عقب ماندگی کشور در تولید مواد و تجهیزات دندان پزشکی ۲۰ مهر ۱۳۹۱

عقب ماندگی کشور در تولید مواد و تجهیزات دندان پزشکی

دکتر احمد شیبانی* رئیس سازمان غذا و دارو، روز پنج شنبه در نخستین نشست دست اندرکاران تولیدات ملی مواد و تجهیزات دندان پزشکی که در تالار اجتماعات وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تمام سیاست هایی که در عرصه تولید دارو اعمال شده و موجب رونق تولیدات داخلی شد و ایران را از نظر تولیدات بایوتک دارویی به جایگاه اول منطقه، سوم آسیا و دوازدهم دنیا رساند باید در بخش تولید مواد و تجهیزات دندان پزشکی نیز اعمال شده و موجب رونق این صنعت مهم شود.
وی با اعلام اینکه هم اکنون حدودد 115 قلم مواد و تجهیزات دندانپزشکی در کشور تولید می شود که 7 قلم آن سالانه 25 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارد بیان داشت: در این نشست عمده تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و سیاستگذاران عرصه مواد و تجهیزات دندانپزشکی جمع هستند و خوب است برای آینده این صنعت تصمیم بگیرند.
شیبانی افزود: مهمترین کار این است که بنشینیم و ضوابط، دستورالعمل ها و در صورت نیاز آیین نامه های رونق تولید مواد و تجهیزات دندان پزشکی را با کمک هم تدوین کنیم تا راه برای آینده باز شود.*دكتر وحيد دستجردي وزير بهداشت در مهر ماه 1388 طي ابلاغي دكتراحمد شيباني را به سمت معاون غذا و داروي وزارت بهداشت منصوب نمودند.
متن ابلاغيه به شرح ذيل مي باشد:

برادر گرامي جناب آقاي دكتر احمد شيباني
سلام عليكم
خدمتگزاري در نظام جمهوري اسلامي ايران فرصتي مغتنم و نعمتي بزرگ است كه خداوند متعال به بندگان برگزيده خويش اعطا فرموده است. اينجانب ضمن تاكيد بر توانمندي هاي علمي، مديريتي و سوابق طولاني فعاليت هاي اجرائي، جنابعالي بعنوان معاون غذا و داروي وزارت بهداشت منصوب مي شويد.
اميد است با بهره گيري از تجارب دست اندر كاران و صاحب نظران اين حوزه در زمينه نوآوري در توليد، عرضه نظارت بر دارو و ارائه الگوي بهينه تغذيه ايمن، ارتقاء روز افزون سلامت جامعه و تحقق اهداف چشم انداز بيست ساله را شاهد باشيم.
توفيق روز افزون جنابعالي را از درگاه ذات باريتعالي خواستارم.
دكتر وحيد دستجردي
وزير بهداشت


Tags: تجهیزات دندان پزشکی, سازمان غذا و دارو, وزارت بهداشت
منبع:  مهر

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر