فشار گرانی‌ و نایابی مواد دندان پزشکی، به مردم و بیماران تحمیل می‌شود ۴ دی ۱۳۹۱

فشار گرانی‌ و نایابی مواد دندان پزشکی، به مردم و بیماران تحمیل می‌شود

دکتر غلامرضا غزنوی، رئیس انجمن دندان پزشکی ایران گفت: متأسفانه چالش‌های ارزی باعث شده مواد وارداتی و تجهیزات پزشکی به خصوص در حوزه دندان پزشکی که ما متکی به خارج هستیم دچار کمبود شود.
وی ادامه داد: کمبودهای شدید و مهمی در حوزه دندانپزشکی احساس می‌شود به طوری که مواد لازم برای انجام کارهای روتین و معمولی دندانپزشکی موجود نیست.
غزنوی گفت: مواد دندانی کمیاب شده است و اگر بخواهیم ماده پرکردنی دندان را تهیه کنیم یا با چند برابر افزایش قیمت مواجه می‌شویم یا اگر بخواهیم آن را تهیه کنیم از کانال‌های غیررسمی یا خاصی که به فروش می‌رسد باید هزینه‌های هنگفت خرج کنیم.
رئیس انجمن دندان پزشکی ایران با اشاره به تحمیل هزینه‌های دندانپزشکی به مردم گفت: اگر چه حداکثر تلاش دندانپزشکان این است که از افزایش قیمت دستمزدهای خود بپرهیزند اما مواد دندانی و تجهیزات دندانپزشکی با چند برابر افزایش قیمت مواجه شده است.
غزنوی گفت: این در حالی است که دندان پزشکان مجبورند مواد دندانی را به چند برابر قیمت خریداری کنند و این گردش معیوب باعث می‌شود با کمبود تجهیزات دندانپزشکی مواجه باشیم.
وی تصریح کرد: این وضعیت برای دندانپزشکان جوان و فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی که می‌خواهند این مواد را تهیه و مطب تأسیس کنند امکانپذیر نیست مگر اینکه وام‌های کلان و دراز‌مدت بگیرند.
وی گفت: نتیجه این گرانی‌ها در درجه اول به مردم و بیماران تحمیل می‌شود.

Tags: انجمن دندان پزشکی ایران, افزایش قیمت, مواد دندانی
منبع:  فارس
مطالب مرتبط:  حتی یک دلار ارز مرجع به تولید کنندگان تجهیزات دندان پزشکی تخصیص پیدا نکرده است
در حال حاضر اغلب دندان پزشکان تجارت را پیش گرفته‌اند
صفحه مرتبط:  www.irden.com/site/tashakol/anjoman/

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر