نباید نگران بود، ۹۷ درصد دارو‌ها را خودمان تولید می‌کنیم ۲۶ آذر ۱۳۹۱

نباید نگران بود، ۹۷ درصد دارو‌ها را خودمان تولید می‌کنیم

محمد‌رضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه سیزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع خبرنگاران در مورد تحریم‌ها و گرانی دارو گفت: اولویت دارو برای ما خیلی مهم است و این هم ربط به گرانی ندارد. کشورهای استکباری ما را تحریم کردند و نفت ما و بانک مرکزی را نیز در این تحریم‌ها قرار داده‌اند. که یک زحمت مضاعف برای ما ایجاد شد.
وی ادامه داد: در ابتدا کار‌هایمان را کند کردند و تا زمانی که مانند تحریم‌های قبلی تجربه پیدا کنیم و تحریم‌ها را دور بزنیم کمی زمان می‌برد.
وی با اشاره به اینکه با افزایش قیمت ارز در کشور قیمت‌ها بالا رفت و گرانی پیش آمد افزود: اما نباید نگران بود چرا که ۹۷ درصد دارو‌ها را خودمان تولید می‌کنیم و تنها ۳ درصد داروهای ویژه و خاص وارداتی است. در این راستا وزیر بهداشت برای تهیه آن با قدری مشکل مواجه شد که من در حضور ایشان قول می‌دهم که در آینده این مشکل را نخواهیم داشت.
وی تصریح کرد: آن چیزی که برخی افراد بی‌اطلاع درباره اولویت‌بندی دارو می‌گویند واقعیت ندارد و مطمئن باشید دولت با تمام همت وارد عرصه شده است.
معاون اول رئیس‌جمهوری اظهار داشت: باید قبول کنیم که مشکل داریم ۳۳ سال است از سوی قدرت‌های ظالم مدام تحریم می‌شویم و این تحریم شدید‌ترین آن‌ها است به تمام بیماران نیازمند و وزیر بهداشت اطمینان می‌دهم که کندی در کار وجود دارد ولی کمبود ارز وجود ندارد.
وی در پاسخ به وجود شایعاتی مبنی بر برکناری وزیر بهداشت گفت: دولت همه را حمایت می‌کند ولی خانم وحید دستجردی را ویژه حمایت می‌کند چون ایشان اولین وزیر خانمی است که وارد وزارتخانه شده و موفق عمل کرده است و من نمره بالایی به ایشان می‌دهم ایشان و همکارانشان گام‌های اساسی در وزارت بهداشت برداشتند و یک بانوی مؤمن و غیرتمند هستند که وزارت بهداشت را به حرکت درآورده است.
وی اضافه کرد: دولت و رئیس‌جمهوری تلاش خود را در حمایت از خانم دستجردی دریغ نخواهد کرد و نباید به شایعات توجه کرد. خود من هنوز نیامده گفتند فلانی رفت در صورتی که من گفتم تا آقای احمدی‌نژاد هست من هستم و اکنون می‌گویم تا آقای احمدی‌نژاد هست خانم دستجردی هم هست.

Tags: افزایش قیمت دلار, وزیربهداشت, بانک مرکزی
منبع:  جام جم آنلاين
مطالب مرتبط:  تخصیص ارز دارو به غذای سگ، زین اسب و دسته بیل
تخصیص 50 میلیون یورو ارز برای واردات لوازم آرایشی به جای دارو
افزایش قیمت مواد بیش از قیمت تجهیزات به دندان پزشکان فشار آورده است
اخطار رئیس کمیسیون بهداشت مجلس برای تأمین ارز دارو
حتی یک دلار ارز مرجع به تولید کنندگان تجهیزات دندان پزشکی تخصیص پیدا نکرده است
دکترها مرضیه وحید دستجردی و باقر لاریجانی برکنار شدند

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر