سطح آموزش دندان پزشکی ایران مطلوب است ۱۳ اسفند ۱۳۹۰

سطح آموزش دندان پزشکی ایران مطلوب است

دكتر اكبر فاضل در دومين كنگره بين‌المللي ايمپلنت خليج فارس گفت: با برنامه ريزي صحيح مي‌توان استفاده و آموزش ايمپلنت را در مسير صحيح هدايت كرد تا از مزاياي آن استفاده كنيم و معايب آن را به حداقل برسانيم. در حال حاضر دندانپزشكان براي يادگيري از ايمپلنت و شركت‌هاي توليد كننده براي فروش محصولات خود تمايلات زيادي دارند و متاسفانه شدت آموزش‌هاي غير آكادميك در اين حوزه افزايش يافته است و به شكايت‌هاي صورت گرفته در سازمان نظام پزشكي و سازمان پزشكي قانوني رسيدگي مي‌شود.
وي با اشاره به آموزش دندانپزشكي اظهار كرد: كوريكولوم (برنامه درسي) دندانپزشكي را بازنگري كرده و توانمندي‌هايي كه لازم است يك دندانپزشك از آن برخوردار باشد را به روشهاي مختلف استخراج كرده‌ايم. البته بايد به اين نكته توجه كرد كه نوعي سردرگمي در كوريكولوم‌هاي رشته دندانپزشكي در كشورهاي ديگر دنيا وجود دارد چرا كه هنوز مشخص نيست كه آيا لازم است يك فارغ التحصيل دندانپزشكي در حوزه ايمپلنت آموزش ببيند يا اگر در اين حوزه دوره‌هايي را بگذراند براي او يك مزيت محسوب مي‌شود.
وي تاكيد كرد: دهان قسمتي از بدن محسوب مي‌شود بنابراين دندانپزشك بايد توانمندي بالايي داشته باشد و به اندازه مناسب در علوم پايه نيز آموزش ببيند.
وي با اشاره به راه‌اندازي انجمن ايمپلنتولوژي در آينده اظهار كرد: يكي از وظايف اين انجمن اين است كه مشخص كند يك دندان پزشك در چه صورتي مي تواند ايمپلنت را انجام دهد و در اين جهت مي‌تواند به دوره‌ ديدگان در زمينه ايمپلنت مدركي اهدا كند.
فاضل در پايان اظهار كرد: يكي از اقداماتي كه در حال انجام دادن آن هستيم بحث تعالي سازماني است كه در دانشكده دندانپزشكي علوم پزشكي تهران به صورت پايلوت اجرا مي‌شود. تعالي سازماني مربوط به حاكميت باليني است و يكي از وظايف حاكميت باليني مشخص كردن بهترين درمان براي بيماران است و هدف نهايي اجراي اين طرح رضايت مندي بيماران است.

Tags: کنگره ایمپلنت خلیج فارس, شورای آموزش دندان پزشکی
پروفایل در کلاب لبخند:  اکبر فاضل | Fazel
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  جهت دهی آموزش دندان پزشکی به توسعه جغرافیایی
نتیجه آموزش دندان پزشکی، 30 درصد مردودی آزمون جامع امسال است
اثر افزایش تعداد دانشکده‌های دندان‌پزشکی بر وضعیت سلامت دهان جامعه
ضرورت تجدیدنظر در آموزش دندان پزشکی
ما متولی سلامت مردمیم؛ نه حافظ منافع دندان‌پزشکان | دکتر فاضل
ايران بزرگترين مصرف كننده ايمپلنت در خاورميانه
همایش 2 ایمپلنت خلیج فارس 10-12 اسفند1390
صفحه مرتبط:  www.irden.com/hamayesh/implant/khalijfars1.php
www.irden.com/hamayesh/implant/khalijfars2.php

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر