اصلاح و توضیح خبر واردات ایملنت های چینی ۳ فروردین ۱۳۹۰

اصلاح و توضیح خبر واردات ایملنت های چینی

ایردن؛ پایگاه دندان پزشکی ایرانیان- مدیریکی از شرکت‌های وارد کننده ایمپلنت به ایران، در مصاحبه با خبرگزاری مهر، سخنانی را طرح کرد که در رسانه های داخلی انعکاس فراوان یافت و واکنش های بسیاری را بر انگیخت.
بسیاری از سایت های خبری و نشریات، با استناد به این مصاحبه خبر از ورود ایمپلنت‌های چینی و بی کیفیت به ایران دادند و اعلام کردند حدود چهل درصد ایمپلنت‌های موجود در بازار ایران غیر استاندارد هستند. در نقطه مقابل، بسیاری از انجمن‌ها و متخصصان دندان پزشکی در برابر این ادعا موضع گیری کردند و بیانیه‌های متعددی در این رابطه منتشر شد.
به فاصله چند روز پس از این جنجال خبری، آقای روح‌ا... نوروزی خطاب به رییس انجمن دندان پزشکان عمومی، که یکی از اولین واکنش‌ها را در برابر خبر غیر استاندارد بودن ایمپلنت‌های بازار ایران را نشان داده بود، نامه‌ای نوشت تا درباره مصاحبه خود و واکنش های پیش آمده رفع ابهام کند.
متن این نامه در ادامه آمده است:

حضور رياست محترم انجمن دندانپزشكان عمومي ايران
استاد ارجمند جناب آقاي دكتر باقر شهني زاده
موضوع رفع ابهامات
با سلام
احتراماً، عطف به مصاحبه اينجانب روح ا... نوروزي در تاريخ 23 بهمن ماه 1389 با خبرگزاري مهر و بازتاب هاي فراوان آن لازم ديدم جهت روشن شدن اذهان عمومي و همكاران دندانپزشك موارد ذيل را مستند گردانم.
1- مطالب عنوان شده از طرف اينجانب در تاريخ ذكر شده مورد تأييد بنده و در اصلاحيه هاي بعدي مطالب اصلاح گرديد.
2- سخن اصلي اينجانب كه متأسفانه در حواشي بوجود آمده گم شده، اين است كه در زمينه واردات ايمپلنت هاي دنداني بايد توجه و دقت نظر بيشتري صورت گيرد تا ايمپلنت هاي بدون كيفيت وارد كشور نشود.
3- يكي از مراجعي كه مي تواند در اين زمينه صاحب نطر باشد انجمن ايمپلنتولوژي ايران (در شرف تأسيس) مي باشد كه اينجانب افتخار همكاري در شكل گيري آن را داشته و هرگز عضو هيأت مؤسس آن نبوده ام.
4- اينجانب به واسطه بيش از 20 سال تلاش در جهت واردات ايمپلنت هاي دنداني و بايومتريال هاي دندانپزشكي و تلاش در جهت آموزش آن به دندانپزشكان عزيز، خود را در اين زمينه كارشناس دانسته و هيچگاه مدعي داشتن مدرك مهندسي پزشكي در اين زمينه نبوده ام.
5- سابقه 20 سال اينجانب در زمينه فراهم نمودن زمينه آموزشي دندانپزشكي عمومي با برگزاري بيش از 180 دوره آموزشي مؤيد اعتقاد قلبي من به كار كردن دندانپزشكان عمومي در اين زمينه پس از آموزش هاي لازم و با كيفيت مي باشد.
در خاتمه از انجمن هاي علمي ذيربط كه در اين مورد روشنگري نموده اند سپاسگزارم.
با تشكر روح ا... نوروزي

Tags: ایمپلنت, ایمپلنت چینی, روح الله نوروزی, چین
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
مطالب مرتبط:  ادعای ورود ایمپلنت‌های چینی به بازار ایران
واکنش انجمن دندان‌پزشکان عمومی به خبر ورود ایمپلنت‌های چینی
واردات ایمپلنت چینی صحت ندارد
واکنش انجمن پریودنتولوژی به خبر ورود ایمپلنت چینی
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر