کنگره14انجمن اندودنتيست‌هاي ايران_گفتگو با دبیر اجرایی ۱۳ اسفند ۱۳۸۹

کنگره14انجمن اندودنتيست‌هاي ايران_گفتگو با دبیر اجرایی

دکتر فریبرز معظمی  افزود: با توجه به این که چهاردهمین کنگره بین المللی اندودنتیست‌ها‌ی ایران همزمان با شانزدهمین نشست علمی کنفدراسیون اندودنتیست‌های آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود تعداد 10 نفر از اساتید کشورهای عضو و یا غیر عضو APEC نیز سخنرانی هایی را در این کنگره ایراد خواهند کرد.
وی با اشاره به مقالات ارسال شده به دبیرخانه افزود: تاکنون 320 مقاله علمی به دفتر دبیرخانه رسیده که از میان آن‌ها تعداد 150 مقاله به عنوان پوستر و تعداد 42 عدد به عنوان سخنرانی پذیرفته شده است.
دانشیار و مدیر گروه بخش اندودنتیکس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطر نشان کرد: این کنگره به منظور تحقق اهداف انجمن اندودنتیست‌های ایران و کنفدراسیون اندودنتیست‌های آسیا و اقیانوسیه در جهت تبادل اطلاعات تخصصی بین متخصصین این رشته از سراسر دنیا به خصوص منطقه آسیا واقیانوسیه و همچنین بالا بردن سطح علمی و توان دندانپزشکان عمومی
برپا می‌شود.
معظمی خاطرنشان کرد: کنفدراسیون اندودتیست‌های آسیا واقیانوسیه تشکل علمی است که در سال 1985 با عضویت 8 کشور از منطقه آسیا و اقیانوسیه شکل گرفته و در حال حاضر تعداد اعضای آن به 14 کشور رسیده است.
معظمی یادآور شد: اهداف این کنفدراسیون تشکیل، ‌تشویق و حفظ استاندارد‌ها در زمینه‌های تحقیقاتی آموزشی و علمی در رشته اندودنتیکس در منطقه آسیا و اقیانوسیه، برقراری ارتباط و پرورش در زمینه‌های این علم در منطقه با برقراری ارتباطات حرفه‌ای بین اعضای کنفدراسیون است.
وی افزود: این همایش دو سالانه و هر بار به میزبانی یکی ازاعضای برگزار شده و تاکنون در کشورهایی همچون استرالیا، ‌ژاپن، هنگ کنگ، مالزی و سنگاپور برپا شده است.
دبیر اجرایی این کنگره ادامه داد: همچنین کارگاه‌های جنبی علمی و عملی در کنار این کنگره برای شرکت کنندگان برپا می‌شود و نمایشگاه تجهیزات دندانپزشکی با حضور بیش از 50 شرکت و نماینده‌های محصولات دندانپزشکی داخلی و خارجی دایر می‌شود.
چهاردهمین کنگره بین المللی اندودنتیست‌های ایران همزمان با شانزدهمین همایش کنفدراسیون اندودنتیست‌های آسیا و اقیانوسیه از 31 فروردین ماه سال 90 به مدت سه روز در شیراز برگزار می‌شود.


Tags: انجمن اندودنتیست ها, کنگره دندان پزشکی
منبع:  خبرگزاری ایرنا
مطالب مرتبط: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر