خبرگزاری ایسنا 1389/12/08


Tags: خبر، مرکز رادیولوژی، هدفمند کردن یارانه‌ها، تعرفه پزشکی، انجمن رادیولوژی ایران
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر