توقف توزيع شوک دهنده دفاع شخصي ميان جامعه پزشكی ۲۱ اسفند ۱۳۸۹

توقف توزيع شوک دهنده دفاع شخصي ميان جامعه پزشكی

دكتر حسن هويدا با اشاره به ثبت نام اعضاي جامعه پزشكي متقاضي دريافت تجهيزات دفاع شخصي در اين معاونت، گفت: براي آن كه پزشكان بتوانند در برابر تهاجم‌ها و سرقت‌هاي احتمالي از آنها، بتوانند از خود دفاع كنند با مذاكراتي كه با نيروي انتظامي بويژه اداره پليس پيشگيري نيروي انتظامي انجام داديم در ابتدا به اين توافق رسيديم كه افشانه‌ها و شوكرهاي دفاع شخصي در اختيار جامعه پزشكي قرار گيرد.
وي افزود: در تعقيب اين تفاهم‌نامه به جامعه پزشكي اعلام شد كه درصورت نياز و تمايل براي دريافت اين ابزار دفاع شخصي مراجعه كنند. به دنبال اين موضوع درخواست‌ها نسبت به دريافت شوكر افزايش يافت و اين درخواست‌ها به نيروي انتظامي منعكس شد. مسوولان اداره پليس پيشگيري نيروي انتظامي نيز در تعقيب بالا رفتن اين درخواست‌ها طي جلسه‌اي با سازمان نظام پزشكي چگونگي استفاده و موارد استفاده از شوكرها را براي ما تشريح كردند و بيان شد كه مورد استفاده شوكر تنها در گلاويز شدن با فرد مهاجم است و از آنجا که ضامن اين شوكرها معمولا در مچ دست قرار مي‌گيرد، اگر فشاري به آن وارد شود، شوكر از ضامن خارج مي‌شود و كاربردي نخواهد داشت. علاوه بر آن هر بار كه شوكر مورد استفاده قرار گيرد هزينه‌اي براي شارژ كردن آن بايد پرداخت شود كه معادل قيمت اوليه آن است.
بنابراين با توضيحات مسوولان اداره پليس پيشگيري نيروي انتظامي درباره شوكر قانع شديم كه اين وسيله دفاع شخصي با اين نحوه استفاده نمي‌تواند براي جامعه پزشكي ابزار مطمئن و قابل استفاده‌اي باشد و ممكن است مشكلات ديگري را ايجاد كند. بر اين اساس از دراختيار گذاشتن شوكر ميان اعضاي جامعه پزشكي خودداري كرديم و فعلا افشانه‌هاي دفاع شخصي كه ابزار قابل استفاده و بدون خطري است در اختيار پزشكان قرار مي‌گيرد.
وي با بيان اين كه افشانه‌هاي دفاع شخصي قابليت عملياتي بيشتري براي دفاع شخصي دارند، افزود: اين افشانه‌ها ابزار خوبي براي دفاع شخصي پزشكان است و از فاصله چند متري مي‌تواند مهاجم را ناتوان كند و خطر جاني نيز ندارد. اين در حالي است كه شوكرها ممكن است گاهي در برخي افراد توقف‌هاي قلبي را سبب شود و مشكلاتي را براي استفاده كننده ايجاد كند.

اطلاعیه واگذاری افشانه دفاع شخصی
معاونت امور رفاهی و اجتماعی سازمان در راستای ارائه خدمات رفاهی به اعضاء و بالابردن ضریب امنیت این قشر خدوم در جامعه پس از رایزنیهای بی شمار سرانجام موفق به اخذ مجوز توزیع افشانه دفاع شخصی گردید. لذا از همکاران محترم شاغل و یا ساکن در شهر تهران وشهرستان های تابعه که متقاضی دریافت می باشند درخواست دارد با در دست داشتن مدارک زیر به دفتر امور رفاهی سازمان مراجعه نمایند. بدیهی است همکاران شهرستانی می توانند از طریق نظام پزشکی مرکز استان خود اقدام نمایند، در ضمن اسامی شهرستانهایی که مراکز مجاز توزیع افشانه دفاع شخصی در آنها دائر است در سایت موجود است.

مدارک موردنیاز:
1- کپی تمام صفحات شناسنامه
2- کپی کارت ملی
3- کپی کارت پایان خدمت
4- 2 قطعه عکس 4×3 رنگی با زمینه سفید
5- تکمیل فرم درخواست صدور کارت و مجوز
6- اخذ عدم سوء پیشینه انتظامی از معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی
7- کپی پروانه مطب معتبر ویا گواهی اشتغال به کار
8- تسویه حساب حق عضویت با سازمان نظام پزشکی
9- ارائه گواهی اشتغال جهت شاغلین در سازمانها و نهادهای دولتی
10- واریز مبلغ 240.000 ریال جهت افشانه دفاع شخصی
به حساب 85/14014014 بانک ملت بنام سازمان نظام پزشکی و ارائه فیش مربوطه همراه با سایر مدارک .
معاونت امور رفاهی و اجتماعی سازمان

Tags: جامعه پزشکی, نظام پزشکی, دفاع شخصی
منبع:  خبرگزاری ایسنا
مطالب مرتبط:  تجهيزات دفاع شخصی برای پزشکان

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر