پرداخت ارز 400 دانشجوی بورسیه هنوز میسر نشده است ۲۹ آبان ۱۳۹۱

پرداخت ارز 400 دانشجوی بورسیه هنوز میسر نشده است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه برخی مشکلات ارزی گریبانگیر استادان در سایر کشورهای جهان است درباره پرداخت ارز به دانشجویان بورسیه اعلام کرد در صورت امکان مبلغ 20 میلیون دلار در شش ماهه دوم سال به این دانشجویان پرداخت می شود.
ارسلان قربانی با اعلام این خبر درباره برخی مشکلات استادانی که در قالب تفاهم نامه های ایران با سایر کشورها اعزام می شوند، گفت: با توافق دو طرف، حقوق و مسکن استادان ایرانی در سایر کشورها توسط ایران پرداخت می شود اما به علت برخی مسائل ارزی پرداخت حقوق شش ماهه دوم این استادان با مشکل مواجه شد.
وی ادامه داد: علیرغم این مشکلات هیچ کدام از استادان به کشور بازنگشتند و حقوق این عده در حال پرداخت است یا به زودی پرداخت می شود.
این مقام مسئول در وزارت علوم خاطرنشان کرد: طبق توافق نامه هایی که میان تمام کشورهای دنبا منعقد می شود معمولاً کشوری که استاد اعزام می کند حقوق و مسکن را هم تامین می کند اما در برخی تفاهم نامه ها ممکن است تنها مسکن این استادان از سوی کشور اعزام کننده تامین و حقوقشان توسط آن کشور پرداخت شود.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از دولت درخواست کردن به علت نیاز به تبادل اطلاعات و گسترش زمینه های علمی ارز استادان و دانشجویان تامین شود.
قربانی همچنین اعلام کرد که در حال حاضر 25 استاد مدرس زبان و ادبیات فارسی در سایر کشورها تدریس می کنند.
وی همچنین درباره ارز دانشجویان بورسیه با بیان اینکه جلسه شورای مرکزی بورس هفته پیش برگزار شد، گفت: ارز شش ماهه نخست این دانشجویان پرداخت شده بود و مقرر شده بود مبلغ 20 میلیون دلار با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای 400 دانشجوی بورسیه پرداخت شود که هنوز این امر میسر نشده است.


Tags: ارز دانشجویی, بورسیه, وزارت علوم, بانک مرکزی
مطالب مرتبط:  اعتراض ۲۵۰۰ دانشجوی خارج از ايران به قطع ارائه ارز دانشجويی
تسهیلات دانشگاه آزاد به دانشجویانی که مشکل تأمین ارز دارند
محدودیت جدید وزارت بهداشت در تخصیص ارز دانشجویان خارج از کشور‎

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر