واکنش انجمن پریودنتولوژی به خبر ورود ایمپلنت چینی ۱۷ اسفند ۱۳۸۹

واکنش انجمن پریودنتولوژی به خبر ورود ایمپلنت چینی

این مصاحبه بیشتر به یک رپرتاژ آگهی بود ونظرات یکی از صاحبان شرکت های وارد کننده ایمپلنت را در زمینه آشفتگی بازار ایمپلنت جویا شده بود. ایشان که خود را عضو هیأت موسس انجمن ایمپلنتولوژی ایران و متخصص مهندس پزشکی معرفی کرد ادعا نمودند 40٪ ایمپلنت های موجود در بازار ایران چینی و کره ای و لذا نامرغوب بوده باعث تحلیل استخوان فک می شوند و در این مورد هشدار دادند، ضمناً از مابقی ایمپلنت ها هم که عموماً اروپایی و آمریکایی هستند فقط یک نوع سوئیسی آن رامورد قبول دانست (که خود وارد کننده آن هستند) ومابقی را غیر استاندارد نامیدند. همچنین دندان پزشکان عمومی را فاقد صلاحیت انجام درمان ایمپلیت معرفی نمودند. جهت روشن شدن اذهان همکاران و مردم موارد ذیل به عنوان مواضع انجمن پریودنتولوژی ایران صراحتاً اعلام می گردد.
1- ایشان به هیچ عنوان عضو هیأت مؤسس انجمن ایمپلنتولوژی ایران (در حال تأسیس) نه بوده و صرفاً بنا به علایق شخصی و داوطلبانه زحمات برگزاری جلسات هیأت مؤسس را متقبل شده و پیگیری مکاتبات هیأت مؤسس با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را انجام دادند.
2- بنا به اظهارات همکاران ایشان، نام برده هیچ گونه تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک نداشته بنا بر این صلاحیت لازم در مورد اظهارنظر در این گونه موارد را ندارد در غیر این صورت بهتر است برای روشن شدن افکار عمومی مدارک تحصیلی خود را ارائه نمایند.
3- اظهار نظر در مورد سیاست واردات اقلام پزشکی و دندان پزشکی به کشور به عهده مدیریت تجهیزات پزشکی وزارت متبوع می باشد و اظهار نظرهای شخصی در این مورد در رسانه ها باعث تشویش اذهان عمومی گردیده و مستوجب پیگرد قانونی است.
4- ایجاد تحلیل استخوان بواسطهٔ استفاده از ایمپلنت های خاص باید بر استناد شواهد و مقالات علمی معتبر باشد نه به استناد منافع و رقابت های تجاری.
5- دندان پزشکان عمومی در صورت گذرانیدن دوره های آموزشی مناسب و با کیفیت می توانند صرفاً به درمان کیس های ساده ایمپلنت به پردازند.
6- انجمن علمی پریودنتولوژی ایران معتفد است سیاست های واردات اقلام پزشکی که از آن دسته باید با هم فکری و مشورت خبرگان و متخصصین مربوطه و انجمن های تخصصی صورت پذیرفته و تصمیمات اخذ شده بر اساس اصول علمی و منافع ملی باشد. بر این اساس آمادگی خود جهت همکاری در این زمینه اعلام داشته و از مسئولین زیربط مصرانه در خواست می نمایم که از دخالت و اظهار نظر افراد فاقد صلاحیت جداً جلوگیری نمایند.
هیأت مدیره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

Tags: خبر، انجمن پریودنتولوژی ایران، ایملنت چینی، ایمپلنتولوژی
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
مطالب مرتبط:  ادعای ورود ایمپلنت‌های چینی به بازار ایران
واکنش انجمن دندان‌پزشکان عمومی به خبر ورود ایمپلنت‌های چینی
واردات ایمپلنت چینی صحت ندارد
خبر ورود ايمپلنت‌هاي چيني مصداق تشويش اذهان عمومي است
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر