۱۷ اسفند ۱۳۸۹

تاسیس سازمان غذا و داروی ایران

دكتر احمد شيباني گفت: تصويب سازمان غذا و دارو از حدود 15 سال گذشته در وزارت بهداشت مطرح بوده و ضرورت ايجاد اين سازمان احساس مي‌شد چرا كه بيش از 90 درصد كشورهاي دنيا بخش غذا و دارويشان به صورت سازماني است.
وي افزود: موضوع تصويب سازمان غذا و دارو در دولت دهم مجددا پيگيري شد و با هماهنگي‌هاي انجام شده اين موضوع در دولت مطرح و به شوراي عالي اداري واگذار شد. پس از آن اوايل سال جاري بحث تشكيل سازمان غذا و دارو تصويب و شرح وظايف سازماني آن تدوين شد.
شيباني ادامه داد: نمودار تشكيلاتي سازمان غذا و دارو طي چند ماه اخير بررسي و چارت سازماني مناسبي براي آن تدوين شد. در نهايت شب گذشته تشكيل سازمان غذا و دارو به امضاي نهايي رسيد و ابلاغ شد. طي چند روز آينده نيز وزير بهداشت ابلاغيه‌هاي لازم در اين زمينه را صادر خواهد كرد و اين سازمان به طور رسمي كار جدي خود را زير نظر وزارت بهداشت آغاز مي‌كند.
شيباني درباره تفاوت سازمان غذا و دارو با معاونت غذا و دارو گفت: از آنجا كه مباحث غذا و دارو ارتباط مستقيمي با سلامت مردم دارد تشكيل سازمان غذا و دارو مي‌تواند در اين زمينه كمك موثري در سلامت مردم داشته باشد چرا كه اختيارات و امكانات سازمان غذا و دارو نسبت به معاونت غذا و دارو بسيار وسيعتر است. بر اين اساس امكانات مالي و نيروي انساني كافي متناسب با گستردگي وظايف اين سازمان پيش بيني شده است. همچنين ساختماني مناسب براي محل اين سازمان پيش بيني شده است.
وي گفت: در تشكيلات سازمان غذا و دارو رييس اين سازمان، معاون وزير بوده و از سه معاونت دارو، غذا و پشتيباني تشكيل شده است. فعاليت آزمايشگاه مرجع كنترل غذا و دارو در سازمان غذا و دارو گسترده‌تر خواهد شد و ساختمان جديدي نيز براي آن در نظر گرفته مي‌شود. متعاقب تشكيل سازمان غذا و دارو، چگونگي ارتباط اين سازمان با دانشگاه‌هاي علوم پزشكي مشخص خواهد شد.

Tags: سازمان غذا و دارو, معاونت غذا و دارو
منبع:  خبرگزاری ایسنا
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر