وزارت بهداشت با مشکلات جدی مواجه است ۳۰ آبان ۱۳۹۱

وزارت بهداشت با مشکلات جدی مواجه است

 رمضان محسن پور معاون پارلمانی وزیر بهداشت گفت: هدفمندی یارانه‌ها و گران شدن برق،آب و گاز ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه اضافه روی دست وزارت بهداشت گذاشت که محل جبران آن مشخص نیست، ضمن اینکه تورم بی‌سابقه قیمت دارو و تجهیزات پزشکی نیز مزید بر این مشکلات است.
رمضان محسن پور، افزود: تمام تلاش وزارت بهداشت این است که مشکلات اقتصادی فشار بیشتری بر مردم تحمیل نکند و تا جای ممکن حتی با جا به جایی اعتبارات تلاش می‌کنیم به بیماران نیازمند و کم بضاعت به خصوص بیماران صعب العلاج که هزینه درمان آنها بالاست کمک کنیم.
وی ادامه داد: اما وزارت بهداشت نیز با مشکلات جدی مواجه است، ردیف اعتبارات کمک به بیماران صعب العلاج به طور کامل تأمین نشده و از کل اعتبارات جاری وزارت بهداشت تا پایان ماه آبان فقط 58 درصد تأمین شده است، تخصیص اعتبارات تملک دارایی نیز برای کل دستگاهها امسال صفر است.
معاون پارلمانی وزیر بهداشت گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و گران شدن آب، برق و گاز نیز وزارت بهداشت را با 800 میلیارد تومان هزینه جدید که محلی برای تأمین آن پیش بینی نشده مواجه کرده است و برای بودجه سال آینده اگر هیچ اتفاق دیگری هم نیفتد و بقیه مشکلات را هم نادیده بگیریم حداقل این میزان اعتبار باید اضافه شود.
محسن پور افزود: علاوه بر این مشکلات باید تورم و گرانی بی‌سابقه چند برابری نرخ داروهای وارداتی و تجهیزات پزشکی را هم در نظر گرفت، کشورهای غربی ناجوانمردانه و بر خلاف اصول قانونی، اخلاقی و عرفی دارو و تجهیزات پزشکی را تحریم کرده‌اند.


Tags: وزارت بهداشت, قیمت دلار, هدفمندی یارانه ها, هزینه درمان, تجهیزات پزشکی
منبع:  فارس
مطالب مرتبط:  در وزارت بهداشت قطعا برنامه ریزی وجود ندارد
تخصیص 50 میلیون یورو ارز برای واردات لوازم آرایشی به جای دارو
افزایش قیمت مواد بیش از قیمت تجهیزات به دندان پزشکان فشار آورده است
تبعیض وزارت بهداشت در واردات تجهیزات پزشکی
عقب ماندگی کشور در تولید مواد و تجهیزات دندان پزشکی

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر