کنگره51 انجمن دندان‌پزشکی ایران_ گفتگو با دبیر اجرایی ۱۷ اسفند ۱۳۸۹

کنگره51 انجمن دندان‌پزشکی ایران_ گفتگو با دبیر اجرایی

آشنایی من با دکتر فرخ زاد به۱۶ -۱۵ سال پیش برمی گردد وقتی که در پادگان ۰۱ ارتش ، برای گذراندن خدمت سربازی هم خدمتی شدیم. برای من که از همان موقع خصوصیات شخصیتی او را شناختم، دیدنش در هیات مدیره‌ها وسمتهای اجرایی عجیب نیست اما اینکه پس از کلید خوردن کنگره و آغاز کار،ناگهان او را به عنوان دبیر اجرایی کنگره ببینم سوال برانگیز بود...
-آقای دکتر چطور شد كه ناگهان شما را در جايگاه دبير اجرايي كنگره ديدیم؟

-دكتر قناد عزيز، كلمه ناگهانت جالب بود. امیدوارم باور كني اگر بگویم آلودگي هواي تهران باعث شد من ناگهان دبير اجرايي كنگره شوم.
-آلودگي هواي تهران؟
- در شهريور ماه امسال آقاي دكتر اخوان، ریاست محترم كنگره ۵۱ به من افتخار دادند كه بعنوان مشاور علمي دركنگره حضور داشته باشم كه نتيجه آن حضور در جلسات كميته علمي در روزهاي دوشنبه هر هفته از ساعت 6 صبح تا 8 صبح بود كه هنوز هم ( البته در روزهاي يكشنبه ) ادامه دارد. همچنین در جلسات ساعت 8 شب با اساتيد گروه هاي تخصصي حضور داشته و انجام وظيفه مي كردم. این روال ادامه داشت تا اینکه آذرماه از راه رسيد و شما بخوبي از آلودگي هواي تهران و تعطيلات آخر هفته آن ماه مطلع هستيد. صبح روز دوشنبه ۲۲ آذرماه آقاي دكتر اخوان آذري با من تماس گرفتند و گفتند متاسفانه آقاي دكتر رحيم پور كه سمت دبیر اجرايي را داشتند بدليل تشديد بيماري قلبي‌شان بر اثر آلودگي هوا، طبق توصيه پزشك معالج، بايد تهران را ترك كنند و از هرگونه فعاليت استرس زا پرهيز نمايند. در نتيجه با پيشنهاد آقاي دكتر اخوان و آقاي دكتر رحيم پور و موافقت آقاي دكتر غزنوي و هيئت مديره انجمن دندانپزشكي ايران و شوراي سياست گذاري كنگره اينجانب بعنوان دبير اجرايي انتخاب شدم.در نتيجه هم در جلسات علمي حضور دارم و هم دبير اجرايي هستم. اميدوارم با من موافق باشيد كه آلودگي هوا هميشه هم مضر نيست!!
لازم است اضافه كنم كه من از آقاي دكتر رحيم پور خواهش كردم در اين سمت باقي بمانند و متعهد شدم تمام تلاشم را براي كمك به ايشان انجام دهم ولي ايشان نپذيرفتند و هم اكنون بعنوان مشار عالي رئيس كنگره در خدمتشان هستيم.
- ما ضمن آرزوی سلامت برای آقای دکتر رحیم پور که همه از تلاشها و زحماتشان آگاهیم، خوشحالیم که در خدمت مدیر جوانی چون شما هستیم. اما بدین ترتیب شما مواجه شدید با مسئولين كميته هايي كه در انتخابشان نقشي نداشته ايد، ادامه راه سخت نيست؟
-نه ، بر عكس برايم جالب تر و هبجان انگيز تر است چرا كه اين شانس را دارم كه هم دوستاني جديد به دوستانم اضافه كنم و هم از توانايي و قابليت هاي آنان درس بگيرم زيرا بسياري از عزيزاني كه اکنون مسئوليتی را پذیرفته اند تجربه و سابقه كارهاي اجرايي در كنگره هاي مختلف دندانپزشكي را دارند. در ضمن آقاي دكتر اخوان آذري علاوه بر نظم و انضباط تحسين برانگيزشان شخصيتي بي ادعا دارند كه به هيچ عنوان اعتقادي به رياست و حرف حرف من است و مسائلي اين چنيني ندارند كه باعث آسان شدن تصميم گيري‌ها و پيشرفت كار می شود. هيئت مديره انجمن هم تمام سعي و تلاش‌شان را مي كنند تا كمك من باشند، بنابراين مطمئنم كه ادامه راه سخت نيست.
-روش كاري شما بعنوان دبير اجرايي كنگره چيست؟
-من ترجيح مي دهم خودم را در عرض ساير اعضاء و گروه اجرايي ببينم تا در راس آنها. به همين دليل در اولین جلسه اي كه در خدمت شما و ساير دوستان بودم عرض كردم كه:
۱- تمامي مسئولين گروه‌ها خود افراد گروهشان را انتخاب كنند و معرفي نمايند. فرقي هم نمي كند كه موافق من هستند يا مخالف من.مهم اینست كه مسئول كميته به آن فرد اعتقاد داشته باشد.
۲- هركس در مسئوليت خودش مستقل است كه هر طرح و ايده اي دارد پياده سازد و نتيجه آن را در شوراي برگزاري ارائه كند. در صورت موافقت اكثريت اعضاء شوراي برگزاري كه در واقع خود گروه هاي اجرايي هستند آن كار انجام خواهد شد، حتي اگر من مخالف باشم. در حقيقت من هم يك راي دارم مثل بقيه و نه بيشتر.
اجازه مي خواهم در همين جا از تمامي دندانپزشكان ايران دعوت كنم تا دبيراجرايي كنگره باشند. همه ما دندانپزشكان وقتي در كنگره‌ها حضور داریم، محاسن و معايب را مي بينيم و درباره آن با هم صحبت مي كنيم، اما پيشنهاد یا راهکاری ارائه نمی كنيم و همه چيز تمام مي شود. از تمام همكاران خواهش مي كنم هر آنچه بعنوان ايراد و اشکال در برگزاري كنگره‌ها ديده اند و يا هر نوع پيشنهادي جهت بهتر شدن كنگره دارند، به ا نجمن ایمیل كنند تا ما در حد توانمان نواقص را كاهش دهیم و پيشنهادات را اجرايي كنيم. من متعهد مي شوم پيشنهادات را به نام خود فرستنده در سايت انجمن با عكس‌شان (اگر بفرستند) قرار دهم.با اين كار در حقيقت تمامي همكاران دبير اجرايي كنگره خواهند بود نه فقط بهزاد فرخ زاد.
-با تشکر از شما برای شرکت در این گفتگو آیا در خاتمه مطلب خاصي هست كه بخواهيد اضافه كنيد؟
-اول تشكر از شما، دوم خواهش از همكاران جهت حضور به موقع در كنگره و سالن هاي سخنراني .تمام تلاش برگزاركنندگان كنگره، ايجاد برنامه اي منظم است كه جهت تحقق آن حضور به موقع و سر ساعت شركت كنندگان نقش اساسی دارد.بطور مثال تاخیر در افتتاحیه بدلیل عدم حضور به موقع شرکت کنندگان باعث تغيير ساير برنامه هاي روز اول و به تبع آن بي نظمي در برگزاري كنگره مي شود. بنابراين از همه شركت كنندگان استدعا دارم با حضور به موقع خود در پانل هاي سخنراني ما را در برگزاري كنگره اي منظم كه در شأن جامعه دندانپزشكي يعني خود شركت كنندگان محترم باشد ياري نمايند. متشكرم.


Tags: کنگره 51 انجمن, دکتر بهزاد فرخزاد
منبع:  سایت انجمن دندان پزشکی ایران
مطالب مرتبط:  کنگره51 انجمن دندان‌پزشکی ایران_ثبت نام اینترنتی

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر