آغاز کارشناسی وزارت بهداشت و نظام پزشکی برای تعیین تعرفه های درمان 91 ۱ آذر ۱۳۹۰

آغاز کارشناسی وزارت بهداشت و نظام پزشکی برای تعیین تعرفه های درمان 91

رييس كل سازمان نظام پزشكي با بيان اين كه اقدامات كارشناسي مشترك ميان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشكي براي تعيين تعرفه‌هاي درمان سال 91 آغاز شده است، گفت: اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، افزايش هزينه‌هاي سلامت را سبب شده است كه اين افزايش هزينه‌ها بايد در محاسبه تعرفه‌هاي درمان امسال و سال آينده مورد توجه قرار گيرد.
دكتر سيد شهاب‌الدين صدر، گفت: براي تعيين تعرفه‌هاي درمان سال 91 اقدامات كارشناسي بر روي كل تعرفه‌هاي سال90 به همراه ضميمه‌هاي آن انجام و به دولت ارايه مي‌شود.
وي درباره وضعيت تعرفه‌هاي جا مانده در سال جاري از جمله تعرفه‌هاي راديولوژي، آزمايشگاه و ... گفت: در اين زمينه نيز پيشنهادهاي مشتركي با وزارت بهداشت تنظيم و به دولت ارايه شده است. به اين ترتيب تعرفه اين خدمات نيز در سال جاري اصلاح مي‌شود.
صدر درباره كاهش سهم مردم در پرداخت هزينه‌هاي سلامت گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه سهم مردم در پرداخت هزينه‌هاي سلامت بايد به كمتر از 30 درصد كاهش يابد. به اين منظور بايد اعتبارات دولتي بخش سلامت افزايش يابد.
وي تصريح كرد: اعتبارات حوزه سلامت در سال جاري نسبت به سال گذشته 60 درصد افزايش يافته است؛ به طوري كه 10 هزار ميليارد تومان بودجه حوزه سلامت در سال گذشته به 16 هزار ميليارد تومان در سال جاري افزايش يافته است اما وزارت بهداشت مشكل جذب بودجه از ستاد دولت دارد. در عين حال به ما پيغام دادند كه بخشي از بودجه‌ها به وزارت بهداشت پرداخت شده است.
رييس كل سازمان نظام پزشكي در پايان نظارت بر درمان و رعايت تعيين تعرفه‌ها را بر عهده وزارت بهداشت دانست و گفت: سازمان نظام پزشكي با بيمارستان‌ها، مطب‌ها و ديگر مراكز درماني كه سقف تعرفه‌هاي تعيين شده را رعايت نكرده و بالاتر از سقف تعيين شده دريافت كنند، برخوردهاي قانوني لازم را انجام مي‌دهد.

Tags: نظام پزشکی, وزارت بهداشت, تعرفه درمانی
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  برگزاری همایش ملی مسئولان انتظامی سازمان های نظام پزشکی کشور
آشفتگی و بی برنامگی دولت در مورد تعرفه های درمان

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر