افزایش قیمت مواد دندانی نجومی است ۱۸ شهریور ۱۳۹۱

افزایش قیمت مواد دندانی نجومی است

دكتر علي يزداني معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشكي، با اشاره به افزايش چندين برابري قيمت مواد دندان پزشكي، از واقعي نبودن تعرفه‌هاي تشخيصي - درماني، انتقاد كرد و گفت: وقتي واقعيت با امكانات همخواني نداشته باشد، مسلما تخلف به وجود مي‌آيد. در حال حاضر بسياري از مواد دندان پزشكي دچار كمبود شده است و يا با مشكلاتي در واردات مواجه است و شركت‌هاي واردكننده مجبورند از چند طريق براي وارد كردن اين مواد به كشور فعاليت كنند كه تمام اين مباحث هزينه‌ها را بالا مي‌برد.
وي افزود: افزايش قيمت مواد دنداني نجومي است. سال گذشته كه افزايش چنداني در تعرفه‌ها نداشتيم، امسال هم دندانپزشكان با همين رشد 20 درصدي تعرفه‌ها فعاليت‌شان را ادامه مي‌دهند اما آيا واقعيت افزايش قيمت‌ها چنين است؟ نمي‌توان از واقعيت‌هاي جامعه چشم‌پوشي كرد.
عضو شوراي عالي نظام پزشكي ادامه داد: متاسفانه هيچ‌كس فكر نمي‌كند كه يك فرد براي طبيب شدن تمام جواني‌اش را گذاشته است و در اين راه شب و روز نداشته است. فداكاري و ايثار در دنياي طبابت را قبول داريم، اما بايد انصاف هم داشت. يك پزشك در خوشبينانه‌ترين حالت در سن 30 سالگي وارد بازار كار مي‌شود. نمي‌توانيم سازي را بزنيم كه برخلاف روال همه جاي دنيا باشد نمي‌خواهيم تعرفه‌هاي كشورهاي پيشرفته در كشور اعمال شود، اما لازم است حداقل گذري به تعرفه‌هاي كشورهاي اطراف خود داشته باشيم.
وي ميانگين افزايش قيمت مواد دنداني را حداقل 100 درصد عنوان كرد و گفت: توليد داخلي مواد دنداني بسيار كم است و شركت‌هاي واردكننده براي واردات اين مواد به كشور با مشكلات متعددي روبرو هستند.

Tags: دکتر علی یزدانی, نظام پزشکی, قیمت مواد دندانی, تعرفه درمانی
پروفایل در کلاب لبخند:  علی یزدانی | Yazdani
منبع:  سازمان نظام پزشکی
مطالب مرتبط:  مواد مصرفی هيچ تاثيری در قيمت درمان دندان پزشکی ندارد
درمان‌محوری عامل مهم گرانی خدمات دندان پزشکی
حوزه درمان خدمات دندان پزشکی در کشور متولی ندارد
صفحه مرتبط:  www.irden.com/site/yazdani/

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر