اولین کنگره مراقبت‌های خاص در دندان‌پزشکی- آبان 1391 ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

اولین کنگره مراقبت‌های خاص در دندان‌پزشکی- آبان 1391

مرکز تحقیقات بیماری های دهان و فک و صورت با همکاری دانشگاه علوم پزشکي مشهد در نظر دارد اولین کنگره بین المللی مراقبتهای خاص در دندان پزشکی ايران را در تاريخ 10 لغايت 12 آبان ماه سال 1391 در مشهد برگزار نمايد .
یک نگرانی عمده دندانپزشکان برای خدمت رسانی به بیماران دارای بیماریهای سیستمیک است و به عبارتی بیمارانی که نیاز به مراقبت های خاص اضافه بر مراقبت های معمول دندانپزشکی دارند. به تعویق افتادن درمان های دندانپزشکی به علت عدم مهارت دندانپزشکان در انجام اعمال این بیماران سبب سرگردانی بیماران می شود.حتی گاهی دندانپزشکان قبل از شروع درمان پزشکی بیماران نیز طرف مشورت قرار می گیرند مثل شروع شیمی درمانی، رادیوتراپی ناحیه سر و گردن و پیوند اعضاء، مراقبت های ویژه قبل از شروع درمان پزشکی، قبل از شروع درمان دندانپزشکی، حین درمان و یا پس از درمان ممکن است نیاز باشد.
در این همایش سعی میشودنه تنها در قالب سخنرانی بلکه بصورت کارگاه هایی که با حضور متخصصین پزشکی هر بیماری خاص تمامی تهدیدها، عوارض و مشکلاتی که ممکن است در طول درمان و یا بعد از آن در این بیماران بوجود آید بررسی و راه مقابله و درمان پزشکی آنها نیز به تفصیل مورد بحث و پرسش و پاسخ قرار گیرند.
بعلاوه دندانپزشکان متخصص نیز بر حسب تخصص خود اصلاحاتی را که باید در طرح درمان بیماران خاص اعمال شود را ارائه نمایند چرا که برای بسیاری از بیماران خاص طرح درمان آنها چه از نظر درمان پروتز و چه از نظر درمان های پریو و ترمیمی و... می تواند کاملاً متفاوت از بیماران بدون مشکل سیستمیک باشد.

اولین کنگره بین المللی مراقبت های خاص در دندان پزشکی | آبان 1391 مشهد
 
محورهاي کنگره :
مديريت خطرات جدي بيماري هاي سیستمیک در مطب دندانپزشکي
تشخيص زود هنگام بيماران سیستمیک بر اساس تظاهرات دهاني
ضرورت انجام درمانهاي اورژانس در بيماران خاص
دندانپزشکي پيشگيري در بيماران خاص
نقش و جايگاه ويژه دندانپزشکان در تيم درماني مبتلايان به هپاتيت ،ایدزو سل
اصلاحات روشهاي درماني به تفکيک رشته هاي تخصصي دندانپزشکي در بيماران خاص

پانل های ویژه :
مدیریت مشکلات و اورژانسهای پزشکی در بیماران سیستمیک در فرايند درمان های دندانپزشکی با حضور متخصصین رشته های مختلف پزشکی
کاربرد طب سنتي در درمان ضايعات دهان
کاربردهای نوین ليزد در درمان های پزشکی

کارگاه ها:
کارگاه آموزشي مهارت هاي ترک دخانيات براي دندانپزشکان

گروه های هدف :
دندان پزشکان عمومی و متخصص، پزشکان عمومی، متخصصین داخلی، انکولوژی و رادیوتراپی، گوش و حلق و بینی، عفونی، قلب، مغز و اعصاب، غدد

مهلت ارسال آثار

تا 25 شهریور امسال تمدید شد.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز اعلام کرد : پیش از این مهلت ارسال مقاله به نخستین همایش بین المللی مراقبت های خاص در دندان پزشکی ایران پانزدهم مرداد اعلام شده بود که به علت استقبال پژوهشگران ، صاحبنظران و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها مهلت ارسال مقاله تا 25 شهریور تمدید شده است .
این همایش با محورهای مدیریت خطرات جدی بیماری های سیستمیک در مطب دندانپزشکی، تشخیص زود هنگام بیماران سیستمیک بر اساس تظاهرات دهانی، ضرورت انجام درمانهای اورژانس در بیماران خاص بر گزار می شود.
نقش و جایگاه ویژه دندانپزشکان در تیم درمانی مبتلایان به هپاتیت ، ایدز و سل و اصلاح روشهای درمانی به تفکیک رشته های تخصصی دندان پزشکی در بیماران خاص از دیگر محورهای این همایش است.
نخستین همایش بین المللی مراقبت های خاص در دندانپزشکی ایران دهم تا دوازدهم
آبان امسال در مشهد برگزار می شود.
علاقه مندان می توانند مقالات خود را از طریق وب سایت همایش به نشانی congress.mums.ac.ir ارسال کنند.
همچنین همزمان با برگزاری نخستین همایش بین المللی مراقبت های خاص در دندانپزشکی ایران، بازآموزی های مدون بیماریهای دهان، پاتولوژی دهان، فک و صورت و جراحی دهان، فک و صورت در مشهد برگزار خواهد شد.


Tags: دانشگاه علوم پزشکی مشهد, مراقبت های خاص در دندان پزشکی
منبع:  دانشگاه علوم پزشکی مشهد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر