ادامه اجرای پیمایش کشوری سلامت دهان ۵ اسفند ۱۳۹۰

ادامه اجرای پیمایش کشوری سلامت دهان

دکتر محمد حسین خوشنویسان رییس اداره بهداشت دهان وزارت بهداشت از آغاز پیمایش كشوری سلامت دهان در ماه آینده خبر داد و گفت: کارهای اولیه این پیمایش كشوری سلامت دهان انجام شده است و این پیمایش در سال 91 ادامه می‌یابد و نتایج آن در سال آینده ارزیابی می‌شود.
خوشنویسان با اشاره به این مطلب که پیمایش سلامت دهان در تمام استان‌های كشور و در تمام گروه‌های سنی انجام می‌شود، افزود: طرح پیمایش کشوری سلامت دهان با هدف برنامه‌ریزی و پیشگیری از بیمارهای دهان به اجرا در خواهد آمد در واقع این طرح پیمایشی برای ارتقاء سلامت در جامعه است.
رییس اداره سلامت دهان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بر این اساس طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده دندانپزشک و کاردان بهداشت و دهان پس از گذراندن کارگاه‌های آموزشی، همه گروه‌های سنی را در سراسر کشور مورد پالایش قرار می‌دهند.
خوشنویسان با بیان این مطلب که این طرح هر سه سال یک بار باید در قالب سر شماری انجام شود، اظهار داشت: در جریان اجرایی شدن طرح پیمایش ملی سلامت دهان، شاخص تعداد دندان‌های پوسیده، کشیده و ترمیم شده مشخص خواهد شد تا بر اساس آن برنامه‌ریزی شود و گروه‌های هدف خدمات پیشگیری برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر را دریافت کنند.


Tags: سلامت دهان, دکتر محمدحسین خوشنویسان
منبع:  برنا | سلامت نیوز
مطالب مرتبط:  پیمایش کشوری سلامت دهان همه گروه های سنی
اجرای طرح پیمایش کشوری سلامت دهان
برخی اختلاف نظرهای دفتر سلامت دهان با مسؤولان وزارت بهداشت
پیمایش کشوری سلامت دهان همچنان ادامه دارد
صفحه مرتبط:  www.irden.com/site/khoshnevisan/

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر