در وزارت بهداشت قطعا برنامه ریزی وجود ندارد ۲۸ آبان ۱۳۹۱

در وزارت بهداشت قطعا برنامه ریزی وجود ندارد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با اعلام اینکه به‌طورحتم با ادامه روند کنونی حوزه درمان، استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی کلید می‌خورد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده موضوع استیضاح وزیر بهداشت در هفته آینده نهایی می‌شود.
حسن تأمینی‌لیچایی، با انتقاد از وضعیت کنونی حوزه بهداشت و درمان کشور، تصریح کرد: متأسفانه هم‌اکنون شرایط دارو و تجهیزات پزشکی در کشور بسیار بحرانی است، که این موضوع را می‌توان در کمبود داروهای خاص و آشفتگی بیمارستان‌ها مشاهده کرد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و‌آموزش پزشکی در مورد تأمین و ذخیره‌سازی دارو بسیار ضعیف عمل کرده است، گفت: این موضوع موجب شده است که هم‌اکنون کشور با بحران کمبود دارو روبه‌رو شود.
وی درباره انتقادات مطرح شده از سوی نمایندگان درباره عملکرد ضعیف وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، توضیح داد: نمایندگان اعلام می‌کنند که مسئولان این وزارتخانه می‌توانستند با پیش بینی وضعیت‌ آتی حوزه سلامت از بروز بحران کنونی جلوگیری کنند، اما متأسفانه این موضوع صورت نگرفت.
این نماینده مجلس نهم، با یاد‌آوری وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها در تهیه و خرید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، گفت: متأسفانه بیشتر مراکز بهداشتی و درمانی به‌علت افزایش چند برابری هزینه در حال ورشکستگی قرار دارند.
تأمینی‌لیچایی با اعلام اینکه به‌طورحتم با ادامه روند کنونی حوزه درمان، استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی کلید می‌خورد، یاد‌آور شد: این موضوع در چند هفته اخیر به یکی از موضوعات مورد بحث بین نمایندگان تبدیل شده است.
وی ادامه داد: قطعا اگر برنامه‌ریزی در وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی وجود داشت در شرایط کنونی ارز را برای واردات لوازم آرایشی اختصاص نمی‌داد بلکه این اعتبار را برای حل مشکلات حوزه دارو هزینه می‌کرد.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقصران وضعیت کنونی حوزه دارو و بهداشت باید با تشخیص نمایندگان تعیین شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تصمیم‌گیری درباره استیضاح وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی هفته آینده نهایی می‌شود.


Tags: کمیسیون بهداشت و درمان, مجلس شورای اسلامی, وزیر بهداشت
منبع:  خبرگزاری خانه ملت
مطالب مرتبط:  تخصیص 50 میلیون یورو ارز برای واردات لوازم آرایشی به جای دارو
افزایش قیمت مواد بیش از قیمت تجهیزات به دندان پزشکان فشار آورده است
تبعیض وزارت بهداشت در واردات تجهیزات پزشکی
عقب ماندگی کشور در تولید مواد و تجهیزات دندان پزشکی
اخطار رئیس کمیسیون بهداشت مجلس برای تأمین ارز دارو
ورود لوازم بهداشت دهان به عنوان کالای لوکس و ممنوع اعلام شد
وزارت بهداشت با مشکلات جدی مواجه است

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر